VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V turnovské hotelové škole hrozí učitelé a studenti stávkou

Turnov - Jednodenní páteční stávkou hrozí svému zřizovateli část kantorů a studentů střední školy. Ti zjednodušeně tvrdí, že nová ředitelka školy Eva Antošová nepřispěla ke zklidnění atmosféry, navíc provádí řadu nekompetentních opatření, která neprospívají kantorům, studentům ani samotnému kraji, jako zřizovateli.

18.5.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv školy

Na tiskové besedě liberecký hejtman Martin Půta situaci v Turnově hodnotil jako špatnou. „Ačkoli jsme na Liberecku bez větších potíží slučovali řadu středních škol, Turnov je typickým příkladem toho, kde se nám to nepovedlo. Po řadě jednání s rodiči, studenty i kantory, jsem po ročním sloučení škol prosazoval jejich opětovné rozdělení, ale radní i zastupitelé mě přehlasovali,“ řekl pro Deník hejtman s dodatkem, že výuka optických a strojírenských oborů je skutečně něco jiného, než špičkové hotelnictví či obchodní management.

„Stávková pohotovost na škole byla už loni v létě a jedním z požadavků odborářů z Alešovy ulice bylo právě to, aby se sloučená škola nerozdělovala. Teď jsem si přečetl, že chtějí, aby se škola rozdělila. Tak tomu nerozumím. V radě kraje jsme se proto shodli na tom, že můj náměstek Petr Tulpa přijde po konci letošního školního roku s návrhem, jak situaci dořešit, protože sloučení se kraji skutečně nepovedlo“, vysvětlil nám hetman Půta. Podle něj ale současný výsledek vypovídá o přístupu lidí, kteří školu řídí. „Jinde to ředitelé dokázali“, uvedl Půta. Hejtman přesto přiznal, že značný rozdíl mezi hotelovým školstvím a integrovanou školou ve skutečnosti je. Nicméně Martině Novákové se prý v roli dočasné ředitelky přece jen podařilo situaci na čas stabilizovat.

„Na Obchodní akademii, Hotelové škole a Střední odborné škole v Turnově vyústily dlouhodobě neřešené problémy až do vyhlášení stávkové pohotovosti a k jednodenní stávce,“ informovala dopisem Marcela Horynová. Současně připomněla složité využívání a hospodaření ve dvou budovách, nakonec i podivnou situaci po loňském výběrovém řízení na pozici ředitelky po odvolání Mileny Lednejové.

„Odborná komise vybrala Martinu Novákovou, ale liberečtí radní jmenovali Evu Antošovou. Ta prý například zrušila pravidelné porady, s kantory se dorozumívá e-maily, což vážně narušuje fungování školy. Navíc prý vyhrožuje některým zaměstnancům a zadává nesmyslné úkony. Vzhledem k tomu, že projevuje minimální zájem o učňovské obory, obáváme se, že dojde k postupné likvidaci této školy. Proto požadujeme její odvolání“, zakončila v dopise Horynová.

Bývalá ředitelka Martina Nováková odmítla podat podrobnější vysvětlení s odkazem na nejbližší návštěvu hejtmana Půty a páteční tiskovou besedu, kterou k tomuto účelu svolali. „Situace na škole je dlouhodobě složitá. Po nástupu nové ředitelky Antošové se zdejší klima rapidně zhoršilo, na což jsme několikrát upozorňovali kraj, jako našeho zřizovatele. Do páteční tiskovky však nechci zveřejňovat další podrobnosti, abych neovlivnila další jednání a vývoj školy,“ řekla na závěr Martina Nováková.

Otakar Grund

Autor: Redakce

18.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Miminka z našeho regionu
5

Právě jsme se narodili - září 2017

Školáci pronikali do tajů lesa v Trutnově
11

Školáci pronikali do tajů lesa v Trutnově

Zapomenout na středu a zabodovat

Trutnovsko - Domácího prostředí dnes využijí pouze hokejisté Dvora Králové. Přivítají Řisuty.

Fotograf Miloš Šálek představí ve Vesmíru Vietnam

Trutnov - V kině Vesmír bude v pondělí od 19 hodin cestopisný pořad známého fotografa, cestovatele a spolupracovníka Krkonošského deníku Miloše Šálka. Tentokrát věnovaný cestě po Vietnamu.

Poslanec Böhnisch obdržel v Arménii státní vyznamenání

Trutnov, Jerevan - Na shromáždění u příležitosti Dne nezávislosti Arménské republiky obdržel v Jerevanu poslanec Parlamentu ČR z Trutnovska Robin Böhnisch (ČSSD) z rukou prezidenta Serže Sarksjana Medaili Mchitara Goše.

KAM NA FOTBAL: Na divizi v Trutnově již v sobotu

Trutnovsko, Pojizeří - Fotbalový podzim pokračuje víkendovými zápasy v celém regionu, od celorepublikové Divize až po okresní soutěže.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení