VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA MUDROVÁ

Jana Mudrová / Krkonošský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Řemeslné trhy s vůní medu zaplaví Špindl

Špindlerův Mlýn - Tradiční lidový jarmark připravují na sobotu od 11 do 18 hodin pod titulem Medové slavnosti.

Webrovkafest opět pomůže opuštěným dětem

Trutnov - Pořadatelé Webrovkafestu z Trutnova zveřejnili program charitativního festivalu, jehož sedmnáctý ročník se uskuteční v sobotu 17. listopadu od 14.30 hodin na Klučance v obci Dědov u Teplic nad Metují. Pořadatelé z výtěžku akce od roku 2002 pravidelně spolufinancují zážitkové pobyty pro děti z různých dětských domovů a sociálně slabých rodin.

Víkend podnapilý řidič ukončil nárazem do stromu

Dvůr Králové nad Labem - Zřejmě vypitý alkohol zavinil nesoustředěnost řidiče, který se vydal s automobilem Peugeot 106 na výjezd. V neděli večer, krátce po 19. hodině, na silnici II/300 mezi obcí Lipnice a Dehtov nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou.

Čelní střet dvou aut odnesli zraněním dva lidé

Vrchlabí - Dvě zraněné osoby si vyžádala pondělní ranní dopravní nehoda v katastru části Hořejší Vrchlabí. Čelně se tam střetla dvě osobní vozidla.

Sólistka Kalivodová onemocněla, místo nyní zazpívá Bortolotti

Jilemnice - Ve společenském domě Jilm se ve středu od 18 hodin koná sváteční večer k výročí Československa.

Při srážce dvou aut se zranili tři lidé

Hajnice - Zranění tří osob si vyžádala dopravní nehoda, ke které došlo v sobotu ráno na hlavním tahu z Trutnova na Dvůr Králové nad Labem (silnice I/37) na odbočce vedoucí do Horního Žďáru.

Safari Park se rychle plní žlutými dýněmi

Dvůr Králové nad Labem - Týden duchů, při kterém se Safari Park rozsvítí světýlky z vydlabaných dýní, začne v sobotu 27. října a potrvá do 4. listopadu.

Motorkář narazil do auta, s lehkým zraněním musel do nemocnice

Semily - Policisté prošetřovali příčinu a okolnosti dopravní nehody, ke které došlo v sobotu dopoledne kolem jedenácté hodiny na silnici vedoucí od Turnova na Jičín mezi obcemi Hnanice a Borek.

Dobrodruh Šálek ukáže, jak fotil v Ugandě (nejen) gorily

Trutnov - Profesionální fotograf, cestovatel a dobrodruh Miloš Šálek bude v pondělí od 19 hodin vyprávět o své cestě po Ugandě.

Zloděj využil nepozornosti turisty a ukradl mu fotoaparát

Pec pod Sněžkou - Zloději, kteří chtějí něco ukrást, jsou v Krkonoších ve střehu, takže nechat něco volně bez dozoru je pošetilost. Té se zřejmě dopustil majitel fotoaparátu Canon, když ho při jedné zastávce u turistické boudy nechal bez dozoru na stole a pak tam svůj majetek už nenašel.

Bikeři ukončí sezonu Trutnovských Trailů prací

Trutnov – Společnou sobotní brigádou oslaví letošní končící sezonu milovníci Trutnovských Trailů, kteří trénují na Čížkových kamenech a v Jestřebích horách.

Semily a Želený Brod od neděle opět spojí most

Semily - Mlýnský most, který spojuje města Semily a Železný Brod, bude od neděle opět motoristům přístupný. Novinka za čtrnáct milionů korun nahradila kamenný most v havarijním stavu.

Na koncertu zazáří domácí orchestr s italským dirigentem

Trutnov - Festival klasické hudby Trutnovský podzim pokračuje pátečním koncertem. V Uffu od 19 hodin vystoupí Podkrkonošský symfonický orchestr. Již třetím rokem působí pod taktovkou italského dirigenta Graziana Sanvita.

Úředníci si vyzkoušeli, jak oživovat pacienta

Vrchlabí - Zaměstnanci městského úřadu prošli kurzem první pomoci, který organizovala Nemocnice Vrchlabí.

Slavný obraz Františka Kavána míří k restaurátorům do Prahy

Jilemnice - Obraz Kotel v Krkonoších, jehož autorem je uznávaný český krajinář František Kaván, putuje k restaurátorům. Včera ho z haly jilemnického zámku, kterou zdobí od roku 1955, odvezli do Prahy. Tam se monumentálního díla ujme specializovaná restaurátorská dílna.

Dosazenou nulou oslaví sté jubileum

Harrachov – Z modřínové desítky vzniká stovka. Děti z harrachovských škol začaly na Bílém kopci dosazovat sazenice modřínu opadavého do podoby nuly. Ta změní desítku na stovku, jež připomene výročí republiky.

Pro Olgu Havlovou roste další strom

Vrchlabí - Olgu Havlovou nově připomíná strom, který vysadili žáci a zaměstnanci Základní a mateřské školy ve Vrchlabí  Podhůří. Navázali na sérii výsadby, nedávno pro někdejší první dámu ČR zasadili strom také v Janských Lázních

Začíná oprava místa, kde stávala synagoga

Trutnov - Místo bývalé synagogy, které připomíná hrůzné vypálení během Křišťálové noci roku 1938, opravují dělníci podle studie architekta Pavla Tomka. Radnice na rekonstrukci uvolní 1,4 milionu korun.

U kapličky v horách velebili Františka z Assisi

Špindlerův Mlýn - Počasí babího léta přilákalo poutníky z celé České republiky na tradiční pouť ke kapličce sv. Františka, která se nachází ve výšce 1150 metrů nad mořem vedle Erlebachovy boudy nad Špindlerovým Mlýnem.

Tašku objevil zloděj, peníze z ní sebral. Majitel hlásí škodu 18 tisíc

Trutnov - Nechávat bez dozoru zavazadlo s hotovostí v restauraci se skutečně nevyplácí. Přesvědčil se o tom host jednoho z místních podniků.

Při nahřívání lepenky chytla střecha roubenky

Pec pod Sněžkou – K požáru střechy roubené chalupy ve Velké Úpě vyjelo ve čtvrtek ráno šest jednotek hasičů.

Hubertova jízda povede z Kryblice

Trutnov – Hubertova jízda, která tradičně uzavírá jezdeckou sezonu, odstartuje v sobotu rozjížďkou v deset hodin.

Jiskra přestaví chatky, získala pod nimi pozemky

Harrachov - Tři stavební pozemky v Harrachově, které dříve patřily Okresnímu úřadu v Semilech, prodal v uplynulých dnech Úřad pro zastupování státu věcech majetkových místní tělovýchovné jednotě Jiskra.

Krakonošův divadelní podzim přinese osm inscenací

Vysoké nad Jizerou - Deset dnů zasvěcených divadlu a vzdělávání ochotnických režisérů. To je Krakonošův divadelní podzim, jehož 49. ročník se ve Vysokém nad Jizerou odehraje od pátku do 20. října.

Nejlepší knihovnice Eva Fejtová u hejtmana

Dolní Kalná - Mezi nejlepší knihovnice Královéhradeckého kraje se zařadila Eva Fejtová z Dolní Kalné. V kategorii malých veřejných knihoven získala krajské ocenění.

Policie hledá pachatele, který s nožem přepadl obchod

Libštát - Policisté vyhlásili pátrání po lupiči maskovaném kuklou, který v úterý 2. října spáchal loupežné přepadení v obci Libštát na Semilsku.

V Královci zbyla z původní radnice jen jedna žena

Královec - Už před volbami bylo v obci na hranici s Polskem jasné, že tam kámen na kameni nezůstane. Z dosavadních zastupitelů, včetně starosty Zdeňka Macha, se totiž neobjevil na kandidátkách téměř nikdo.

Zemětřesení na jilemnické radnici

Jilemnice – Málokde se letos v regionu stalo, aby vládnoucí koalice zaznamenala takový volební propad, k jakému došlo v Jilemnici. Sdružení nezávislých kandidátů v čele s dosavadní starostkou Janou Čechovou, podobně jako koaliční subjekt Starostové pro Liberecký kraj, úplně pohořely.

S ukradeným autem a značkou ujížděl policii. Už je ve vazbě

Úpice - Zapomenout v zapalování klíčky a odejít od auta je skoro vybízením potenciálního zloděje ke krádeži. Přesně to si zřejmě řekl pachatel, který se rozhodl takto nezajištěnou Škodu Octavii ukrást.

Řidič srazil ženu autem, policie hledá svědky

Trutnov - Policisté pátrají po svědcích dopravní nehody, k níž mělo dojít ve středu večer na sídlišti Zelená louka v Pomněnkové ulici.

Radniční křesla se na horách neotřásla. Kde povedou obec jen ženy?

Krkonoše - Horská střediska věří zřejmě svým dosavadním starostům. I když bude záležet na povolebních vyjednáváních, politické subjekty, jejichž lídry dosavadní starostové jsou, rozhodně zaznamenaly úspěchy. Změnu lze předpokládat v Jilemnici, kde míří k vítězství opoziční hnutí.

V Peci pod Sněžkou starosta obhájil pozici

Pec  pod Sněžkou - Ve známém horském městečku obhájilo vítězství Sdružení nezávislých kandidátů Sněžka, jehož lídrem je dosavadní starosta Alan Tomášek. V devítičlenném zastupitelstvu bude mít šest křesel. Jedno z nich obsadí i třicetiletý horský záchranář Tomáš Novák.

V Mladých Bukách a Trutnově oživí Rýbrcoula, ducha hor

Trutnov/Mladé Buky - Mýtické a mystické bytosti regionu Krkonoš v čele s Rýbrcoulem oživí v sobotu pořadatelé akce z neziskového spolku Rýbrcoul - duch hor.

Nábor se trutnovské transfuzní stanici povedl

Trutnov - Přišli poprvé, bylo jich skoro sedmdesát a darovali nejdražší tekutinu na světě. Náborová akce, kterou pořádalo Transfuzní a hematologické oddělení trutnovské nemocnice, zaznamenala začátkem týdne úspěch.

Létá vrtulník s materiálem, cesty jsou zavřené

Pec pod Sněžkou - Transport kamene vrtulníkem na Sněžku uzavřel ve čtvrtek cestu z Růžohorek na vrchol nejvyšší české hory. Letový provoz přes Modrý a Obří důl však s největší pravděpodobností dnes skončí. Létat se už bude pouze ze Lvího dolu, odkud je proto až do odvolání cesta zavřena včetně Traverzu.

OBRAZEM: Slavní Vladimírové koncertovali v Uffu

Trutnov - Dva samostatné koncerty připravilo na středeční večer trutnovské Uffo. Vystoupili legendární muzikanti - Vladimír Merta se svým Triem a Vladimír Mišík s kapelou ETC. 

Hasiči získali pozemek na stavbu nové zbrojnice

Jilemnice - Na Hrabačově už nic nebrání výstavbě nové hasičské zbrojnice.

Ze zkušební jízdy s motorkou se k majiteli už nevrátil

Semily - Zpronevěru motocyklu řešili od letošního května policisté. Nyní oznámili, že již znají jméno pachatele a stroj je zpět u svého majitele. Pachateli hrozí až dva roky vězení.

Hrad Valdštejn v sobotu ožije Hubertskou slavností

Český ráj - Na hradu Valdštejn začne v sobotu 29. září od 13 hodin Svatohubertská slavnost, která je určená pro nejširší mysliveckou a občanskou veřejnost všech věkových kategorií.

Rakoncaj odhalí v Turnově pamětní desku Josefa Smítky

Turnov - Horolezecký festival Českého ráje přinese o víkendu na zámku Hrubá Skála bohatý program.

S autem skončila v křoví. Museli se k ní prořezat

Trutnov - V Kladské ulici vyjela ve středu odpoledne řidička mimo silnici a skončila v křoví. Profesionální hasiči z Trutnova poskytli ženě předlékařskou pomoc. Potom v místě nehody řídili dopravu. K vyproštění auta bylo třeba prořezat křoví.

Při kulinářském dni plném dobrého jídla a pití uvaří Markéta Hrubešová

Janské Lázně - Kulinářský den pořádají Státní léčebné lázně v pátek na sv. Václava. Celodenní akce, plná lákavých dobrot začne v 10 hodin.

Automobil přistál na svodidlech jako letadlo

Janské Lázně - Jako kaskadér z akčního filmu si musel připadat řidič, který v úterý před osmou ráno přistál se svým autem na vrchní části svodidel Krkonošské ulice.

Nafta se valila proudem z kamionu, tekla do čističky odpadních vod

Vrchlabí - Doslova proudem se valila nafta z nádrže kamionu, který ji při jízdě po kruhovém objezdu v Lánovské ulici prorazil o obrubník.

Kraj se rozhodl pro novou zakázku na laboratoře a transfúzní oddělení

Trutnov - Královéhradecký kraj se rozhodl vypsat další veřejnou zakázku na výstavbu konsolidovaných laboratoří a transfúzního oddělení Oblastní nemocnice Trutnov za 164 milionů korun.

OBRAZEM: Charita předvedla, co dělá pro ty, kteří ji potřebují

Trutnov - Krakonošovo náměstí v Trutnově patřilo v pátek během celého dne prezentaci Oblastní charity. Zájemci se v rámci Dne charity, který na toto datum připadl, mohli seznámit s činností organizace a ochutnat například charitní perníček.

Trutnov se stal městem kultury. Co bude dál?

Trutnov - Někdo je hrdý, druhý nadává, ale jedno je jisté. Trutnov si během let postupně vysloužil přízvisko „kulturní centrum regionu“. Zdomácněly tu nejrozmanitější kulturní počiny, a to i mezinárodního charakteru.

Cyklistka se srazila se psem, je těžce zraněná

Vrchlabí - Poněkud neobvyklá nehoda se stala v pondělí hodinu před polednem v ulici Alosie Jiráska.

Dívka spadla na přehradě do vody a nemohla se dostat na břeh

Bílá Třemešná - Nezletilé děvče spadlo ve středu v půl páté odpoledne do vody na přehradě Les Království a nemohlo se dostat na břeh. Zachránit dívku museli přivolaní hasiči.

Radnice koupí od církve lesy za 4,5 milionu korun

Semily - Lesy, kterými prochází část Riegrovy a Kamenického stezky, se stanou majetkem města po odkupu od církve. Radnice oznámila, že jde o výjimečnou možnost zcelit významné území jak z pohledu ochrany přírody a krajiny, tak i z pohledu turistických dopadů na město.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT