VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město chce Muzeum Podkrkonoší

TRUTNOV - Radnice chce získat Muzeum Podkrkonoší – instituci, která momentálně patří Královéhradeckému kraji.

31.5.2007
SDÍLEJ:

Změní majitele?Foto: DENÍK/Aleš Vaníček

V pondělí o záměru poprvé veřejně promluvil trutnovský starosta Ivan Adamec. „Uvažujeme o tom už několik měsíců. Domníváme se, že budeme lepšími vlastníky. Uměli bychom lépe využít možností muzea. Chceme, aby fungovalo po odborné i ekonomické stránce. Navíc jsou v něm pro město některé zajímavé sbírky,“ vysvětlil starosta.
Podobný názor má i trutnovský zastupitel a historik Vladimír Wolf. Muzea v Česku jsou podle něj v krizi. „ Je zapotřebí je přebudovat, aby to nebyla pouze expoziční záležitost, ale zároveň vědecko výzkumná instituce. Podobně jako u archivu,“ uvedl Wolf.
Sám v muzeu působil v letech 1965 až 1970. „Pokud by se našlo vícezdrojové financování, tedy kromě města by na muzeum přispíval ještě kraj nebo někdo další, mohly by se realizovat věci, které se v minulosti zanedbaly nebo dokonce zlikvidovaly. Dodnes třeba v muzeu chybí sbírka – stálá expozice o přehledu dějin Trutnovska, která by dětem ukázala vývoj regionu,“ řekl.
Radnice nechce za získání muzea platit. „Počítáme spíše se směnou za něco jiného nebo s převodem,“ naznačil Adamec. Trutnov je vlastníkem galerie, která pořádá výstavy a propaguje umělecká díla. Má vlastního ředitele. Pokud by pod město spadlo i Muzeum Podkrkonoší, mělo by svého ředitele, kterého by radnice určila ve výběrovém řízení.

31.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pavel Šporcl.

Sedmihorské léto nabídne koncerty i divadla

Trutnov chce budovat věž pro kola

Trutnov chce budovat věž pro kola

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Výběr pomníku provázely vášně a nenávist. Nakonec žádný nebude

Trutnov - Poněkud hořce vyzněla vyhlášená soutěž, ve které nejen soutěžní porota, ale později také veřejnost, vybíraly z osmi výtvarných návrhů na pomník určený ke stému výročí vzniku Československa v příštím roce. Trutnovští si vzali na sebe těžký úkol. Vybrat dílo, které by se stalo důstojnou vzpomínkou na dějinnou událost, se nakonec ukázalo jako neuskutečnitelné.

Jak se kuchtilo v Poniklé?

Poniklá - Prázdniny jsou sice už přede dveřmi, ale školáci z Poniklé se ještě s chutí zapojili do školního projektu Připrav si zdravou svačinku, neboť zdravě bychom měli jíst i v době prázdnin. Ti mladší kuchtili doma s maminkami a hotovou svačinku přinesli k prezentaci do školy, žáci druhého stupně se pustili do příprav přímo ve škole. A tak se všude krájelo, míchalo, vařilo, v kuchyni se pod dozorem kuchařek i peklo.

AKTUALIZUJEME

KAM můžete v nejbližší době vyrazit...

Trutnovsko, Pojizeří - Kulturní servis: přehled zajímavých akcí konaných v našem regionu.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies