VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pokročilý věk je někdy k účasti na olympiádě dokonce nutný

Havlovice - Pozornost v souvislosti s olympijskými soutěžemi se poslední dobou upírala především k Londýnu. Stranou ale nezůstal ani region Jestřebích hor. Vždyť na čtvrtý ročník Olympiády pro starší a pokročilé přijelo téměř 160 soutěžících z regionu.

13.9.2012
SDÍLEJ:

OLYMPIÁDA PRO STARŠÍ A POKROČILÉ nabídla účastníkům možnost zahrát si v havlovickém Všesportovním areálu například minigolf. Foto: Kateřina Valdová

Účastnit se letos mohli všichni, kteří mají v občanském průkazu rok narození 1947 a nižší, to znamená, že nejmladším mohlo být 65 let. Olympionici byli rozdělení na muže a ženy a ještě do pěti věkových kategorií. Největší zájem byl ze strany žen, sešlo se jich úctyhodných 111, zároveň se navýšil i počet nejstarších soutěžících. V roce 2011 byly v kategorii „85 let a více" pouze dvě ženy, letos už to bylo čtrnáct závodníků.

„Obcí je zatím přihlášeno hodně a myslím, že proti loňskému roku tu posun bude," předvídal před začátkem hlavní organizátor Miloslav Tohola z TJ Sokol Havlovice. A jeho slova se naplnila. Letos se účastníci sešli celkem ze třinácti míst včetně čtyř domovů důchodců: z Tmavého Dolu, Trutnova, Červeného Kostelce a Lampertic.

Disciplíny zůstaly stejné ženy házely válečkem, muži paličkou, obě skupiny pak společně házely tenisákem, skákaly do dálky a hrály minigolf. Pro všechny bylo připravené občerstvení, společné posezení a také jedno překvapení. „Jako kulturní program jsme tentokrát zvolili dvě sletové sokolské skladby, jako připomenutí, že letos slavíme 150 let od založení. Nejdřív to byly děti z TJ Sokol Libňatov, které zacvičily skladbu Ať žijí duchové, a poté cvičenci ze Sokola Úpice a Rtyně, kteří jako Věrná garda vystoupili se skladbou „Jen pro ten dnešní den". Obě skladby mohli vidět diváci i naživo na červencovém Sletu v Praze," doplňuje Jan Balcar z Království Jestřebí hory.

Nejde o vítězství

Olympiádu stejně jako v loňském roce organizačně zaštítil TJ Sokol Havlovice společně s obecně prospěšnou organizace Království Jestřebí hory. Pomohli i dobrovolníci z obou organizací a první vlaštovkou nové spolupráce bylo i pět studentů z oboru Veřejná správa z Městského gymnázia a Střední odborné školy Úpice, kteří pomohli s technickým zajištěním jednotlivých disciplín.

Ale být první rozhodně nebylo tím hlavním, proč se senioři olympionici sešli. Hlavní je vždy setkat se se stejně starými lidmi z regionu, popovídat si, protáhnout tělo a mít radost z pohybu, jak o tom hovoří Kateřina Valdová z KJH: „Účastníci mezi sebou nesoutěží, jde o to překonat sám sebe, tu lenost a vychutnat si atmosféru."

Autor: Aleš Vaníček

13.9.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Ukončená i pokračující série. A pět tref Hochmana

Výlov v Mezholezích.

Rybám uškodili predátoři a tuhá zima. Bude jich méně

Z hornické bašty je skanzen

Žacléř /FOTO/ - Taková to byla pýcha. Čtyři staletí žacléřského hornictví dnes připomíná už jen industriální skanzen.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Vyprodané Uffo ozářil operní mág Adam Plachetka

Trutnov /FOTO/ - Operní hvězda v Trutnově. Sólista Vídeňské státní opery Adam Plachetka zazpíval v pondělí večer před vyprodaným sálem trutnovského Uffa muzikálové melodie v rámci hudebního festivalu Trutnovský podzim.

Sparta hořela. Trenér se omluvil fanouškům

Trutnovsko - Spokojený nebyl ani kouč Bílé Třemešné Jan Stolín. Ten by se nezlobil, kdyby jeho tým dostal impuls v podobě nového šéfa lavičky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení