VYBRAT REGION
Zavřít mapu

BEDŘICH MACHEK

Bedřich Machek / Krkonošský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Klub DéKáčko nabídne jazz či také hudební zkušebnu

Dvůr Králové - Nový klub DéKáčko se začíná rozjíždět. A jak slíbil provozovatel Dan Šípek, je multižánrový. Ve středu poprvé představí Jazz´IN.

Čtveřice šimpanzů pořádně oslavila narozeniny

Dvůr Králové - Oslavu se vším všudy, včetně dortu, chlebíčků a šampaňského si užila v sobotu skupina šimpanzů v Zoo Dvůr Králové.

Kácené lípy už nejsou zdravé

Dvůr Králové - Ještě letos město hodlá vysázet padesát nových líp a přes tisícovku keřů.

Pavel Helan: Preferuji hudbu, která je živá

Dvůr Králové - Rozhovor s moravským hudebníkem, který začal hrát teprve až v dospělosti a umí s humorem a lyrikou popsat návštěvu u zubaře.

Modernější kamery už hlídají, pomohly snížit kriminalitu

Dvůr Králové - Kamerový systém, přesněji řečeno Městský kamerový dohlížecí systém (MKDS) není žádnou dvorskou novinkou. Naopak využívají ho tu ve větší míře již od roku 2005.

Přišlo město o dobrou investici?

Dvůr Králové - Přišlo město o několik pracovních míst a nový vzhled jedné z chátrajících budov? Nebo jen o projekt, který by neměl své služby komu nabídnout?

Juniorfilm se vydařil tentokrát Slovákům

Dvůr Králové – O budoucnost českého filmu nemusíme mít strach. Dokázal to festival Juniorfilm, který se konal v královédvorském kině Svět.Padesátka filmů

Studená sprcha: Silný vítr zkazil, co mohl

Trutnovsko/Semilsko – Po teplém počasí celého týdne přišla o víkendu studená sprcha. A to doslova, protože regiony trápil déšť, sněžení a hlavně silný vítr.

Ode dneška se na týden zavírá ulice 28. října

Dvůr Králové – Dnes začíná rekonstrukce komunikace ulice 28. října a ulice Smetanova ve Dvoře Králové. Přinese dopravní omezení autobusové dopravy.

Čistička je stále ještě v ohrožení, k dohodě nedošlo

Dvůr Králové – Přístup k nové čistírně odpadních vod (ČOV) stále nemá město jistý. K dohodě s novým vlastníkem tenisového areálu nedošlo.

Někteří sportovci zůstanou zatím bez peněz od města

Dvůr Králové - Pohár trpělivosti přetekl. A někteří sportovci v nejbližší době na hřiště asi nevyběhnou. Zastupitelstvo města neschválilo přidělení dotace tělovýchovné jednotě ve výši asi jeden a půl milionu korun.

Čističku může ohrozit cesta

Dvůr Králové - Koncem března se rozhodne o dotaci, vše ale může zhatit chybějící přístup na stavbu.

Sochy už míří z Afriky do Dvora

Dvůr Králové - Ve vesnici Tengenenge vybrali díla přímo u sochařů, v zoo se objeví o Velikonocích.

Bývalé vily zdobí ale i hyzdí město

Dvůr Králové - Když se najde ochotný mecenáš, historické stavby opět slouží a potěší oko chodce.

Vyzkoušeli evakuační Tatru

Dolánky u Turnova - Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje získal díky projektům spolufinancovaným z Evropské unie další přírůstek požární techniky.

Kina bojují o techniku i diváky

Trutnovsko, Semilsko - Průměrný lístek do kina stál v roce 1989 sedm korun. A do sálů přišlo 50 milionů lidí. Doba se ale změnila. Návštěvnost klesla pětkrát, vstupenka podražila na sto dvacet, kin je polovina.

Na filmovém festivalu můžete soutěžit i se snímkem z mobilu

Dvůr Králové - K tomu, aby se člověk stal hvězdou filmového festivalu, nemusí být obklopen velkým štábem a technikou za milióny korun. Tedy pokud se přihlásí do třetího ročníku Příběhů obyčejného štěstí Dobromysl.

Na horách se vyplatí zamykat si pokoje

Krkonoše - Zimní sezona je stále ještě v plném proudu. Toho využívají zloději. Jejich cílem jsou lyžárny nebo odstavená auta. Nyní si za cíle vybrali i pokoje v penzionech.

Zlatou Evu čekají ovace a oblíbené kuře na paprice

Vrchlabí - Ve městě zalitém únorovým sluncem bylo už včera cítit mírné napětí. Korzující vrchlabská veřejnost zvědavě okukovala náměstí, kde dnes odpoledne uvítá svou šampionku.

Na Sněžku už nemusíte pěšky, od soboty opět jezdí lanovka

Pec pod Sněžkou /FOTO/ - Krakonoš si nechce nechat Sněžku vzít. To si možná říkaly desítky lidí, které v sobotu ráno čekaly na první jízdu nové lanovky na nejvyšší vrchol Čech.

Dobiášová: Protěžuji 20. až 40. léta.

Dvůr Králové - Pro mnoho lidí se pojí pojem elegance s érou „první republiky", kdy každá žena byla dámou a každý muž oslňoval vybraným šarmem. Aspoň tak to známe z filmů pro pamětníky. Přenést se do této doby umožňuje nyní výstava Elegance doby R. A. Dvorského. Připravilo ji Městské muzeum.

Hlavní akcí letoška je úpravna vod

Trutnov - Zastupitelé budou schvalovat rozpočet, významné investice míří do škol a sportovišť.

Královnu letos zvolí po internetu

Dvůr Králové, Trutnov - Ke změně dochází letos při volbě Královny českých věnných měst. Podmínkou účasti je návštěva veletrhu cestovního ruchu v Hradci Králové.

Zoofanatika je jen pro Slovany

Dvůr Králové - Setkání sběratelů a milovníků zoologických zahrad se u nás koná vůbec poprvé.

Festival letos mění jméno na Trutnoff, přijede Patti Smith

Trutnov - Do letního termínu trutnovského festivalu sice zbývá ještě dost týdnů, pořadatelé ho ale „odstartovali" koncertem v Praze. Oznámili na něm první vystupující.

Město vzdělanosti můžete podpořit na radnici

Dvůr Králové - Město je jedním ze čtyř v republice, které se zapojilo do projektu Město vzdělanosti. Cílem je propojit všechny subjekty, státní i soukromé, které se věnují jakýmkoliv formám vzdělávání.

V ZOO budou návštěvníci vnímat Afriku všemi smysly

Dvůr Králové - Loňský rok byl pro zoologickou zahradu úspěšný. Podařilo se zvýšit počet návštěvníků, nabídnout řadu nových atrakcí, také zaznamenat několik unikátních odchovů ohrožených zvířat. Co chystá zahrada, která je jedním z největších turistických lákadel v kraji, pro letošní rok, nám prozradil ředitel zoo Přemysl Rabas

Měřících kamer se slušný řidič bát nemusí

Trutnovsko - Dodržování rychlosti ve městě hlídají nově kamery úsekového měření. Jak to vypadá, když si neuhlídáte ručičku tachometru?

Ve škole využívají tablety, roboty i 3D tiskárnu

Dvůr Králové - Šustění stránek učebnic a skřípot hrotů propisek po papíru sešitů už neuslyšíte v některých třídách Střední školy informatiky a služeb (SŠIS). Pro výuku tu používají tablety, ale i další moderní přístroje.

Dvorského uctí i Ondřej Havelka

Dvůr Králové - Jubilejní ročník Dnů R. A. Dvorského odstartoval netradičně výstavou v muzeu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT