VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA MUDROVÁ

Jana Mudrová / Krkonošský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V zoo pokřtí emisi vlastních známek, věnovanou Vágnerovi

Dvůr Králové nad Labem – Safaripark zítra v 18.30 hodin představí novou emisi vlastních známek, vydanou u příležitosti letošního 90. výročí narození Josefa Vágnera.

V elektrárně zachraňovali sebevraha. Chtěl skočit z komína

Trutnov - Integrovaný záchranný systém se neustále prověřuje. Schopnosti, zdatnost a koordinaci při zásahu tento týden zkoušeli profesionální hasiči z Trutnova. V pondělí zachraňovali sebevraha, který chtěl skočit ze sto metrů vysokého komína.

Mladí umělci uspořádají happening. Přidá se i trutnovská škola

Trutnov – Celostátní happening ZUŠ Open se stal v celé zemi oslavou umění a dětské tvořivosti. Iniciátorem akce je pěvkyně Magdalena Kožená se svým nadačním fondem. Ani trutnovská umělecká škola nezůstane stranou.

Benefiční pochod pro Matýska letos i s hudebním festivalem

Pec pod Sněžkou - Šestý ročník charitativního výstupu na Sněžku se uskuteční společně s prvním ročníkem hudebního festivalu s názvem HandicapFest. Vystoupí na něm například Janek Ledecký nebo kapela The Tap Tap.

Porotce zaujaly výroba dekorací i bydlení bez luxusu

Trutnov – Každé zdárně odstartované podnikání si zaslouží ocenění. Tak přistoupili k soutěži Rozjezdy pořadatelé ze společnosti T-mobile. Pro vavříny si v rámci hradeckého kraje došli i dvě ženy z trutnovského okresu.

Rtyňská lípa soutěží mezi jedenácti dalšími o Strom roku

Rtyně v Podkrkonoší - Takřka stoletá Lípa svobody se probojovala mezi dvanáctku finalistek letošní celostátní ankety Strom roku, kterou sedmnáctým rokem pořádá Nadace Partnerství pod záštitou ministra životního prostředí.

Pokud bude Bojiště žít, potečou tam peníze

Trutnov - Osm až deset milionů korun by mohlo v budoucnu natéct z městského rozpočtu do úprav v přírodním areálu Bojiště. Tolik totiž představují odhadované náklady na jeho rekonstrukci.

Den pro rodinu poukázal i na nedostatek pěstounů

Trutnov - Oblastní charita a Centrum DAR (Domov a Rodina) po roce zopakovaly na Krakonošově náměstí Den pro rodinu.

Ve firmě na kabely úřadoval oheň, škoda jde přes milion

Vrchlabí - Požár zachvátil v pondělí hodinu před polednem výrobní halu vrchlabské firmy produkující kabely v ulici Českých bratří a způsobil značnou škodu.

Noclehárnu a periferii chtějí změnit. S projektem uspěli

Vrchlabí – Když se řekne Živá komunita, představuje si pod tím člověk ledacos. Nadace Via se snaží podpořit ty, kteří mění svět kolem sebe k lepšímu.

Majáles nabídne hudební produkci

Trutnov - Trutnovský Majáles 2018 se uskuteční v pátek 11. května na Krakonošově náměstí.

Galerii Uffo zaplnila výstava Totemy dvou výtvarných umělců

Trutnov – Dvě umělecké individuality představují od středy svou tvorbu v trutnovském Uffu.

Divadlo v Trutnově stále oživují dobové fotografie v muzeu

Trutnov - Osmičky ovlivnily trutnovský divadelní život v minulém století.

Ptačí zpěv vítali zájemci dvakrát

Vrchlabí - Vítání ptačího zpěvu, který po uplynulé dvě soboty pořádaly Česká společnost ornitologická spolu a Správa Krkonošského národního parku, se těšilo pozornosti veřejnosti.

V německém partnerském městě je trutnovská ulice i zahrada

Trutnov - Partnerství mezi bavorským Würzburgem a Trutnovem má letos destileté jubileum.

Trutnov bude patřit Dračím slavnostem. Jejich vrcholem bude sobotní noční průvod

Trutnov - Dračí slavnosti jsou významnou a vyhledávanou událostí, která tradičně přivádí do ulic města tisíce lidí. Letos budou ve znamení hodokvasu. Začínají dnes večer, hlavní program se odehraje v sobotu.

Posly jara můžete slyšet ještě jednou

Vrchlabí – Rybník u letiště ožije v sobotu 5. května nebývalým ruchem.

Motorkáři se sjedou do Vrchlabí. Nechají si požehnat v kostele

Vrchlabí - Do brány Krkonoš se každý rok touhle dobou sjíždějí milovníci silných strojů z celé republiky. Motorkářské požehnání se tu letos odehraje už po patnácté - už zítra.

Nemocniční weby zkolabovaly. Facebookové profily ale jdou

Trutnov – Zadáte si do vyhledávače www.nemtru.cz a …nic. Internetové stránky místního špitálu prostě nejde. Už několik dnů.

Průměrný věk praktických lékařů roste. Náhrada není

Trutnov - Praktičtí lékaři, kteří ve svém věku přesluhují a mohli být už řadu let v důchodu, většinou pořád pracují na plné obrátky.

Motorkář nezvládl manévr a havaroval

Pojizeří - Škodu ve výši šedesát tisíc korun a rozsah zranění včetně doby léčení motorkáře nyní prověřují policisté z Dopravního inspektorátu v Semilech.

Dračí slavnosti jsou za dveřmi. S podtitulem Spěchejte na hodokvas

Trutnov – Už ho nesou! aneb Spěchejte na hodokvas. Takové motto mají letošní Dračí slavnosti. Uskuteční se v pátek a sobotu.

Kuks rozkvetl, na Zahradnické trhy přilákal tisíce lidí

Kuks - Teplé slunečné počasí a nepřeberné množství rostlin a květin všeho druhu zaplnilo nádvoří Hospitalu Kuks během uplynulých dvou dnů. 

Krkonošský veletrh byl opět inspirativní nejen pro kutily

Trutnov - Každý, kdo staví, zahradničí nebo opravuje něco na svém domě či v bytě, si přišel i letos na své na Krkonošském veletrhu, který se v pátek a sobotu konal v trutnovském společenském centru Uffo.

Řidička před jízdou popíjela a bourala

Dvůr Králové - Ovlivněná alkoholem usedla řidička za volant svého automobilu nedaleko dvorského náměstí. Ve vozidle Chrysler se zřejmě plně nevěnovala řízení a narazila do zadní části stojícího vozidla Volkswagen.

Pořadatelé Majálesu odtajnili program

Trutnov - Pořadatelé Trutnovského majálesu oznámili, že letošní studentská veselice se uskuteční 11. května na Krakonošově náměstí.

V Krkonoších se rozjedou vleky. Letní sezóna je tady

Pec pod Sněžkou - Prodloužené májové víkendy lákají k výletům do Krkonoš. Proto se rozjedou některé lanovky a otevřou půjčovny koloběžek.

Seriál Deníku: Dobové snímky najdete tentokrát z obce Mostek

Mostek – Letos si připomínáme stoleté výročí od vzniku Československa. K oslavám se připojuje i regionální Deník, a to unikátním projektem Jak jsme žili v Československu.

Dealery policisté načapali před obchodní schůzkou. Už sedí

Dvůr Králové nad Labem – Dva muže ve věku 31 a 32 let zadrželi kriminalisté těsně před pokusem prodat drogy. Policejní komisař už proti dealerům zahájil trestní stíhání ze zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Safari má nové mladé lvice z Německa, samci jsou ve střehu

Dvůr Králové - Provoz Afrického a Lvího safari startuje v sobotu 28. dubna. Novinkou jsou dvě mladé lvice berbersky z německé Zoo Neuwied.

Osmičky patří také divadlu, připomene nová expozice

Trutnov – Zdejší Muzeum Podkrkonoší dnes v 17 hodin slavnostně uvede novou výstavu. Věnuje ji dvěma divadelním výročím, která připomínají, že od roku 1948 až do roku 1958 působil ve městě profesionální divadelní soubor.

Incident mezi manžely odstartoval pouhý telefonát

Semily - Noční telefonát ženy ze Semilska odstartoval manželský incident, který nyní vyšetřují policisté. Hlavním aktérem je její 51letý manžel, který si na oslavě s přáteli na chalupě všiml, že se vytratila s mobilem v ruce ven.

Nad údolím Jizery budou burácet vrtulníky záchranných složek

Semilsko - Příští týden se v Pojizeří uskuteční rozsáhlé cvičení složek Integrovaného záchranného systému, zaměřené na koordinaci sil letecké služby při řešení mimořádné události značného rozsahu.

Řádila jako tajfun: poničila salón, na policisty vytáhla airsoftovou zbraň

Trutnov - Sedmačtyřicetiletá žena z Trutnova je obviněna hned z pěti trestných činů.

Do Polska a zpět z Trutnova o víkendech jedou čtyři vlaky

Trutnov - Do Polska se zájemci dostanou od soboty vždy o víkendech vlakem. První trať vede z Trutnova přes Královec, Lubawku a Kamiennu Góru do stanice Sędzisław.

Policisté a báňští záchranáři vrátili život muži, jenž zkolaboval

Malé Svatoňovice - Úpičtí policisté v pondělí dopoledne na tenisových kurtech v Malých Svatoňovicích společně se záchranáři Báňské záchranné služby úspěšně použili defibrilátor u muže, který krátce po hře zkolaboval na lavičce. O zdravotním problému sportovce informovali policisty záchranáři.

Pověstmi Českého ráje otevřou oblíbenou přírodní oblast

Turnovsko - Turistickou sezonu v Českém ráji v sobotu zahájí hra Za pověstmi Českého ráje.

Na Luka mohou lidé vozit větve

Turnov - Pálení čarodějnic při svatofilipské noci 30. dubna vyžaduje přísun paliva.

Hvězdárna nabízí pozorování oblohy

Úpice - Hvězdárna v úterý 24. dubna lidem nabídne zajímavé pozorování noční oblohy.

Mezi korunami stromů turisté putují s veverčákem Emilem

Janské Lázně - Stezka korunami stromů Krkonoše má od jara maskota. Veverčák Emil se stane dětským průvodcem a rádcem při návštěvě populární atrakce.

Dům pod Jasanem se otevírá dětem z mateřských škol

Trutnov - S přicházejícím jarním obdobím začaly také školní exkurze do tkalcovského muzea.

Řece Úpě se uleví. Lidé ji jdou vyčistit od odpadků

Trutnov - Sobotní den mohou i dobrovolníci na Trutnovsku přiložit opět ruku k dílu a pomoct s čištěním toku řeky Úpy.

Seriál Deníku: Dobové snímky najdete tentokrát z obce Rudník

Rudník - Letos si připomínáme stoleté výročí od vzniku Československa. K oslavám se připojuje i regionální Deník, a to unikátním projektem Jak jsme žili v Československu.

Sedmihorské léto nabídne celkem 8 akce, přijede i Hradišťan

Český ráj - Hudební a divadelní Sedmihorské léto, které se každoročně odehrává v centru Českého ráje, zveřejnilo kompletní program.

Klíšťata útočí, budou aktivní

Semilsko - Více než tisíc lidí se nechalo v loňském roce očkovat na Semilsku proti obávané klíšťové encefalitidě. A dobře udělali.

Seveřané uklidí Úpu a slavit budou s regionálními výrobky

Horní Maršov - Podobně jako každý rok před datem Dne Země vydají se opět v sobotu obyvatelé a návštěvníci Horního Maršova slavit do přírody.

Hasiči řešili přes tři stovky případů

Trutnov - O osmnáct událostí více než loni absolvovali hasiči za první čtvrtletí na Trutnovsku. Celkem vyjížděli k 352 případům.

Strážníci začnou značkovat kola

Trutnov - S novinkou pro majitele jízdních kol přichází městská policie. Startuje projekt forenzního značení pomocí syntetické DNA.

Na Řehačce, tam to žije. Jen doprava je utopie

Radvanice - Jestřebí boudu a další objekty v oblasti nad Radvanicemi, kterou milovníci turismu znají jako Brendy, rozhodně není jednoduché ve výšce téměř 700 metrů nad mořem provozovat. Starost náleží Klubu českých turistů.

Modely vláčků ovládly malý sál městského úřadu

Trutnov /FOTO/ - Milovníci železničních modelů si přišli na své. V malém sále trutnovského městského úřadu probíhá od pátku výstava, kterou mohou zájemci navštívit ještě v neděli od 9 do 15 hodin. Pořádá ji společnost Modelová železnice Trutnov.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT