VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Reklamy a vystavené zboží vadí při chůzi v podloubí

TRUTNOV - Někomu vadí, jiným pomáhají při nákupech. Taková jsou reklamní áčka, vystavená u některých obchodů na Krakonošově náměstí a okolí.

25.7.2007
SDÍLEJ:

Reklamy na v podloubí Krakonošova náměstíFoto: DENÍK/Aleš Vaníček

Nedá se často projet s kočárem

Mají za cíl přitáhnou zákazníky. Jenže některým lidem vadí. Především maminkám s dětmi. „Často se nedá před některými obchody řádně projet s kočárem. U výlohy mají áčka, na druhém kraji chodníků ještě vyndané zboží. Když jde proti vám člověk, nemáte šanci se vyhnout, musíte počkat a vzájemně si dávat přednost,“ říká Lenka Brdičková, která je na mateřské se dvěma dětmi.


Obchodníci ale tvrdí, že se áčka mají za cíl nakupující přitáhnout. „Dokonce už máme vyzkoušené, že nejvíce na lidi zapůsobí ručně napsané reklamy. Áčko potištěné strojem tolik nezaujme. Rozhodně tím ale nechceme naše zákazníky omezovat. Pokud vím, zboží se podobným způsobem vystavuje před obchody i v zahraničí. A nikomu to nevadí,“ tvrdí prodejce textilu.


Také trutnovská radnice stojí za podnikateli. „Pokud chceme, aby město žilo, nemůžeme obchodníkům takové věci zakazovat. Je ale pravda, že někteří by si mohli dát více záležet, jak zboží a reklamy umístí. Zboží před prodejnou je především nešvar asijského typu, určitě to ale není na vydání nějaké vyhlášky,“ prohlašuje starosta města Ivan Adamec.

Svým vzhledem do centra nepatří

Současný trend obchodníků však nevadí pouze maminkám s kočákry. Trnem v oku je třeba trutnovskému výtvarníkovi a fotografovi Jiřímu Jahodovi. Podle něj se nehodí do vzhledu historického náměstí. „V klenbách podloubí visí reklamy, které brání výhledu a většímu přístupu světla na výklady obchodů. Živnostník by měl zákazníka přitáhnout pěknou výlohou. Podobně jako to má u cukrovinek paní Koutová,“ uvádí. Jahoda patří mezi zastánce místní regulace či vyhlášky. Centrum by mělo být bez těchto nešvarů. Určitě by bylo hezčí, kdyby se časem vyčistilo od reklam a nabízeného zboží,“ dodává Jahoda.


Poutače před obchody ale z historického hlediska zřejmě nejsou novinkou. „Určitě to není výmysl nové doby. Jenže náměstí není nafukovací, působí v něm více firem, tak je to více vidět,“ myslí si historik a ředitel archivu Roman Reil.

 

HLASUJTE v ANKETĚ : Z D E . . . .

25.7.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pavel Šporcl.

Sedmihorské léto nabídne koncerty i divadla

Trutnov chce budovat věž pro kola

Trutnov chce budovat věž pro kola

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Výběr pomníku provázely vášně a nenávist. Nakonec žádný nebude

Trutnov - Poněkud hořce vyzněla vyhlášená soutěž, ve které nejen soutěžní porota, ale později také veřejnost, vybíraly z osmi výtvarných návrhů na pomník určený ke stému výročí vzniku Československa v příštím roce. Trutnovští si vzali na sebe těžký úkol. Vybrat dílo, které by se stalo důstojnou vzpomínkou na dějinnou událost, se nakonec ukázalo jako neuskutečnitelné.

Jak se kuchtilo v Poniklé?

Poniklá - Prázdniny jsou sice už přede dveřmi, ale školáci z Poniklé se ještě s chutí zapojili do školního projektu Připrav si zdravou svačinku, neboť zdravě bychom měli jíst i v době prázdnin. Ti mladší kuchtili doma s maminkami a hotovou svačinku přinesli k prezentaci do školy, žáci druhého stupně se pustili do příprav přímo ve škole. A tak se všude krájelo, míchalo, vařilo, v kuchyni se pod dozorem kuchařek i peklo.

AKTUALIZUJEME

KAM můžete v nejbližší době vyrazit...

Trutnovsko, Pojizeří - Kulturní servis: přehled zajímavých akcí konaných v našem regionu.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies