VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVANA VITOVSKÁ

Ivana Vitovská

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V září přišlo při dopravních nehodách o život pět lidí

Východní Čechy - Pět lidských životů a 35 těžce zraněných si v září vyžádaly dopravní nehody na východočeských silnicích.

AKTUALIZOVÁNO

Policie vrazila na hejtmanství. Hledala informace o nemocnici

Královéhradecko - Policie ve čtvrtek dopoledne provedla razii na hradeckém hejtmanství a v budově krajského zdravotnického holdingu. Hledala informace o přestavbě náchodské nemocnice.

Na Trutnovsku peníze přispěly k lepší kvalitě života

Trutnovsko - Na nezájem Královéhradeckého kraje si krkonošský a podkrkonošský region nemůže v posledních čtyřech letech rozhodně stěžovat. Plynuly sem investice, které výrazně napomohly především posílení turistického ruchu.

Dotace: Nejvíce peněz šlo na opravu silnic

Královéhradecko - Celkem 32 miliard korun získaly od roku 2007 z evropských dotací organizace v Královéhradeckém kraji.

Trutnovská nemocnice si vede ekonomicky dobře

Trutnov - Roční odměny, výkonnostní příspěvek a další benefity se objevují v reklamním náboru pracovních sil i do trutnovské nemocnice.

Kraj bude hospodařit s přebytkem 263 milionů korun

Královéhradecko - V roce 2017 by celkový objem příjmů kraje měl činit 3,89 miliardy korun, výdaje by měly dosáhnout 3,63 miliardy. „Přebytek plánujeme použít na snížení úvěrového zatížení," řekl krajský radní pro ekonomiku Josef Táborský.

V kraji mohou lidé opět žádat o kotlíkové dotace

Královéhradecko - Další majitelé rodinných domků mohou získat dotace na výměnu starých neekologických kotlů. Hradecký kraj dnes zahajuje druhou vlnu kotlíkových dotací na nákup nízkoemisních kotlů na biomasu a uhlí i na tepelná čerpadla a plynové kotle.

Neprší. Sucho doléhá na řeky i podzemní vody. Navíc hrozí požáry

Východní Čechy - I když letos v létě pršelo víc než loni, sucho stále hrozí. Projevuje se na řekách i hladinách podzemních vod. V současné době Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) dokonce kvůli suchu a vedru varuje před nebezpečím požárů.

Projekt SPŠ se řadí k nejnákladnějším. Ale investice se vyplácí

Trutnov - Českému průmyslu chybí podle odhadů Asociace exportérů 70 tisíc lidí. Od vysokoškoláků až po dělníky. Boj o získání dětí do technických oborů je celostátním problémem. Také na Trutnovsku chybějí pracovníci těchto oborů ve firmách, ale situace se začíná zvolna zlepšovat.

Kraj dočasně svěří autobusovou dopravu dvanácti dopravcům

Královéhradecko - Veřejnou autobusovou dopravu v Královéhradeckém kraji by od Nového roku mělo zajišťovat dvanáct dopravců. V pondělí o tom rozhodla rada kraje.

Prázdninové nehody měly 20 obětí!

Východní Čechy - Dvacet lidí zemřelo během dvou prázdninových měsíců na východočeských silnicích. Je to o pět více než v loňském roce.

Krajská inventura: Stav silnic v okrese

Trutnovsko - Které silnice se dočkaly nového povrchu? A kde naopak starostové dál volají po nápravě?

Kraje odstartují další kolo kotlíkových dotací

Východní Čehy - Královéhradecký i Pardubický kraj se připravují na druhé kolo kotlíkových dotací, v nichž mohou majitelé rodinných domků získat příspěvek na výměnu starých neekologických kotlů na tuhá paliva za nové nízkoemisní zdroje.

Po deštích rostou hřiby, holubinky 
či ryzce. Můžete najít i vzácné satany

Východní Čechy - Díky deštivému počasí uplynulých dnů se o víkendu naděje houbařů na zajímavé úlovky zvýšily. Neplatilo to však plošně. „Například na Rychnovsku je velmi sucho a houby se tam hledají obtížně. V Železných horách, kde jsme strávili dva dny, je situace lepší, ale ne všude. Na jednom konci houby rostou a na druhém není nic," řekla včera Deníku mykoložka Tereza Tejklová.

Nehody v červenci: sedm mrtvých, desítky zraněných

Východní Čechy - Sedm obětí si vyžádaly nehody, které se první prázdninový měsíc staly ve východních Čechách. Pět lidí zahynulo v hradeckém a dva v Pardubickém kraji. Vyplývá to z předběžných policejních statistik.

Houbaři se z lesa vracejí zklamaní, ale znalci nacházejí vzácné druhy

Východní Čechy - Kdo chce hledat houby, měl by se vydat spíše do hor, v nížinách se v současné době houbám příliš  nedaří. Nepomohly ani nedávné deště, následky dlouhého sucha se jim napravit nepodařilo

Počasí? Na spaní pod širákem byla zima

Východní Čechy - Velmi chladná byla noc z pátku na sobotu. Teploty na řadě míst v regionu klesly pod deset stupňů Celsia.

Církev stáhne 13 žalob na hradecký a tři žaloby na Pardubický kraj

Východní Čechy - Pokud zástupci církve splní  slovo, zbaví se Pardubický a Královéhradecký kraj starostí s šestnácti žalobami o určení majetku. První vlaštovkou je stažení žaloby na hradecký kraj, v níž řád kapucínů usiloval o klášter v Opočně.

Zoo má nové žirafátko. Logan se zatím drží u mámy

Dvůr Králové - Zoologická zahrada ve Dvoře Králové přivítala v pondělí nový žirafí přírůstek. Logan je už 170. mládětem žirafy Rothschildovy, které se ve zdejší zoo narodilo. 

Červnové nehody zaplatilo životem šest lidí

Východní Čechy - Při červnových dopravních nehodách v regionu podle předběžných policejních statistik zahynulo šest lidí. Všichni v Pardubickém kraji.

Nemocnice: Zákon o sestrách nám pomůže

Východní Čechy - Změnu zákona, která zjednoduší vzdělávání zdravotních sester, hradecká fakultní nemocnice vítá. Vedení nemocnice věří, že se díky tomu její personální situace zlepší.

Vesnice roku: Rudník a Sebranice

Východní Čechy - V celostátní soutěži Vesnice roku budou východní Čechy letos zastupovat obce Sebranice (Svitavsko) a Rudník (Trutnovsko).

Pátrání: Ztratila se Noemi

Východní Čechy - Policie pátrá po pětileté Noemi Rabinské. Její otec (37) ji v sobotu kolem 17. hodiny odvedl zadním vchodem z hradeckého Aquacentra, aniž by o tom informoval matku dítěte, s níž je v rozvodovém řízení.

Od neděle platí změna jízdního řádu na železnici

Východní Čechy - „Rozsah změn není velký. Obvykle jde o reakce na průběžné změny v dopravní obslužnosti regionů," uvedl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Desítky kostelů nabídnou akce v nevšedním prostředí

Východní Čechy - Již v pátek večer se otevřou v celém Česku chrámy, aby přivítaly návštěvníky tradiční Noci kostelů. V královéhradecké diecézi akce lidem nabídne prohlídky jindy nepřístupných prostor, koncerty či divadelní představení.

Včely a vosy se rojí. Hasiči vyjíždějí několikrát denně

Královéhradecko - Sezona rojení bodavého hmyzu začala a hradečtí krajští hasiči několikrát denně vyjíždějí, aby roje zneškodnili. „Od začátku května zasahovali již v téměř 60 případech," informovala mluvčí hasičů Alena Kuthanová.

Květen: Na silnicích v regionu zemřelo pět lidí

Východní Čechy - Pět mrtvých si vyžádaly květnové nehody na východočeských silnicích. Nejhorším dnem byla sobota 14. května, kdy zemřeli dva lidé.

Stipendium dostane 23 mediků. Zavázali se k práci pro kraj

Královéhradecko - Královéhradecký kraj poskytne 23 studentům medicíny stipendium ve výši 120 tisíc korun. Medici se na oplátku zavázali, že budou minimálně čtyři roky pracovat v kraji jako lékaři.

ROP Severovýchod ukončil vyplácení dotací

Východní Čechy - Poslední dotace z Regionálního operačního programu Severovýchod odešla do Moravské Třebové na projekt Cesta od renesance k baroku.

Z nádorových onemocnění je nejčastější rakovina kůže

Východní Čechy - Z nádorových onemocnění lidé v regionu nejčastěji trpí rakovinou kůže. Vyplývá to z analýzy Všeobecné zdravotní pojišťovny, která loni v regionu zaznamenala 8008 pacientů s touto chorobou, z toho 4036 v Pardubickém kraji.

Královnou v třídění odpadů je Malá Úpa

Trutnovsko - Obec Malá Úpa i letos potvrdila, že v třídění odpadů nemá v Královéhradeckém kraji konkurenci.

Poplašná zpráva? Hrozí za ni 5 let

Východní Čechy - Až pět let může ve vězení strávit muž 
z Hradce Králové, který 
v úterý zmobilizoval desítky policistů bombovými výhrůžkami. Obviněn nejspíš bude z šíření poplašné zprávy.

Dubnové nehody zaplatili životem tři lidé

Východní Čechy - Dopravní nehody si na silnicích v regionu vyžádaly tři oběti, všechny v hradeckém kraji. Těžké zranění utrpělo 21 lidí.

Dva úředníky stíhá policie 
za apartmány v Medvědíně

Špindlerův Mlýn - Policisté obvinili dva úředníky, kteří v rozporu s územním plánem umožnili firmě v horském středisku vybudovat apartmánový komplex. Díky tomu získal investor vyšší zhodnocení nemovitosti při prodeji o 14,2 milionu korun..

Houbařská sezona začala! Rostou májovky i smrže

Východní Čechy - Dobrá zpráva pro houbaře je tady. Rostou! A není jich málo.

Pálíte klestí nebo čarodějnice? Ohlaste to na web hasičů

Východní Čechy - K jaru patří úklid zahrad s pálením klestí i filipojakubská noc s pálením čarodějnic. Řada lidí už tyto akce ukázněně hlásí hasičům. Místo telefonu by měli ale upřednostnit web.

Dopravní expert: Chybné údaje tendr znevěrohodňují

Královéhradecko - Pokud bude zadávací dokumentace k tendru na autobusovou dopravu v hradeckém kraji uvedena do praxe, vyvolá to řadu problémů.

Celníci přiberou 40 pracovníků. Vyžádá si to zákon o hazardu

Východní Čechy - Nový zákon o regulaci a zdanění hazardu, který včera schválila sněmovna, znamená mimo jiné, že výrazně přibude práce celníkům. Bude tedy nutné zvýšit počet zaměstnanců celních úřadů. Podle informací Generálního ředitelství cel vzroste ve východních Čechách počet pracovníků přibližně o čtyřicet.

Nejméně lidí bez práce má Rychnovsko

Východní Čechy - Východočeské úřady práce v březnu evidovaly 35 362 nezaměstnaných. Oproti únoru jich z evidence ubyly více než dva tisíce. Na Rychnovsku byla dokonce nejnižší nezaměstnanost v České republice.

Březen: Na silnicích v regionu zemřelo šest lidí

Východní Čechy - Dopravní nehody si v březnu na východočeských silnicích vyžádaly šest obětí na životech. Vyplývá to z předběžných policejních statistik.

První dáma pražila kávu a obdivovala Neratov

Královéhradecko - Pro tradiční návštěvu Královéhradeckého kraje si letos prezident Miloš Zeman vybral přelom března a dubna. Ve čtvrtek se setkal s vedením kraje a starosty měst a obcí, a pak odjel do Třebechovic, kde navštívil slévárny a setkal se s občany. V pátek jeho návštěva směřuje na Trutnovsko a Rychnovsko.

Adolf Klepš TOP 09 do voleb nepovede

Královéhradecko - Královéhradecká krajská organizace TOP 09 musí hledat nového lídra pro nadcházející krajské volby. Náčelník Horské služby Krkonoše Adolf Klepš, který měl stranu do voleb vést, z postu odstoupil.

Kraj podpoří mediky, kteří si zvolí potřebný obor

Královéhradecko - Královéhradecký kraj poskytne stipendia budoucím lékařům, kteří se zaváží, že si zvolí jeden z oborů, v němž nejvíce chybějí zdravotníci, a že budou čtyři roky působit v Královéhradeckém kraji.

Na Snowjamu ve Špindlu bylo tak rušno, že se záchranáři nezastavili

Špindlerův Mlýn - Světový pohár ve snowboardingu ve Špindlerově Mlýně přinesl vedle hodnotných sportovních výkonů i dobré výkony vrchlabských záchranářů.

Muž napadl známého nožem. Hrozí mu desetileté vězení

Žacléř - Útok nožem, který se odehrál v neděli v Žacléři, vyšetřují trutnovští kriminalisté. Napadený muž přežil, útočník je ve vazbě.

Železniční skanzen mizí. Na tratě vyjíždějí moderní vlaky

Východní Čechy - Cestující na několika východočeských železničních tratích, kde dosud jezdily nepříliš vábné staré vagony, se konečně dočkají lepších podmínek.

Kraj podpoří učitele dvou technických oborů

Královéhradecko - Královéhradecký kraj finančně podpoří učitele odborných předmětů a praktického vyučování v oborech strojírenství a elektrotechnika. Učitelé by si od dubna měli měsíčně přilepšit o pět tisíc korun.

Prezident zavítá do Vrchlabí, Třebechovic a Kostelce

Královéhradecko - Prezident Miloš Zeman při své letošní návštěvě Královéhradeckého kraje navštíví vedle Hradce Králové také města Třebechovice pod Orebem, Vrchlabí a Kostelec nad Orlicí. Ve všech třech městech se setká s občany. Prezidentská návštěva se uskuteční 31. března a 1. dubna.

Šmejdi zůstali svému označení věrní. Změnili však taktiku

Východní Čechy - Organizátoři předváděcích akcí i loni zůstali věrní označení šmejdi. Česká obchodní inspekce při kontrolách ve východních Čechách zjistila, že jejich chování se příliš nezměnilo, protože více než tři čtvrtiny z nich porušily předpisy a opět klamaly zákazníky.

V únoru na silnicích zahynulo šest lidí

Východní Čechy - Únorové dopravní nehody v regionu zaplatilo svými životy šest lidí: po třech v obou krajích. Vyplývá to předběžných policejních statistik. V lednu bylo ve východních Čechách o jednu smrtelnou nehodu méně.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT