VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Krkonoše

10.4.2017

OBRAZEM: Modely vláčků obsadily městský úřad

Trutnov - Malí i velcí se od pátku do neděle kochali nad krásou nejen železničních miniatur na výstavě trutnovských modelářů.

9.4.2017

Sportovci proběhli safari, lvi se mohli jen olizovat

Dvůr Králové - Třiatřicátý ročník běhu Safari, který pořádal v sobotu oddíl atletiky Tělovýchovné jednoty Dvůr Králové nad Labem pod záštitou města a ZOO Dvůr Králové, přilákal na trať více než pět set závodníků. Mezi nimi i starostu města Jana Jarolíma.

9.4.2017

O víkendu byl o lyžování v Krkonoších stále značný zájem

Špindlerův Mlýn - Předposlední víkend letošní sezony byl v Krkonoších o lyžování značný zájem. Lidé využili několika zbývajících sjezdařských tratí, které jsou v provozu.

8.4.2017

Národní park: už žádná letadla a ohňostroje

Vrchlabí - Co změní v Krkonošském národním parku definitivní schválení novely zákona o ochraně přírody a krajiny, k němuž došlo v tomto týdnu v Poslanecké sněmovně?

7.4.2017

Druhá občanka Trutnova má 105. narozeniny

Trutnov - Po Kateřině Růžičkové, která 1. března oslavila 105. narozeniny, v pátek dosáhla tohoto neuvěřitelného věku další občanka Trutnova, Jaroslava Jurschninová z Poříčí.

7.4.2017

Dvůr vyzval k dostavbě operačních sálů. Vyslyší ho kraj?

Dvůr Králové - Operační sály v areálu královédvorské městské nemocnice by měly začít vyrůstat už v letošním roce. Královéhradecký kraj a jeho zdravotnický holding k tomuto kroku vyzvali dvorští zastupitelé.

AKTUALIZOVÁNO
6.4.2017

Desetiletému Josefovi pomáhá s léčbou postižené ruky unikátní aparát

Vysoké nad Jizerou - Josef touží hrát fotbal, dnes má velkou šanci. Unikátní chirurgické pracoviště ve Vysokém nad Jizerou získalo nový speciální aparát. Desetiletý chlapec je první v republice, komu pomohou lékaři postižení ruky zmírnit. Minulý týden úspěšně voperovali distrakční aparát od německé firmy LITOS.

6.4.2017

Horští záchranáři mají klání na počest Štefana Spusty a Jana Messnera

Špindlerův Mlýn - Od středy do soboty je Špindl dějištěm 39. ročníku Mezinárodní soutěže Horské služby, která se tradičně pořádá jako Memoriál Štefana Spusty a Jana Messnera.

6.4.2017

Věznice v Žacléři na prodej dál čeká. Zdržují ministerstva

Žacléř - Už je to takřka rok, kdy Krajské ředitelství policie Hradec Králové potvrdilo podepsání smlouvy s kupcem žacléřské věznice. Ministerstvo financí nyní celou transakci schválilo, dál se však čeká na verdikt vnitra.

6.4.2017

Ptákem roku 2017 je datel černý, v Krkonoších jeho počty narůstají

Vrchlabí - Z krkonošských lesů se ozývá hlasité bubnování. Původcem tohoto zvuku jsou často datlové černí, kteří si tak vymezují své hnízdní okrsky. Právě datla černého (Dryocopus martinus) zvolila Česká společnost ornitologická Ptákem roku 2017.

6.4.2017

Lyžovat je možné ještě ve Špindlu a Peci

Krkonoše - V Královéhradeckém kraji je stále možné lyžovat na sjezdových tratích ve Špindlerově Mlýně a v Peci pod Snězkou, na kterých zůstává od 30 do 60 centimetrů sněhu.

6.4.2017

Europa Nostra pro Kuks

Kuks - Správa barokního hospitalu Kuks, jehož obnova získala společně se vzdělávacím projektem Národního památkového ústavu (NPÚ) ocenění Europa Nostra 2017, věří, že mu cena pomůže přilákat návštěvníky. Oznámil to řekl kastelán Libor Švec.

5.4.2017

Trutnovskou nemocnici povede Jaroslav Kratochvíl

Trutnov - Novým šéfem zdejšího špitálu se stane Jaroslav Kratochvíl. Bývalý ředitel krajské nemocnice v České Lípě se funkce ujme v pondělí 24. dubna a nahradí tak odvolaného Romana Koudeleho. Informaci dnes zveřejnil Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje.

5.4.2017

Úpice vykročila vstříc bezpečí i sportu. Skálou a chodníkem

Úpice - Nebezpečnou skálu zajistí dělníci speciálními sítěmi. Ke sportovnímu areálu bude vést brzy chodník.

5.4.2017

Děti z krkonošských škol pečují o botanické lokality

Vrchlabí - Tento týden je vyhrazen na horách hrabání krkonošských luk. Děti z několika zdejších základních škol v těchto dnech vyhrabávají starou trávu na řadě botanických lokalit. Důvod je jednoduchý – snaha o zvýšení druhové rozmanitosti těchto botanických lokalit.

5.4.2017

Turnovští strážníci hledají zraněného služebního psa

Turnov - V průběhu noci na úterý 4. dubna byli turnovští městští strážníci přivoláni k případu, při kterém použili i služebního psa.

5.4.2017

Novátorský prvek na českých horách: Na svahu hlídkují zdravotnické patroly

Špindlerův Mlýn - Sjezdovky ve Špindlu brázdí dvoučlenné zdravotnické hlídky. Pomáhají zraněným lyžařům i dětem, které se učí lyžovat. Novinku zavedla Nemocnice Vrchlabí.

4.4.2017

Novým ředitelem státních Janských Lázní je Jiří Rampouch

Janské Lázně - Novým ředitelem Státních léčebných lázní se k 1. dubnu stal Jiří Rampouch (43), který dosud působil ve vrcholových manažerských pozicích v Lázních Teplice nad Bečvou a Léčebných Lázních Bohdaneč. Rampoucha do čela lázní na základě výsledku výběrového řízení jmenoval ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD).

4.4.2017

Horská služba pořádá 39. ročník mezinárodních závodů ve Špindlu

Špindlerův Mlýn - Ve Špindlu se tento týden, od středy do soboty, uskuteční 39. ročník mezinárodní soutěže Horské služby.

4.4.2017

„Zebra se za tebe nerozhlédne"

Trutnov - I trutnovští policisté se v úterý zapojili do celorepublikové preventivní akce s názvem „Zebra se za tebe nerozhlédne".

4.4.2017

Strážník Karban ukazuje realitu ulice. Zájem o kurzy sebeobrany stoupá

Dvůr Králové - Petr Karban ve Dvoře Králové pracuje jako strážník městské policie. Snaží se předcházet kriminální činnosti, řeší i její následky.

4.4.2017

V Semilech si pochvalují nákup kluziště. Zájem překvapil

Semily - Jako velice úspěšnou zhodnotili v Semilech premiérovou bruslařskou sezonu. Město vloni odkoupilo mobilní kluziště ze sousedního Turnova a v prvním roce fungování ho během 80 dní v provozu navštívilo 10 tisíc lidí, jak uvedly statistiky Sportovního centra Semily, které ho provozuje.

3.4.2017

Kohoutov protkala cesta čtyř staletí. Má sedmnáct zastávek

Kohoutov - Cestou čtyř staletí se mohou vydat lidé, kteří zavítají do Kohoutova. V malé obci na Královédvorsku místní budují jedinečnou trasu, kterou lemují boží muka a kříže.

3.4.2017

Na Sněžku se letos půjde pro Pavlínku

Pec pod Sněžkou - Jubilejní pátý ročník charitativního výstupu na Sněžku, bude věnován dvouleté Pavlínce Josiekové z Karviné.

3.4.2017

Obří investice do vzdělání: Dvojice škol má spolykat 128 milionů korun

Trutnovsko - Dvůr Králové a Bílá Třemešná touží po výrazných renovacích škol. Budovy dvou základek v druhém největším městě okresu a v sousední vesnici mají spolykat dohromady více než 128 milionů korun.

3.4.2017

Přichází přelomový okamžik? Vědci odeberou vajíčka nosorožcům

Dvůr Králové - Nosorožci severní bílí jsou v současné době prakticky vyhynulí. Poslední tři jedinci, kteří žijí v Africe, totiž nejsou schopní reprodukce. Přesto mají další generace tohoto živočišného druhu naději. Lékaři totiž vyvinuli metodu, díky níž a umělému oplodnění by se mohla jeho populace obnovit.

3.4.2017

Jarní tvorba na lázeňské kolonádě

Janské Lázně - Jarní tvoření si užívali během celého víkendu pacienti a návštěvníci v Janských Lázních. Každý den se na Kolonádě střídali tvůrci a prodejci jarních dekorací, takže si každý, kdo dorazil, přišel na své.

2.4.2017

Trutnov, Havlovice, Suchovršice. Tam všude vítali jaro

Trutnovsko - To, že zima dala definitivně vale i horskému regionu, je od neděle jasné. Figuriny Smrťáků, Smrťaček, Moran, Mařen na smrtnou neděli jako každý rok skončily v proudu řeky.

2.4.2017

Dobrovolníci budou ke konci dubna uklízet hory

Krkonoše - Zřejmě tuny odpadků z území Krkonoš odstraní dobrovolníci v sobotu 22. dubna, na kdy správa parku naplánovala velký úklid.

2.4.2017

Když lidi vědí, že je potřeba uklidit obec, jdou. I starosta

Malé Svatoňovice - Opravdu se už dnes běžně nevidí, že by lidi vzali do rukou hrábě a šli dobrovolně pracovat nejen pro sebe, ale pro druhé.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies