VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Krkonoše

11.6.2017

Vrchlabí přivítalo Open Air festival Kakocuco

Vrchlabí - V sochařský ateliér pod širým nebem se proměnil zámecký park ve Vrchlabí. U kaple Czernínů - Morzínů se konal 11. ročník týdenního sochařského sympozia Kakocuco.

11.6.2017

Bílí nosorožci vymřou. Zachránit je může jen věda

Dvůr Králové - Ještě před padesáti lety běhalo po světě přes dva tisíce nosorožců severních bílých. Dnes jsou na světě poslední tři zvířata. Pytláci tento poddruh, jehož zástupci váží až dvě tuny, prakticky vyhubili. Toužili po rohovině, o níž si zejména asijští zákazníci na černém trhu mysleli, že má léčivé účinky.

11.6.2017

OBRAZEM: 720 let obce Zlatá Olešnice u Trutnova

Zlatá Olešnice - Oslavy doplnil průvod a také dětský den.

11.6.2017

Babiš házel účtenky po Úpě

Havlovice - Recesistické Úpění se zvrhlo v nefalšovaný politický boj. Řeku sjely Čapí hnízdo, prezident s ochrankou, Mexikáni i zřícenina havlovického hradu.

11.6.2017

No Name rozparádili dav na Pivofestu

Trutnov - Slunce, hudba a spousta piva. Tak vypadal sobotní, v pořadí už 14. ročník Pivofestu na Krakonošově náměstí. Lahodný mok nabízelo patnáct pivovarů. Mezi největší hudbní hvězdy patřili legendární zpěvák a bavič Ivan Mládek, slovenská kapela No Name a Police Symphony Orchestra. 

10.6.2017

Vítězové se odměnili výběhem do pivovaru

Pec pod Sněžkou - Stejné vítěze jako v zimní podobě závodu horských nosičů měl sobotní Sněžka Sherpa Cup. Na lednový triumf dokázali navázat Petr Mazal a Iva Dolečková, kteří jsou jedenáct lety partnery.

10.6.2017

Nasadíme vám pouta aneb Městská policie slaví čtvrtstoletí

Trutnov - Ukázkami odchytové techniky na zvířata začaly dnes dopoledne oslavy městské policie. V Trutnově působí už 25 let.

10.6.2017

Dnes vytáhl na Sněžku 60 kilo, příště chce sto!

Pec pod Sněžkou /VIDEO/ - To byla fuška! Zdeněk Pácha právě donesl na Sněžku šedesátikilový náklad při dnešním Sherpa Cupu. Mezi horskými nosiči, kteří si nandali na záda nejtěžší náklad, byl nejlepší.

10.6.2017

Evropské oko mrklo na Kuks. Budoucí české projekty ohrožuje brexit

Kuks - Německý zástupce Evropské komise pochválil investici do jedné z nejatraktivnějších barokních památek na světě. „Takoví Američané musí žasnout," řekl.

10.6.2017

Bosch Fresh festival aneb Ochutnej svět na pardubickém závodišti

Pardubice – Pardubické závodiště se připravuje na Bosch Fresh Festival s podtitulem Ochutnej svět, který se zde uskuteční 17. a 18. června. Bude připraveno hned několik pódií, na nichž se vystřídají taková kuchařská esa, jakými jsou Zdeněk Pohlreich, Oldřich Sahajdák, Petr Stupka, Radek David a další, se svými živými show.

9.6.2017

Ve Dvoře startují opravy vlakového nádraží i pěšiny

Dvůr Králové - Ve Dvoře Králové odstartovala rekonstrukce budovy železničního nádraží. Opravovat ho bude Správa železniční dopravní cesty, město a podnikatelé nyní mohou ovlivnit využití volných kanceláří.

9.6.2017

„Napadly nás tmavé vosy,“ píše muž úřadu

Úpice - Nejen úpičtí zastupitelé řeší obsah dopisu, v němž si jeden z občanů stěžuje na napadení před městským sálem. Jeho autor vyzývá radnici k řešení neutěšené atmosféry v Úpici. Lidé se prý bojí násilnické incidenty hlásit na policii.

9.6.2017

Rychlý konec. Ředitel trutnovské nemocnice Jaroslav Kratochvíl rezignoval!

Trutnov - Dosavadní ředitel Jaroslav Kratochvíl končí na postu šéfa Oblastní nemocnice Trutnov. Odchod z funkce oznámil předsedovi představenstva krajského Zdravotnického holdingu Miroslavu Procházkovi rezignačním dopisem.

9.6.2017

Šerpové naloží šedesát kilo na hřbet a vyběhnou Sněžku

Pec pod Sněžkou - Extrémní zátěž a mimořádné výkony budou provázet nejtěžší republikový závod horských nosičů Sněžka Sherpa Cup. Při něm se vypraví na nejvyšší českou horu borci, kteří vynesou na Poštovnu šedesátikilový náklad.

9.6.2017

OBRAZEM: Podhory 2017

Čistá v Krkonoších - Na místních lukách ve čtvrtek proběhla tradiční výstava zemědělské techniky spojená s předvedením vystavených strojů.

9.6.2017

Vznikla petice proti Zahradní slavnosti

Mladé Buky - Občané Mladých Buků stále těžce nesou, že se u nich má v srpnu uskutečnit Zahradní slavnost, tedy nástupce festivalu Trutnoff, který se stěhuje z trutnovského Bojiště.

8.6.2017

Vylepšené nábřeží ve Vrchlabí pojmenují po Marii Kubátové

Vrchlabí /VIDEO/ - Do finiše směřují práce na rozsáhlé rekonstrukci nábřeží v ulici Labská ve Vrchlabí za 28 milionů korun.

8.6.2017

Úpění znovu na scéně. Recesisté po roce opět sjedou řeku

Úpice - Nová podoba Úpění se v loňském roce organizátorům osvědčila, i proto už v sobotu napíše moderní úprava známého recesistického plavení na Úpě další pokračování.

8.6.2017

Mladí gepardi vyběhli mezi návštěvníky zoo

Dvůr Králové - Dvě gepardí mláďata už pobíhají ve venkovních výbězích, k nimž mají přístup návštěvníci královédvorské zahrady.

7.6.2017

Štamgasti z „Šestky“ v Libňatově: Nakonec v hospodě zakážou i pivo

Libňatov - Zákaz kouření v hospodách je tématem, které aktuálně rezonuje. Lidem vadí většinou další politická represe, která zasahuje do svobodného podnikání.

7.6.2017

Na kolech se jezdí 200 let. Historii přiblíží v Žirči

Dvůr Králové - Barokní areál Žireč poslouží jako zázemí pro novou expozici o historii cyklistiky, která bude otevřena 10. června.

7.6.2017

Tisícovka turistických panelů je znovu na svém místě

Vrchlabí - Tisíc kusů opravených a nově natřených panelů, cedulí a piktogramů instalovali v uplynulých dnech strážci Krkonošského národního parku.

7.6.2017

Evropští nacisté valili do Chotěvic. V kempu řekli, že budou hrát karty

Chotěvice - Neonacisté z celé Evropy míří do Chotěvic. Zpráva, která v úterý vyděsila malou obec z Trutnovska. V místním autokempu svatá Kateřina, kde se běžně ubytovávají školy nebo dětské tábory, se o víkendu měl odehrát utajovaný neonacistický festival.

7.6.2017

Předškoláci v Semilech dostali interaktivní tabuli

Semily - Interaktivní tabuli, kterou využijí při výuce nejmenších dětí i předškoláků, získali před několika dny pedagogové semilské Mateřské školy Treperka.

7.6.2017

Skauti míří na Obrok do Trutnova

Trutnov - Víc než 1500 účastníků skautské akce Obrok zaplní ve středu Bojiště. Čekají je workshopy, koncerty, velká hra, ale i dobrovolná práce v místních neziskovkách.

6.6.2017

Kino nechali postavit před 90-ti lety obchodník s galanterií a pánský krejčí

Vrchlabí - Při troše dobré vůle můžeme za prvního předchůdce kinematografie ve Vrchlabí považovat světelnou kukátkovou podívanou, kterou pod názvem Kaiserpanorama (císařské panorama) mohla veřejnost navštívit v budově „staré radnice" na kostelním náměstí.

6.6.2017

Zachrání nemocnice v regionu budoucí sestry z Polska?

Trutnov - Zdravotnická škola v Trutnově zprovoznila učebnu, která simuluje nemocniční jednotku intenzivní péče.

6.6.2017

Turista si zlomil nohu. Z dělostřelecké tvrzi ho vyzvedávali záchranáři

Trutnov - Neukázněný turista v dělostřelecké pevnosti Stachelberg v pondělí přelezl zábrany a zlomil si nohu. Z nepřístupných prostor ve zhruba pětatřiceti metrech pod zemským povrchem ho vyzvedávala pětičlenná četa záchranářů z Báňské služby Odolov, naštěstí jen v rámci tématického cvičení.

6.6.2017

V Borovnici zasahovala policie, zadržela několik lidí

Borovnice - Poklidná obec na Královédvorsku se v úterý probudila do rušného dne. U jednoho z místních rodinných domů totiž zasahovali policisté.

6.6.2017

Noclehárna je v kurzu. Proto nově nezavřela

Dvůr Králové - Lidé bez domova mohou kvůli přespání či hygieně využívat královédvorskou sociální službu i přes léto.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení