VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Krkonoše

2.8.2017

Záhadnou detonaci způsobily stíhačky

Královéhradecko - Mohutnou detonaci zaznamenali ve středu před polednem lidé od Dvora Králové až po Trutnov, ale třeba i na Náchodsku nebo v Dobrušce. "To muselo být něco velkého. Bylo to slyšet i u nás v Rasoškách," napsala do internetové diskuse třeba Monika Zacharová. 

2.8.2017

Kluk závodil na horském hřebenu s dědou a ztratil se mu

Krkonoše - Rozsáhlou pátrací akci absolvovali v úterý policisté, členové horské služby, dobrovolní hasiči i psovod s pátracím psem z Trutnova.

1.8.2017

V Harrachově včera uzavřeli silnici

Harrachov – Silnice vedoucí od hotelu Diana po železniční viadukt Mýtiny je od včerejška uzavřena. Důvodem je rekonstrukce komunikace, která potrvá až do 30. listopadu. 

1.8.2017

Venku je přes třicet, ale na Černé hoře můžete postavit sněhuláka

Janské Lázně - Vytvořit alespoň iluzi zimy se během horkého počasí pokusili na krkonošské Černé hoře. Je nyní zřejmě jediným místem u nás, kde si můžete v létě postavit sněhuláka. 

1.8.2017

Havlovický modelář zaplnil sklep železnicí

Havlovice – Železniční koleje na Úpicko nikdy nedorazily a velmi pravděpodobně sem už vlaky ani jezdit nebudou. Výjimkou jsou ale Havlovice. Vesnice roku České republiky z roku 2007 je železniční sítí protkaná. Tedy alespoň ve sklepě Bohuslava Krále.

1.8.2017

Benešovo nábřeží a Štefánikova ulice dostanou nové chodníky

Dvůr Králové nad Labem - Už na konci minulého týdne se na Benešovo nábřeží a do Štefánikovy ulice ve Dvoře Králové vrátili stavbaři. Postupně rozebírají dlažbu, čímž zahájili rekonstrukci a novou výstavbu chodníků. Práce tu potrvají zhruba do poloviny listopadu.

1.8.2017

Hostinné ožije tradiční porciunkulí

Hostinné – V pátek začíná v Hostinném třídenní slavnost Porciunkule. Pořadatelé si znovu připravili žánrově rozmanitý program, lidé se mohou těšit třeba na bohatou hudební nadílku. 

1.8.2017

Královédvorští Afričani: Prodávají kávu a obdivují české holky i pivo

Dvůr Králové nad Labem - Dvojice černošských studentů Yaya a Yoseph brigádně pracují v jednom z občerstvení v královédvorské zahradě. Připravují třeba typicky etiopskou kávu, přivydělávají si na studia a procvičují si komunikaci v češtině. I oni dotváří jedinečnou atmosféru zoo, která si na africké specializaci zakládá.

31.7.2017

Uplynulo šest let od požáru Petrovky. Roste nová

Špindlerův Mlýn – Před šesti lety se lidé v Krkonoších vzbudili do smutného prvního srpnového dne. Už v devět hodin ráno začaly zpravodajské servery postupně přinášet zdrcující zprávu: „Legendární Petrova bouda hoří!“ Veškerá dostupná hasičská technika zamířila okamžitě na horský hřeben nad Špindlem. Záchranné práce však byly marné. 

31.7.2017

Myslela, že paraglidista zemře, on se však jen hlasitě radoval

Pec pod Sněžkou - Vyděšená žena volala v sobotu před třináctou hodinou na policii a operačnímu důstojníkovi sdělila, že v oblasti Obřího Dolu zřejmě co nevidět havaruje paraglidista. Uslyšela totiž ze vzduchu křik muže s černožlutým padákem.

30.7.2017

Vlčice obdivovaly umění dřevosochaře

Vlčice /FOTO/ - Dřevosochání řetězovou pilou patří k atraktivní zábavě posledních let.

30.7.2017

Hrabě si na lanžovské lávce střihl kotrmelec v ploutvích

Lanžov /FOTO/ - Letní komedie, při níž dospělí i děti přechází po lávce přes lanžovské koupaliště, v sobotu pobavila místní kemp.

29.7.2017

Od největší povodně uplyne přesně 120 let

Trutnovsko – Byl to červencový den podobný těm, které prožíváme právě v tomto období. Deštivý, zamračný. Akorát že pršelo v jednom kuse mnoho hodin. A pak to přišlo.

28.7.2017

Včelí úly si zahrají v zahraničním filmu. Chtěli je do nového Hamleta

Trutnov - Devět let se už úspěšně rozvíjí Tkalcovské muzeum v Domě pod Jasanem ve Voletinách. Když Martina Poliaková s manželem bývalý trutnovský statek v roce 2008 koupila a do Trutnova se přestěhovala, musela začít doslova od píky. Opodstatnění chystaného projektu stoupalo s krachujícím textilním průmyslem na Trutnovsku.

27.7.2017

Podnikatelé i menší firmy si mezi sebe rozdělí padesát milionů korun

Dvůr Králové - Místní akční skupina Královédvorsko podpoří během příštích let zemědělství, lesnictví nebo sociální služby v regionu. Lidé se mohou těšit i na chodníky a cyklostezky.

27.7.2017

Z vlastních peněz zafinancoval semena květin a vytvořil louku

Jilemnice - Kvetoucí loukou se mohou kochat obyvatelé lokality za jilemnickou nemocnicí.

27.7.2017

Po nočním dešti hrozí v krajích povodně

Trutnovsko, Pojizeří - Výstraha meteorologů před vydatným deštěm platí až do čtvrtečních jedenácti hodin pro Náchodsko, Rychnovsko a Trutnovsko v Královéhradeckém kraji a pro Jablonecko, Liberecko a Semilsko v Libereckém kraji.

27.7.2017

Dovolená v Krkonoších už zdaleka není jen o túrách

Krkonoše - Více než polovinu prázdnin mají ještě před sebou návštěvníci Krkonoš. Nářky na „slabou letní sezonu, která se musí nějak přežít“, už dávno zmizely. „Během deseti let to šlo markantně nahoru. Právě v tomto období na přelomu prázdnin jde o nejexponovanější týdny,“ přiblížil Martin Jandura ze špindlerovského Infocentra.

26.7.2017

Z parku Ostrov k zámku už staví novou lávku

Semily - Po více než 40 letech dochází o prázdninách k výměně lávky z parku Ostrov k semilskému zámku. Starou lávku tam naložili na kamion a odvezli. Na jejím místě nyní zeje díra, kterou stavaři zacelí až v polovině srpna položením nové lávky.

26.7.2017

Z areálu na Nivách zmizí sportovci. Po šedesáti letech

Trutnov - Areál Na Nivách má zpečetěný osud. Výrazně změní vizáž, a to díky chystané výstavbě nového Střediska volného času. Ta má odstartovat na podzim. Letití uživatelé objektu, sportovci, se musí po téměř šedesáti letech odstěhovat.

26.7.2017

Zimbabwané předávají lidem energii skrz tance i písně

Dvůr Králové - Africkému festivalu v Zoo Dvůr Králové nepřeje počasí. I v útrobách Galerie Zdeňka Buriana však černošské skupiny předvádí energické show.

25.7.2017

Pan Ježek v kleci. Sbírání hlavolamů přerostlo ve Foglarovo muzeum

Bílá Třemešná - Když se Radek Micopulos z Bílé Třemešné začal před dvanácti lety aktivně zajímat o ježka v kleci, klasický Foglarův hlavolam, těžko mohl tušit, jakou závislost si vytvoří. Po letech luštění, tvoření internetové stránky a sbírání informací i různých druhů hlavolamů je začal sám vyrábět.

25.7.2017

Tam, kde sténají Paroháči. Pivovar se Sněžkou v zádech

Pec pod Sněžkou - Ze Sněžky to je sem 3,7 kilometru, z Pece pod Sněžkou 7,5. „Naše pivo si musí každý zasloužit a vydrápat se pro něj,“ vítá sládek Jiří Laurin turisty na největší a nejstarší boudě na hřebenech Krkonoš, když si dávají vítanou pauzu na horské túře. Unavené kroky je dovedly na Luční boudu, legendární místo nejvyšších českých hor s téměř čtyř set letou historií v nadmořské výšce 1410 metrů. 

25.7.2017

Rozhledna Žaltman vyroste o 15 metrů

Malé Svatoňovice - Rozhledna Žaltman na stejnojmenném vrcholu Jestřebích hor je tak trochu svérázem. Ocelovou konstrukci tu svépomocnou prací postavili nadšenci z TJ Baník přesně před 50 lety. Nabízela výhledy do okolních obcí, ale i na Krkonoše, Orlické hory, přehradu Rozkoš a Královédvorsko. V současnosti je ale kdysi vyhledávaná stavba k ničemu. Přerostly ji okolní stromy a není odtud vidět téměř nikam.

24.7.2017

Lyžníci pořádají pikniky u Masarykova skokanského můstku

Špindlerův Mlýn - Od podzimu loňského roku, kdy první myšlenka přilétla během hudebního večírku, dávali Špindlerovští lyžníci dohromady výstavu k 70. výročí lanovky Svatý Petr - Pláň a bohaté historii místního lyžování. „Je to jen střípek z toho, co všechno by tady mohlo být ukázáno,“ říká jedna z organizátorek Mirka Čejková.

24.7.2017

Trevos se zbavil falešných jednatelů

Turnov - Patří mezi solidní firmy, nikde nic nedluží a přesto se už roky potýkají se šikanou. Turnovský Trevos, který patří mezi přední výrobce svítidel, čelil neustálým pokusům o nelegální převzetí firmy.

23.7.2017

Hahnenkamm byl nejtěžší závod, co mohl být, vzpomíná legenda

Špindlerův Mlýn – Deset let reprezentovala Československo. Na výstavě Špindl na lyžích, mapující bohatou lyžařskou historii horského střediska, jí patří přední místo. Přesto, má-li hovořit o sobě a svých úspěších, raději by se schovala za první sloup lanovkového depa, kde je expozice umístěna.

23.7.2017

Šťourat do Sněžky mu zakázala manželka, šel na čtyřicet let na lanovku

Špindlerův Mlýn - Před sedmdesáti lety poprvé vyjela ve Špindlerově Mlýně lanovka. Byla jednosedačková, při původní rychlosti 1,2 m/s přepravila z lyžařského areálu Svatý Petr na Pláň 180 osob za hodinu. Jízdenka nahoru stála tehdy 15 Kčs. Dnes vozí lyžaře a turisty do nadmořské výšky 1198 metrů moderní, vyhřívaná šestisedačková lanová dráha s kapotou, která přepraví za hodinu 2400 návštěvníků hor.

23.7.2017

OBRAZEM: Vrchlabský řemeslný jarmark

Vrchlabí - Prohlédnout tradiční řemesla, poslechnout středověkou hudbu, potěšit děti pohádkou a setkáním s dravými ptáky, ochutnat regionální dobroty a setkat se s přáteli. To vše mohli v sobotu návštěvníci Vrchlabského řemeslného jarmarku, který se konal ve stínu staletých stromů zámeckého parku.

23.7.2017

Zemřel veterán Zirnzák. V tanku bojoval na východní frontě

Trutnov - Ve věku 89 let zemřel ve čtvrtek 20. července válečný veterán Eduard Zirnzák. Patřil mezi poslední žijící československé vojáky z trutnovského okresu, kteří za druhé světové války bojovali proti nacismu. Pohřeb bude mít ve středu v 11 hodin ve smuteční síni městského hřbitova.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení