VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAN BRAUN

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Jako nová. Halu gymplu obrovsky změnila kompletní rekonstrukce

Trutnov - Druhá největší sportovní hala v kraji (po hradecké Slavii), padesátimetrový kolos při trutnovském gymnáziu, se proměnila k nepoznání. Od pondělí, o dva měsíce později oproti původnímu plánu, znovu slouží 510 studentům i sportovním oddílům, kteří ji využívají.

Pec přijde o obří investici v lyžařských areálech

Pec pod Sněžkou - Projekt propojení lyžařských areálů mezi Pecí pod Sněžkou a Velkou Úpou přes Javoří důl lanovkami a sjezdovkami byl zastaven.

OBRAZEM: Ve Zlaté Olešnici vylovili Olešák, podávali halászlé

Zlatá Olešnice - Obec na Trutnovsku zažila v sobotu výlov rybníka Olešák. Pro Zlatou Olešnici to byla zajímavá událost, která potěšila také milovníky pochoutek i sousedských setkání.

Lidé naplnili košíky, dobrovolníky dojala i pomoc od vozíčkáře

Trutnov - Ve třech trutnovských obchodních řetězcích se podařilo vybrat v sobotu při Národní potravinové sbírce 1949 kilogramů zboží. Je to o pouhých 117 kilo méně než v rekordním loňském roce, kdy ovšem akce byla delší o dvě hodiny.

Hostinné patří skautským vůdcům, udržují stoletou tradici od Svojsíka

Hostinné - Zapálením ohně, zpěvem státní a junácké hymny, noční hrou po historických zákoutích města, besedou s hejtmanem Jiřím Štěpánem a poslancem Janem Farským a setkáním se starostkou Dagmar Sahánkovou začal v pátek večer v Hostinném třídenní mítink skautských vůdců Královéhradeckého kraje.

Poslanec Farský je Baghíra, vede skautské středisko v Semilech

Hostinné - Poslanec Parlamentu ČR Jan Farský se objevil v pátek v Hostinném při zahájení setkání skautských vůdců. Byl mezi svými. Vede totiž skautské středisko Varta v Semilech.

Kriminalisté chytli zloděje, navzdory podmínce kradl v chalupách

Trutnov - Kriminalistům se podařilo zadržet sedmapadesátiletého muže, který se vloupal od konce října do tří rekreačních chalup na Trutnovsku a do dalších se pokusil vniknout. V pátek putoval do vazby. V době loupeží byl v podmínce a nyní mu hrozí tříleté vězení.

Tsunami vynesla zpět exstarostu, na koupaliště chce jít jinak

Jilemnice - Byla to v Jilemnici hotová volební tsunami. Radikálně smetla naděje dosavadního vedení města na prodloužení mandátu a na vítěznou vlnu naopak posadila opozici.

Lanovku na Sněžku šteluje údržba, jezdí o víkendech

Pec pod Sněžkou - V obvyklém podzimním procesu údržby je od pondělí lanová dráha z Pece pod Sněžkou na Sněžku. Pracovníci „ladí“ zařízení také v mezistanici Růžová hora, kde je zachytil fotoreportér Deníku Michal Fanta.

Nákup potravin pomůže v národní sbírce. Překonají v Trutnově loňský rok?

Trutnov - Na 34 místech v Královéhradeckém kraji, v prodejnách obchodních řetězců a drogeriích, bude v sobotu od 8 do 18 hodin probíhat Národní potravinová sbírka.

Rezonance, ultrazvuk v porodnici, nová lůžka. Nemocnice mohutně investuje

Trutnov - Masivní investici 79 milionů korun vkládá do vybavení trutnovská nemocnice, která využila dotačních prostředků Evropské unie. Pokryjí 85 procent nákladů. Dohromady 27 položek, do nichž patří moderní přístroje i nová lůžka, použijí v Trutnově na oddělení radiologie, ARO, gynekologie a porodnice, interny, chirurgie, neurologie, rehabilitace, transfuzní i pro centrální operační sály.

Změna na jilemnické radnici, novým starostou se stal Vladimír Richter

Jilemnice - Středeční ustavující zasedání nového městského zastupitelstva potvrdilo změnu na postu starosty.

Cyklobusy letos trhaly rekordy, do hor vyvezly čtyřicet tisíc lidí

Trutnov - Horská turistika a cykloturistika je v módě a získává stále větší oblibu. Potvrzují to rekordní čísla o provozu cyklobusů v letošním roce.

Z obcí zmizela pětina obchodů

Havlovice/Borovnička - Za osmadvacet let se v hradeckém kraji uzavřela pětina venkovských obchůdků. Jen za poslední tři roky jich byly dvě desítky. Teď hejtmanství hledá způsob, jak jejich „úmrtnost“ zastavit.

Žacléř má nového starostu po 24 letech. Město povede Aleš Vaníček

Žacléř - Takhle dramatickou situaci školní jídelna v Žacléři patrně ještě nezažila. Ve čtvrtek večer tam šlo o hodně. Rozhodovalo se o nástupci dlouholetého starosty Miroslava Vlasáka, který vedl město 24 let v kuse a v letošních volbách již nekandidoval.

Hasiči jsou v Čisté už 140 let, k výročí dostali nové auto

Černý Důl - Sbor dobrovolných hasičů v Čisté v Krkonoších funguje už 140 let. Letošní výročí jim přineslo nové dopravní vozidlo, nově vyšitý hasičský prapor, připomínající založení sboru v roce 1878, a setkání s družební jednotkou z německého Grossenheidornu.

Špindl se chystá na lyžařskou sezonu, jejím vrcholem bude Světový pohár

Špindlerův Mlýn - V plném proudu jsou ve Špindlerově Mlýně přípravy na lyžařskou sezonu, která vygraduje Světovým pohárem žen ve slalomu a obřím slalomu 8. a 9. března 2019.

Studentka z Trutnova získala cenu britské královské rodiny

Trutnov - Vysokoškolská studentka Veronika Scholzeová z Trutnova převzala v Praze od britského velvyslance Nicka Archera zlatý certifikát Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (The Duke of Edinburgh's International Award - DofE).

Ve Vrchlabí povede radnici současná sestava, navzdory návrhu nové formace

Vrchlabí/Dvůr Králové/Trutnov - Ve Vrchlabí zvolili starostu ve středu, ve Dvoře Králové k tomu dojde ve čtvrtek a v Trutnově v pondělí. V největších městech Trutnovska se formují nová zastupitelstva. Vyjma Trutnova, kde končí místostarostka Hana Horynová, která v letošní volbách již nekandidovala, se klíčové pozice na radnicích nemění.

Místo bývalé synagogy, vypálené v Trutnově nacisty, dostává novou podobu

Trutnov - Synagogu, postavenou v Trutnově roce 1885 v maurském stylu ze vzácného bílého pískovce z místní oblasti Čížkových kamenů, zničili a vypálili nacisté při Křišťálové noci z 9. na 10. listopadu 1938. Zdemolovali také honosnou židovskou obřadní síň na Sluneční stráni v Trutnově a mrtvolu židovského nebožtíka pověsili na lampu ve městě.

Rozpory u vítězů voleb. Ovládli je jednoznačně, idylka ale rychle vyprchala

Hostinné - Nezvyklou situaci řeší v Hostinném. Komunální volby ve městě jednoznačně ovládlo Sdružení pro lepší Hostinné starostky Dagmar Sahánkové.

Masarykovu sochu vztyčili napočtvrté, za komunistů ji zakopával hrobař

Studenec - Krkonošská obec už má opět sochu prvního československého prezidenta. Odhalili ji v neděli. Ve veřejné sbírce na ni přispělo 102 občanů, kteří dohromady poskládali 187 tisíc korun. Bylo to počtvrté, co ve Studenci postavili sochu T. G. Masaryka. Jednou ji zničili nacisté a dvakrát komunisté.

Vrchlabský odpor proti Československu vyvrcholil generální stávkou

Trutnov/Vrchlabí - Scéna z 29. října 1918 přesně vystihovala situaci, jaká panovala před sto lety v Krkonoších.

Trutnov a Vrchlabí se přidaly k Československu až v prosinci, chtěly k Rakousku

Trutnov - Situace na Trutnovsku 28. října 1918 byla zcela odlišná než v jiných regionech. Trutnov, Vrchlabí, Žacléř a horská města se místo k Československu připojily do provincie Deutschböhmen.

Odlévali Masaryky, britskou královnu i trenéra anglické reprezentace

Horní Kalná - Plné ruce práce měli v umělecké slévárně HVH v Horní Kalné. Při stoletém výročí republiky je města a obce zavalily žádostmi o sochy a busty Masaryka, památníky legionářů, pamětní desky.

Hostinné opět povede Dagmar Sahánková

Hostinné - Nově zvolené zastupitelstvo na ustavující středeční schůzi odhlasovalo, že starostkou města bude také na další čtyři roky Dagmar Sahánková (Sdružení pro lepší Hostinné). 

Vyhořelý maršovský zámek našel kupce z Čech

Horní Maršov - Nového majitele bude mít vyhořelý zámek v Horním Maršově, který zasáhl třetí srpnovou neděli v půl páté ráno rozsáhlý požár. Vyšetřovatelé našli na místě stopy po hořlavých kapalinách. "Prokazatelnou příčinou požáru bylo úmyslné jednání," konstatoval Libor Halouzka, vyšetřovatel požárů Hasičského záchranného sboru Trutnov.

Policie v Peci zasahovala, potvrdil starosta. Zajímala se o investice

Pec pod Sněžkou - Na Městském úřadě v Peci pod Sněžkou a ve Vrchlabí v sídle Správy Krkonošského národního parku zasahovali v úterý kriminalisté. Prověřují podezření ze spáchání závažné hospodářské trestné činnosti na Trutnovsku. Obě organizace jim poskytly dokumenty, které si vyžádaly.

Ovlivní sucho zasněžování? Lyžařské areály očekávají příchod srážek

Špindlerův Mlýn - Blížící se lyžařská sezona přinese zasněžování svahů, které je náročné na spotřebu vody. Podle provozovatelů skiareálů však současný nedostatek vody výrobu sněhu zásadně neohrožuje, protože do začátku zimy se situace může změnit.

Badatelna trutnovského archivu přiblíží návštěvy prezidentů

Trutnov - Návštěvy československých prezidentů T. G. Masaryka a Edvarda Beneše na Trutnovsku v letech 1918 až 1948 mapuje nová expozice, která se uskuteční v badatelně Státního okresního archivu v Komenského ulici.

Historický hostinec a ubytovna kombajnérů ukrývala tajemství

Rudník - Jiří Kučera jezdí do Rudníku odmalička na chalupu. Koncem loňského roku tam koupil nevzhledný dům se zajímavou historií. Hrálo se v něm divadlo, tančilo, ale byly z něj také dílny nebo ubytovna pro zemědělce. Objevil v něm i zazděný zdobený strop.

Památnou lípu vysadí v pondělí u vrchlabské školy i jilemnického zámku

Vrchlabí/Jilemnice - Na řadě míst regionu probíhají akce, připomínající 100 let založení republiky.

OBRAZEM: Prodaná nevěsta podle ochotníků z Úpice

Trutnov - Úpický spolek divadelních ochotníků Alois Jirásek zavítal v sobotu do Uffa s představením Prodaná nevěsta.

Olga Havlová by měla ze školy obrovskou radost, říká ředitelka obchodní akademie

Janské Lázně - Netypická škola stojí pod Černou horou. Komplex, u jehož zrodu, poklepání na základní kámen i slavnostního otevření byla někdejší první dáma Olga Havlová, a který posledních šest let nese její jméno, navštěvuje 85 studentů se zdravotním handicapem. Od Aše přes České Budějovice až po severní Moravu.

Tetřívků na horách kvapem ubývá, tokat budou na nových tokaništích

Vrchlabí - Markantní úbytek tetřívků na českých horách se snaží zastavit Správa KRNAP vytvářením vhodných podmínek pro jejich život a vybudováním nových tokanišť. V Krkonoších jich letos vzniká jedenáct na celém území národního parku, na ploše od tří do sedmi hektarů. Hotové budou do konce listopadu. Příští rok bude vyhlášen v národních parcích rokem tetřívka, má upozornit na současný alarmující stav.

V Jilemnici zazpívají Lucie Bílá i Andrea Kalivodová

Jilemnice - Velké hudební osobnosti zavítají v nejbližších dnech do Jilemnice.

Dopravní špunt vytáhnou v Černém Dole ještě do zimy

Černý Důl - Výstavba kanalizace v Černém Dole, projekt za 119 milionů korun, běží oproti původnímu harmonogramu v předstihu. Pro řidiče to je dobrá zpráva, rozsáhlá stavební činnost totiž výrazně zbrzdila dopravu přes městys. Volně průjezdný má být ještě před zimou.

Stavěli legoroboty, zápasili s nimi v sumo

Trutnov /VIDEO/ - V Helsinkách stavěli motorku ovládanou pomocí mobilu, v Bordeaux se učili pracovat s moderními roboty mBoty, v Trutnově stavěli legoroboty a soupeřili s nimi v zápasech sumo.

Hasiči měli v létě 500 zásahů, nejvážnější byl požár zámku

Trutnov - Hasičské jednotky v okrese zasahovaly ve třetím čtvrtletí letošního roku u 469 případů. To je o 82 zásahů více než ve stejném období loňského roku. Oznámil to Pavel Kuřitka, vedoucí prevence Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje v Trutnově.

Má vlast zazněla pod taktovkou japonského dirigenta

Trutnov - Má vlast, cyklus symfonických básní českého skladatele Bedřicha Smetany, inspirovaný českou historií, legendami a krajinou, se rozezněla Uffem.

Archeologové odkryli pod náměstím přes osmdesát lidských koster

Vrchlabí - Historicky mimořádně cenné nálezy přinesl archeologický výzkum ve Vrchlabí. Provázel rekonstrukci náměstí Míru a odkryl zajímavá tajemství.

Buk pro Olgu Havlovou poroste u její lázeňské akademie

Janské Lázně /FOTO, VIDEO/ - V roce 1992 Olga Havlová, tehdejší první dáma, klepala kladívkem na základní kámen budovy Obchodní akademie, odborné školy a praktické školy v Janských Lázních, o dva roky později byla u jejího otevření. V pátek na pozemku školy, která nese její jméno, pro ni vysadili buk lesní.

Sebemenší chyba by byla osudná, líčí sjezd ze šestitisícovky Libor Dušek

Vrchlabí - Horolezcům Liboru Duškovi z Vrchlabí a Zdeňku Jiroušovi z Rokytnice nad Jizerou se podařilo jako prvním na světě sjet na lyžích z nejvyššího bodu jižního Pamíru, štítu Karla Marxe ve výšce 6723 metrů.

Uffo se proměnilo v labyrint škol

Trutnov /FOTO/ - Jedinečnou možnost pro budoucí středoškoláky i absolventy zjistit důležité informace před rozhodnutím, kam se vydat za vzděláním a profesí v příštím roce, představuje veletrh středních škol a zaměstnavatelů.

Zazní Má vlast v podání symfonického orchestru s japonským dirigentem

Trutnov - Letošní 38. ročník festivalu klasické hudby Trutnovský podzim zasvětili jeho organizátoři 100. výročí založení Československa. Potvrzuje to nedělní koncert v Uffu, kde zazní slavná Má vlast Bedřicha Smetany v podání Západočeského symfonického orchestru s japonským dirigentem Shunichiro Maruyamou.

Rudnickej vejšlap bude i se škvarky

Rudník - Příznivci turistiky se můžou vydat na Rudnickej vejšlap. Jeho 12. ročník se uskuteční v sobotu se startem od Obecního úřadu v Rudníku mezi osmou a desátou hodinou.

Na sjezdovkách v Peci zavedou jako první v republice technologickou novinku

Pec pod Sněžkou - Letošní zima přinese na krkonošské sjezdovky novou technologii Snowsat, která se dosud používala jen v zahraničí ve velkých lyžařských areálech. V Čechách ji zavedou jako první v Peci pod Sněžkou, kde ji připravuje SkiResort Černá hora - Pec.

Pirátský místostarosta tvrdí: Šťávu tomu chceme dát hned

Trutnov - Výsledkem pondělních koaličních jednání v Trutnově je obsazení postu místostarosty Piráty. Stane se jím Tomáš Eichler. Sedmatřicetiletý asistent poslance Martina Jiránka působí mimo jiné v představenstvu spolku Stachelberg, který pečuje o unikátní dělostřeleckou památku.

K pozici starosty Žacléře má nejblíž Aleš Vaníček, přijal návrh vést město

Žacléř - Manažer Svazku obcí Horní Labe, bývalý redaktor Krkonošského deníku a dlouholetý člen rady města Aleš Vaníček má nakročeno k pozici starosty Žacléře.

AKTUALIZOVÁNO

Trutnovská koalice popluje na jedné lodi s Piráty

Trutnov - Koaliční smlouvu vládnoucích stran podepsali v pondělí odpoledne v Trutnově. K trojici ODS, Volba pro město a Sdružení pro Trutnov se nalodili Piráti. O složení vedení města je rozhodnuto.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT