Od zámku k Boudě Hubertus začnou budovat cestu

Žacléř - Tomu předchází výměna části vodovodního potrubí, které leží pod komunikací.


Diskutovat (0) 1.9.2010 11:01

Po výměně trubek části vodovodního přivaděče bude následovat úprava cesty v úseku zámek – Bouda Hubertus.
Po výměně trubek části vodovodního přivaděče bude následovat úprava cesty v úseku zámek – Bouda Hubertus.
Autor: DENÍK/Aleš Vaníček

Zhotovení nové cesty od zámku k Boudě Hubertus plánuje Správa Krkonošského národního parku. Tomu nyní předchází výměna části vodovodního přivaděče z prameniště Rýchory. „Týká se to úseku, kde přes sto let staré azbestocementové potrubí vede pod komunikací. Začíná to zhruba nad porcelánkou a končí asi 300 metrů za Bílým křížem. Odtud nahoru je pak potrubí ocelové, se kterým nejsou problémy. To tam může ležet ještě hodně dlouho, o tom jsme se nyní přesvědčili,“ vysvětlil Daniel Luštinec, ředitel Technických služeb Žacléř.

Motorová vozidla musí po objízdné trase

Výměna má být hotová do pátku a důsledkem je úplná uzavírka pro motorová vozidla a omezený přístup pro turisty i cyklisty. „Pěšky i na kole se s trochou opatrnosti projít dá, motorová vozidla musí po objízdné trase přes Ozon,“ doplnil starosta Miroslav Vlasák.

Žacléř má dva základní zdroje vody. Hlavním je Sněžný potok v Prkenném Dole, který slouží obyvatelům náměstí, sídliště Na Pilíři a okolí. Druhým jsou prameniště Rýchory (část města od porcelánky k sídlišti B. Němcové až po Černou Vodu) a Bobr (stejnojmenná osada).

„Voda z prameniště Rýchory je upravována pouze chlorací na vodojemech u porcelánky, na Sněžném potoce je čištění složitější, protože je to zdroj povrchový,“ upřesnil Daniel Luštinec.

Po výměně potrubí začne Správa Krkonošského národního parku s úpravou komunikace. Přípravné práce začaly již nyní. „Součástí akce bude nejen nový povrch, ale také svodnice, aby stékající voda cestu opět neponičila,“ potvrdil mluvčí parku Radek Drahný.

Trasa ze Žacléře přes Boudu Hubertus je v letní i zimní sezóně turisticky nejfrekventovanější cestou na Rýchorský hřbet.



Diskuse k článku neobsahuje žádné příspěvky

E-paper - elektronická podoba tištěné verze

Náhled deníku Elektronické
vydání novin

73 deníků: najděte si svůj

Vybrat deník podle lokality