VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVANA VITOVSKÁ

Ivana Vitovská

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Přihlášení do EET poplatníci nechávají na poslední chvíli

Východní Čechy - Ačkoli se zahájení elektronické evidence tržeb neúprosně blíží, o přihlašovací údaje dosud ve východních Čechách požádala jen asi třetina poplatníků. Finanční úřady proto na konci listopadu rozšíří úřední hodiny.

Policie: Na železničních přejezdech riskují řidiči, cyklisté i chodci

Královéhradecko - Pětina lidí, které policie minulý týden kontrolovala při přejíždění nebo přecházení železničních přejezdů, porušila předpisy. Odhalila to policejní akce, která se v pátek zaměřila právě na přejezdy, kde přibývá tragických dopravních nehod.

Říjnové dopravní nehody nepřežilo šest lidí

Východní Čechy - Z předběžných policejních statistik také vyplývá, že těžké zranění utrpělo dvacet lidí, z toho 12 v Královéhradeckém kraji.

Údaje k elektronické evidenci tržeb 
si zatím vyzvedla třetina poplatníků

Královéhradecko - Z provozovatelů hotelů a restaurací, kteří budou muset od prosince elektronicky evidovat svou tržbu, si potřebné přihlašovací údaje vyzvedla v Královéhradeckém kraji zatím zhruba třetina. Ti ostatní už by neměli dlouho otálet.

Zoo letos přivítala půl milionu lidí. Více než za loňský rok

Dvůr Králové - Zoologická zahrada ve Dvoře Králové nad Labem překročila v pátek hranici půl milionu návštěvníků. Loni této hranice nedosáhla za celý rok.

Je to podvod na voličích, proč vůbec máme chodit k volbám, zlobí se lidé

Východní Čechy - Vyhráli volby a přesto skončí v opozici, vládnout budou ti, kteří prohráli. A to je prý podvod na voliče.

Kraj povede koalice pěti stran, vítězné ANO v opozici

Královéhradecko - „Budeme bedlivě sledovat, jak toto pravolevicové uskupení bude rozvíjet a stabilizovat náš kraj," řekla k včerejšímu podpisu memoranda o spolupráci pětikoalice lídryně ANO Klára Dostálová.

Doprava je integrovaná. Například loni se lidé dočkali informačních systémů

Trutnovsko - Konkrétním hybatelem cestování v regionu je pro pasažéry společnost OREDO, která má v gesci integrovanou dopravu. Pozitivní krok v její činnosti mohli lidé ocenit například v loňském roce. Pomohla totiž s instalací informačních systémů na některých nádražích.

V září přišlo při dopravních nehodách o život pět lidí

Východní Čechy - Pět lidských životů a 35 těžce zraněných si v září vyžádaly dopravní nehody na východočeských silnicích.

Na Trutnovsku peníze přispěly k lepší kvalitě života

Trutnovsko - Na nezájem Královéhradeckého kraje si krkonošský a podkrkonošský region nemůže v posledních čtyřech letech rozhodně stěžovat. Plynuly sem investice, které výrazně napomohly především posílení turistického ruchu.

Dotace: Nejvíce peněz šlo na opravu silnic

Královéhradecko - Celkem 32 miliard korun získaly od roku 2007 z evropských dotací organizace v Královéhradeckém kraji.

Trutnovská nemocnice si vede ekonomicky dobře

Trutnov - Roční odměny, výkonnostní příspěvek a další benefity se objevují v reklamním náboru pracovních sil i do trutnovské nemocnice.

Kraj bude hospodařit s přebytkem 263 milionů korun

Královéhradecko - V roce 2017 by celkový objem příjmů kraje měl činit 3,89 miliardy korun, výdaje by měly dosáhnout 3,63 miliardy. „Přebytek plánujeme použít na snížení úvěrového zatížení," řekl krajský radní pro ekonomiku Josef Táborský.

V kraji mohou lidé opět žádat o kotlíkové dotace

Královéhradecko - Další majitelé rodinných domků mohou získat dotace na výměnu starých neekologických kotlů. Hradecký kraj dnes zahajuje druhou vlnu kotlíkových dotací na nákup nízkoemisních kotlů na biomasu a uhlí i na tepelná čerpadla a plynové kotle.

Projekt SPŠ se řadí k nejnákladnějším. Ale investice se vyplácí

Trutnov - Českému průmyslu chybí podle odhadů Asociace exportérů 70 tisíc lidí. Od vysokoškoláků až po dělníky. Boj o získání dětí do technických oborů je celostátním problémem. Také na Trutnovsku chybějí pracovníci těchto oborů ve firmách, ale situace se začíná zvolna zlepšovat.

Prázdninové nehody měly 20 obětí!

Východní Čechy - Dvacet lidí zemřelo během dvou prázdninových měsíců na východočeských silnicích. Je to o pět více než v loňském roce.

Krajská inventura: Stav silnic v okrese

Trutnovsko - Které silnice se dočkaly nového povrchu? A kde naopak starostové dál volají po nápravě?

Kraje odstartují další kolo kotlíkových dotací

Východní Čehy - Královéhradecký i Pardubický kraj se připravují na druhé kolo kotlíkových dotací, v nichž mohou majitelé rodinných domků získat příspěvek na výměnu starých neekologických kotlů na tuhá paliva za nové nízkoemisní zdroje.

Zoo má nové žirafátko. Logan se zatím drží u mámy

Dvůr Králové - Zoologická zahrada ve Dvoře Králové přivítala v pondělí nový žirafí přírůstek. Logan je už 170. mládětem žirafy Rothschildovy, které se ve zdejší zoo narodilo. 

Červnové nehody zaplatilo životem šest lidí

Východní Čechy - Při červnových dopravních nehodách v regionu podle předběžných policejních statistik zahynulo šest lidí. Všichni v Pardubickém kraji.

Nemocnice: Zákon o sestrách nám pomůže

Východní Čechy - Změnu zákona, která zjednoduší vzdělávání zdravotních sester, hradecká fakultní nemocnice vítá. Vedení nemocnice věří, že se díky tomu její personální situace zlepší.

Od neděle platí změna jízdního řádu na železnici

Východní Čechy - „Rozsah změn není velký. Obvykle jde o reakce na průběžné změny v dopravní obslužnosti regionů," uvedl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Desítky kostelů nabídnou akce v nevšedním prostředí

Východní Čechy - Již v pátek večer se otevřou v celém Česku chrámy, aby přivítaly návštěvníky tradiční Noci kostelů. V královéhradecké diecézi akce lidem nabídne prohlídky jindy nepřístupných prostor, koncerty či divadelní představení.

Včely a vosy se rojí. Hasiči vyjíždějí několikrát denně

Královéhradecko - Sezona rojení bodavého hmyzu začala a hradečtí krajští hasiči několikrát denně vyjíždějí, aby roje zneškodnili. „Od začátku května zasahovali již v téměř 60 případech," informovala mluvčí hasičů Alena Kuthanová.

ROP Severovýchod ukončil vyplácení dotací

Východní Čechy - Poslední dotace z Regionálního operačního programu Severovýchod odešla do Moravské Třebové na projekt Cesta od renesance k baroku.

Z nádorových onemocnění je nejčastější rakovina kůže

Východní Čechy - Z nádorových onemocnění lidé v regionu nejčastěji trpí rakovinou kůže. Vyplývá to z analýzy Všeobecné zdravotní pojišťovny, která loni v regionu zaznamenala 8008 pacientů s touto chorobou, z toho 4036 v Pardubickém kraji.

Královnou v třídění odpadů je Malá Úpa

Trutnovsko - Obec Malá Úpa i letos potvrdila, že v třídění odpadů nemá v Královéhradeckém kraji konkurenci.

Dva úředníky stíhá policie 
za apartmány v Medvědíně

Špindlerův Mlýn - Policisté obvinili dva úředníky, kteří v rozporu s územním plánem umožnili firmě v horském středisku vybudovat apartmánový komplex. Díky tomu získal investor vyšší zhodnocení nemovitosti při prodeji o 14,2 milionu korun..

Houbařská sezona začala! Rostou májovky i smrže

Východní Čechy - Dobrá zpráva pro houbaře je tady. Rostou! A není jich málo.

Pálíte klestí nebo čarodějnice? Ohlaste to na web hasičů

Východní Čechy - K jaru patří úklid zahrad s pálením klestí i filipojakubská noc s pálením čarodějnic. Řada lidí už tyto akce ukázněně hlásí hasičům. Místo telefonu by měli ale upřednostnit web.

Dopravní expert: Chybné údaje tendr znevěrohodňují

Královéhradecko - Pokud bude zadávací dokumentace k tendru na autobusovou dopravu v hradeckém kraji uvedena do praxe, vyvolá to řadu problémů.

Celníci přiberou 40 pracovníků. Vyžádá si to zákon o hazardu

Východní Čechy - Nový zákon o regulaci a zdanění hazardu, který včera schválila sněmovna, znamená mimo jiné, že výrazně přibude práce celníkům. Bude tedy nutné zvýšit počet zaměstnanců celních úřadů. Podle informací Generálního ředitelství cel vzroste ve východních Čechách počet pracovníků přibližně o čtyřicet.

Březen: Na silnicích v regionu zemřelo šest lidí

Východní Čechy - Dopravní nehody si v březnu na východočeských silnicích vyžádaly šest obětí na životech. Vyplývá to z předběžných policejních statistik.

První dáma pražila kávu a obdivovala Neratov

Královéhradecko - Pro tradiční návštěvu Královéhradeckého kraje si letos prezident Miloš Zeman vybral přelom března a dubna. Ve čtvrtek se setkal s vedením kraje a starosty měst a obcí, a pak odjel do Třebechovic, kde navštívil slévárny a setkal se s občany. V pátek jeho návštěva směřuje na Trutnovsko a Rychnovsko.

Adolf Klepš TOP 09 do voleb nepovede

Královéhradecko - Královéhradecká krajská organizace TOP 09 musí hledat nového lídra pro nadcházející krajské volby. Náčelník Horské služby Krkonoše Adolf Klepš, který měl stranu do voleb vést, z postu odstoupil.

Kraj podpoří mediky, kteří si zvolí potřebný obor

Královéhradecko - Královéhradecký kraj poskytne stipendia budoucím lékařům, kteří se zaváží, že si zvolí jeden z oborů, v němž nejvíce chybějí zdravotníci, a že budou čtyři roky působit v Královéhradeckém kraji.

Na Snowjamu ve Špindlu bylo tak rušno, že se záchranáři nezastavili

Špindlerův Mlýn - Světový pohár ve snowboardingu ve Špindlerově Mlýně přinesl vedle hodnotných sportovních výkonů i dobré výkony vrchlabských záchranářů.

Muž napadl známého nožem. Hrozí mu desetileté vězení

Žacléř - Útok nožem, který se odehrál v neděli v Žacléři, vyšetřují trutnovští kriminalisté. Napadený muž přežil, útočník je ve vazbě.

Šmejdi zůstali svému označení věrní. Změnili však taktiku

Východní Čechy - Organizátoři předváděcích akcí i loni zůstali věrní označení šmejdi. Česká obchodní inspekce při kontrolách ve východních Čechách zjistila, že jejich chování se příliš nezměnilo, protože více než tři čtvrtiny z nich porušily předpisy a opět klamaly zákazníky.

V únoru na silnicích zahynulo šest lidí

Východní Čechy - Únorové dopravní nehody v regionu zaplatilo svými životy šest lidí: po třech v obou krajích. Vyplývá to předběžných policejních statistik. V lednu bylo ve východních Čechách o jednu smrtelnou nehodu méně.

Oprava projektu na nemocnici Náchod potrvá do dubna

Hradec Králové - Projektová dokumentace, kvůli níž byl zrušen miliardový tendr na přestavbu náchodské nemocnice, by měla být   opravena do poloviny dubna. Projektant dokumentaci opraví bez nároku na odměnu a revizi bude dozorovat odborná firma.

Kraj dosud schválil 422 žádostí o kotlíkové dotace

Hradec Králové - V průběžném hodnocení žádostí o kotlíkové dotace v Královéhradeckém kraji dosud uspělo 422 žadatelů. O dalších 200 žádostech rozhodne v pondělí rada kraje.

Obce se opět mohou hlásit do soutěže Vesnice roku

Východní Čechy - Soutěž Vesnice roku v úterý vstoupila do svého 22. ročníku. Obce, které se přihlásí, budou bojovat nejdříve v krajských kolech, kde nejlepší z nich získá ocenění Zlatá stuha spojené s finančním ohodnocením a postup do celostátního kola.

V únoru na silnicích zahynulo šest lidí

Východní Čechy - Únorové dopravní nehody v regionu zaplatilo svými životy šest lidí: po třech v obou krajích. Vyplývá to předběžných policejních statistik. V lednu bylo ve východních Čechách o jednu smrtelnou nehodu méně.

Za zneužití desítek dívek dostal muž 8,5 let vězení

Trutnov, Hradec Králové - Desítky nezletilých dívek, v mnoha případech ještě holčiček, musely projít hroznou zkušeností sexuálního nátlaku, vydírání, zneužívání a v některých případech i znásilnění. Lukáš Bako (21) za to byl odsouzen k osmi a půl roku vězení.

Čtvrtina prodejců vánočního zboží podváděla!

Východní Čechy - Řada prodejců vánočního zboží loni zřejmě opět zkoušela, co všechno jim u zákazníků projde. Prosincové kontrolní nákupy České obchodní inspekce v Královéhradeckém a Pardubickém kraji odhalily, že čtvrtina stánků a obchodů kupující nějakým způsobem ošidila.

Chřipková epidemie? Možná už za týden...

Východní Čechy - Chřipka i další respirační choroby se 
v regionu rychle šíří. V některých okresech by mohla situace už za týden přerůst v epidemii.

Účetní obviněný z vraždy zpronevěřil 25 milionů

Trutnov - Vyšetřování prosincové vraždy v Trutnově, jejíž obětí se stal 56letý podnikatel, přineslo další výsledky. Obviněný muž má zřejmě na svědomí ještě zpronevěru 25 milionů korun.

Pomník koně a jezdce odlijí ve slévárně v Horní Kalné

Horní Kalná - Pomník na válečný hrob obětí prusko-rakouské války z roku 1866 se bude odlévat v Umělecké slévárně v Horní Kalné. Dodavatele schválila tento týden rada Královéhradeckého kraje.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT