Semilské gymnázium se připravilo na nový školní rok

Semily – Budova Gymnázia Ivana Olbrachta prošla během prázdnin několika úpravami.

Autor:
Redakce

foto Diskutovat (0) 5.9.2010 18:48

Semilské gymnázium se připravilo na nový školní rok

Flashový přehrávač se spouští.

Pokud se vám nespustil, aktualizujte si ho zde.

Šatny gymnázia svítí čistotou a novým obkladem, ve školní kuchyni byla opravena dlažba, kotelna dostala novou doplňovací soupravu, aula školy i vestibul čerstvě vymalovány a pochopitelně i na učebny a ostatní prostory došlo.

Ale není to jen o této činnosti. Od ledna 2010 probíhá v areálu škol (sídlí zde totiž i Základní škola) zateplení celé budovy s výměnou oken a množstvím dalších náročných prací stavebního charakteru, které jsou již kolemjdoucímu jasně zřejmé.

Nemalou úpravou prošel i čelní nápis na škole, který byl vyhotoven a sponzorsky podpořen v roce 1993 firmou Chalko Příkrý v čele s jejím majitelem Zdeňkem Chlupáčem starším. V písmenu „A“ tenkráte bylo uloženo písemné poselství pro další generace a lahvička becherovky. A protože se nyní nápis demontoval a renovoval, nezapomnělo se ani na poselství novější, které má tentokráte svou schránku uloženu v písmenu „G“. Kromě písemností se nezapomnělo přidat něco povzbuzujícího, což portské a tramín červený dozajista je. Umístění schránky do písmene „G“ provedl osobně Zdeněk Chlupáč se svým synem. Nápis je již připraven ke zpětné montáži, která proběhne v následujících dnech na původní místo. I nyní renovaci a uložení schránky provedla sponzorsky firma Chalko Příkrý. 

Ladislav Bruckner, Semily



Diskuse k článku neobsahuje žádné příspěvky

E-paper - elektronická podoba tištěné verze

Náhled deníku Elektronické
vydání novin

73 deníků: najděte si svůj

Vybrat deník podle lokality