VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Slezská univerzita se pod Krkonošemi už zabydlela

Trutnov - Za několik málo dnů začnou v konzultačním středisku Slezské univerzity Opava státní bakalářské zkoušky a koncem června budou studia ukončena promocí v Uffu. Studenti dvouletého kurzu celoživotního vzdělávání se z Úpice do Trutnova přemístili už před pěti lety.

16.5.2015 AKTUALIZOVÁNO 17.5.2015
SDÍLEJ:

VLADIMÍR WOLF je nejen vedoucímu konzultačního střediska v Trutnově, ale také významným historikem, v letech 1999 2005 byl i děkanem Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové.Foto: DENÍK/Aleš Vaníček

Za tu dobu prošlo studiem veřejné správy a regionální politiky, veřejné správy a sociální politiky a sociální patologie a prevence na 150 studentů. U tohoto druhu studia jsou první dva ročníky v rámci celoživotního vzdělávání placeny (19 900 Kč ročně), studenti obdrží i studijní pomůcky. Třetí se překlápí do řádného neplaceného bakalářského studia, výstupem je titul Bc. Toto takzvané kombinované studium se realizuje přibližně jedenkrát za dva týdny v pátek odpoledne a v sobotu v prostorách Základní školy V Domcích, kde má konzultační středisko k dispozici knihovnu a posluchárny. Výuku zajišťují především učitelé Slezské univerzity.

Pět let působení v Trutnově je sice malé, ale významné jubileum. Slezská univerzita považuje zdejší středisko za dobrou a důležitou součást českého vysokého školství. Několik otázek jsme proto položili vedoucímu konzultačního střediska prof. PhDr. Vladimíru Wolfovi.

Odkud jsou vaši studenti?
Mnozí už jsou dnes pracovníky v oblasti veřejné správy, sociálních podpůrných organizací, policie, kultury a školství, ale v poslední době máme i studenty, kteří k nám přicházejí hned po maturitě. Ti využívají možnosti pokračovat ve studiu s tím, že mají ještě jiné zaměstnání. Pocházejí většinou z Královéhradeckého kraje, ale máme i studenty z krajů vzdálenějších.

Jak jejich úroveň hodnotíte?
To víte, někteří jsou výborní, většinou solidní, najdou se ale i studenti slabší. Na všechny musíme být nároční a měříme stejným metrem. Mne opravdu velmi těší, že o studium mají ve velké většině zájem, protože to potřebují k výkonu své funkce. Ostatně o tom svědčí i úroveň diplomových bakalářských prací, která je většinou opravdu dobrá.

A jejich umístění?
Jak jsem již uvedl, většina z nich už nějaké pracovní zařazení má ve veřejné správě, policii městské i státní, v sociálních a charitativních organizacích apod. Nový zákon o státní službě byl určitě podnětem ke zvýšení kvalifikace těchto lidí a i zájmu o naši formu vysokoškolského studia. V praxi samozřejmě uspějí ti nejlepší, ostatně je to už mnohaletý trend.

Další perspektivy?
Myslím, že jsou velmi dobré a věřím, že tu budeme i za dalších pět let. Napomáhá tomu nejen velký zájem vedení Slezské univerzity, ale i její Fakulty veřejných politik a jejích ústavů. Velmi pozitivně hodnotíme i zájem a podporu vedení města Trutnova i ZŠ V Domcích. Spolupráce s městem je příkladná a ostatně i jemu samému prospěšná. Chceme udržet náročnost a solidnost studia, což je zdrojem dalších zájemců o studium. Podrobnější údaje naleznete na webových stránkách Slezské univerzity v Opavě. Na nové studenty se těšíme, hlásit se mohou do prázdnin.

Autor: Aleš Vaníček

16.5.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Místo telefonu obdržel prázdnou krabici

Filtr pevných částic.
AUTOMIX.CZ
3

Filtry pevných částic pro nafťáky zlevňují. Alespoň u některých značek

V generálce na ligu pro sebe vybojovali Odolenu Vodu

Turnov - Dvěma venkovními zápasy dnes a zítra rozehrají nový ročník I. ligy volejbalisté TJ Zikuda. Obhájci prvoligového titulu nejprve zavítají do haly Dobřichovic, o den později je čeká Velké Meziřičí.

Se změnami. „Lvice“ i Trutnov vstupují do sezony

Trutnov, Hradec Králové - Shodně v neděli odstartují novou sezonu dva východočeští zástupci v Ženské basketbalové lize.

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Trutnovsko, Pojizeří /HLASUJTE/ - Svým hlasováním můžete rozhodnout o nejhezčím miminku měsíce Krkonošského deníku. Každý měsíc odměníme od ledna 2017 pouze jedno miminko.

Vesna couvá. Chce jednat o platech

Východní Čechy - Mzdy na hranici bídy možná skončí. Firma otočila a chce jednat o kolektivní smlouvě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení