VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAROSLAV PICH

Jaroslav Pich / Krkonošský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Veterináři vyhmátli týrané psy. Chovatelce jich odebrali třiapadesát

Vlčkovice v Podkrkonoší - Více než pět desítek psů odebrali ve středu veterináři chovatelce z Vlčkovic. Historicky největšímu počtu odebraných psů na území kraje předcházely trestní oznámení a domovní prohlídka policistů.

Stavbaři obklopují Úpici. Řádí na parkovišti i silnicích

Úpice – Nervy ze železa musí mít v posledních týdnech obyvatelé Úpice i návštěvníci, kteří sem přijíždí. Řada silnic prochází rekonstrukcí a tři z pěti hlavních příjezdových komunikací obsadili stavbaři, stejně jako parkoviště a okolní ulice v centru.

Nepomáhá nic. Kuchaře do krkonošských hotelů už nedostanou ani velké peníze

Trutnov - Jedním z neřešitelných problémů Krkonoš je personální obsazení kuchyní. Úřad práce v současné době eviduje více než sedm desítek volných pracovních míst na tuto pozici. Podniky hledají šéfkuchaře i pomocné síly.

Houbaři v Barchovinách truchlí. Loňská vichřice vymýtila oblíbená místa

Libňatov – Oblíbené houbařské lokality se po loňské vichřici na mnoha podkrkonošských místech proměnily. Zatímco ještě před rokem lidé sbírali v lesích Barchoviny na Úpicku koše plné hub, letos je tu situace o poznání jiná. Derecho, které se tudy prohnalo v srpnu loňského roku, krajinu zásadně proměnilo.

Varhany životním osudem. Pedagog shání prostředky na opravy

Hajnice – Víta Havlíčka ze Dvora Králové lidé z Podkrkonoší znají především jako varhaníka či skvělého organizátora koncertů a festivalů s klasickou hudbou. Uznávaný pedagog je ale také podepsaný pod renovací řady varhan.

Štěrbova vila u přehrady pohostí Ebeny, Mišíka i Evu a Vaška

Bílá Třemešná – Štěrbova vila u královédvorské přehrady Les Království se po roce opět probouzí. Areál historického stavení z počátku 20. století i letos přivítá hudební špičku z domácí, ale i světové jazzové scény.

Starostové na kole aneb Jak jsou na tom politici s cyklistikou

Trutnovsko - Jak často a kam nejraději vyrážejí na kole představitelé měst na Trutnovsku? Kdo z nich je propagátorem elektrokol? Jak je na tom s cyklistikou žena ve vedení radnice? Odhalila to anketa našeho týdeníku, Krkonošského týdne.

Stezka v korunách stromů i přestavba Vrchlabí. Mapy.cz aktualizovaly snímky

Janské Lázně – Aktualizace leteckých snímků na serveru mapy.cz opět přinesla zajímavé snímky podkrkonošského regionu. Lidé se mohou kochat přestavbami měst a obcí, ale i trnout hrůzou třeba nad rozsahem přírodní katastrofy u Libňatova ze srpna loňského roku. Snímky pochází z loňského podzimu.

Safari park počítá mláďata. U porodu jsou často i návštěvníci

Dvůr Králové nad Labem – Malé zebry Böhmovy, mláďata pakoňů, watusi, přímorožců jihoafrických nebo antilop koňských, čtvrtých největších antilop na světě. To vše mají návštěvníci dvorské zahrady možnost potkat při procházce pěším safari nebo projížďkou v Africkém safari Josefa Vágnera.

OBRAZEM: Havlovka přilákala dvě stovky pochodníků

Havlovice - Desetikilometrový pochod Havlovka přilákal v sobotu 220 obdivovatelů krásné přírody, dobrého jídla a pití. Pro účastníky organizátoři připravili sedm stanovišť s občerstvením a místními specialitami, při kterých účastníci plnili různé zábavné úkoly. 

Elektrická revoluce. V Safari parku lze auta už i dobít

Dvůr Králové nad Labem - Dvě dobíjecí stanice pro elektrické automobily fungují od čtvrtka ve Dvoře Králové u místní zoologické zahrady.

Pochod provede po havlovických vršcích

Havlovice – Z centra Havlovic v sobotu vyrazí pochodníci na vrcholky okolních kopců. Veřejnost po nich provede pochod Havlovka, který láká nejen na krásné výhledy do okolí, ale i na soutěže a ochutnávky místních specialit.

Dubenec brojí proti potopám. Vodu chce chytat v krajině

Dubenec – Časté místní povodně a riziko eroze půdy stojí za výraznými krajinnými změnami v Dubenci. Údolní obec začala bojovat s negativními dopady klimatických změn. Radnice upravuje pozemky, které rozdělí mezemi a erozními pásy.

Hazard vadí také v Žacléři. Skončí

Žacléř - Mnohé radnice stále řeší budoucnost hazardu. Jako poslední ho teď zakázali i zastupitelé v Žacléři. Připojili se ke Dvoru Králové nebo Úpici.

Kultovní Nový Hrádek a hurá do Prahy. Sokoly mobilizuje slet

Trutnov – Poslední přípravy, regionální slety a závěrečné pilování choreografií. Sokolové z celé republiky se po šesti letech chystají na 16. celostátní slet v Praze, na němž na začátku července uctí také výročí založení Československa.

Pivo poteče proudem, na náměstí bude Pivofest

Trutnov - Bohatý výběr pivních značek a pestrý koncertní program. To je tradice, na kterou i letos láká Pivofest. Na Krakonošově náměstí začíná v sobotu ve 13 hodin. Očekává se, že na něj dorazí tisíce lidí.  

Kuks je stále bez vodního zdroje. Obec už zvažuje soud

Kuks - Rok po nedbalém vrtání jsou obyvatelé Kuksu stále bez zdroje vody. Přírodní zásobárna zůstává proražená. Na utěsnění kaverny se obec s firmou, která u jednoho z domů zhotovovala vrt pro tepelné čerpadlo, stále nedohodla.

Lidé mají strach o pozemky. Vysadí u dálnice tulipány?

Kocbeře – Stavba dálnice začíná nabírat papírové tempo. Do Kocbeří ve středu zavítala parta úředníků a projektantů, která místním přibližovala byrokratický maraton a objasňovala praxi ve vykupování pozemků. S vedením dálnice přes Kocbeře se lidé už smířili, nic jiného jim ostatně ani nezbylo. Na řadu však přichází strach o pozemky s loukami a poli.

Drogy často bývají životní epizodou, říká sociální pracovník

Trutnov – Složité lidské příběhy řeší Ondřej Čalovka už patnáct let. Vedoucí kontaktního centra RIAPS Trutnov je denně v kontaktu s uživateli alkoholu, nelegálních drog i lidmi bez domova. S kolegy za nimi jezdí po celém Trutnovsku, pravidelně se stýká zhruba se třemi stovkami lidí.

Havlovické sečení ovládl Jiří Hrbáč

Havlovice – V novém prostředí u havlovického sportovního areálu se v sobotu konalo 11. Mistrovství Havlovic v sečení kosou a srpem. Oblíbená soutěž při níž soutěží jak jednotlivci, tak družstva, se i letos těšila velkému zájmu veřejnosti. V hlavní soutěži se představilo 23 závodníků.

Safari park otevřel výstavu. Její vznik podpořil i fotbalista Neymar

Dvůr Králové nad Labem – Známá jména ze společenského života podpořila výstavu v Safari Parku Dvůr Králové. Ta vyzývá k omezení obchodu s ohroženými druhy zvířat. Celebrity v kampani Wild for Life upozorňují na problematiku nelegálního obchodu s ohroženými druhy zvířat.

Obce opravují zvonice. V Maršově ji přesunou

Trutnovsko - Osudy kapliček a venkovských zvonic jsou různé. Některé radnice už léta rekonstruují, jiné na opravy čekají.

Obce s radary touží po penězích z pokut. Proti je ale zákon

Trutnov – Obce z Královédvorska chtějí participovat na sumě, která díky průjezdovým radarům obohatí pokladnu Dvora Králové. Lidem vadí, že peníze vybrané na pokutách nekončí přímo v obecních pokladnách.

Bojiště s novou tváří. Bez Věcheta, ale s elánem

Trutnov - Areál na Bojišti má starší generace spojený s letním kinem, ta mladší hlavně se dvěma hudebními festivaly. Léta ale chátrá, jedna z tradičních hudebních přehlídek odtud navíc loni zmizela. A tak je přírodní amfiteátr prakticky bez využití.

Dvůr Králové jedná o odkupu nádraží. Chce ho přebudovat

Dvůr Králové nad Labem - Radnice znovu uvažuje o odkupu autobusového nádraží. Léta uvažovanou rekonstrukci terminálu ale dál brzdí majetkové záležitosti. Společnost Arriva, která areál vlastní, nemá o přestavbu zájem. Zároveň se však nebrání jednání o prodeji.

Protikuřácký zákon vyhnal kuřáky na ulici. Leckde však přinesl nové problémy

Trutnov – V hospodě kouř a doma zápach z načichlého oblečení. Kdysi typická hospodská realita už rok povinně neplatí. Stát kuřáky z restauračních zařízení vyhnal. Zatímco nekuřáci si u piva plošný zákaz většinou pochvalují, jinde přináší nové nařízení problémy.

Hokejisti předčili bezdomovce. Úpění přilákalo 18 lodí

Havlovice - Rekordní novodobé Úpění má za sebou řeka Úpa. Do Havlovic letos přijelo na oblíbené recesistické plavení celkem 18 posádek, kteří pojali 58 lidí. 

Radary v Mladých Bukách zůstanou. Zklidnily dopravu a ochránily chodce

Mladé Buky – Další čtyři roky bude Mladé Buky hlídat průjezdový radar. Jeho provoz na hlavním tahu do hor se osvědčil, radnice proto uvítala prodloužení nájemních smluv.

Peníze jsou, zakázky taky. Stavební firmy ale ne

Trutnov – Mají zakázky, ale chybí dodavatelé. Městské a obecní radnice řeší v době ekonomického růstu dosud neznámé problémy. Chtějí rozjet investici, ale nemohou najít firmu, která by ji realizovala. Stále častěji se stává, že firmy o stavební zakázky nemají zájem. Volání po opravách škol, komunikací nebo chodníků tak zůstávají nevyslyšená.

OBRAZEM: Školkovské Sluníčko prozářilo Libňatov

Libňatov - Vystoupení tří venkovských školek z Libňatova, Havlovic a Suchovršic ve čtvrtek odpoledne přilákalo do prvně jmenované obce dvě stovky rodičů a diváků. Hodinový program sdružení Sulihara, které už víc než dvacet let spolupracuje, zakončilo celoroční projekt na téma voda. Diváci zhlédli řadu povedených tanečních vystoupení, které pro děti vymyslely jejich učitelky. 

Nebezpečná křižovatka zmizí. Dvoru Králové se uleví

Dvůr Králové nad Labem - Dlouholeté volání řidičů po vybudování kruhového objezdu na křižovatce u léčebny zrakových vad letos utichne. Hradecký kraj má už během nadcházejících dnů nepřehledné místo na rušné silnici přebudovat.

Les Království pod lešením. Přehrada nabízí jiné kouzlo

Bílá Třemešná - Unikátní přehradní nádrž u Dvora Králové prochází rekonstrukcí. Návštěvníky její atmosféra stejně láká.

Věchetův festival se letos na Bojiště nevrátí. Organizátoři vyjednávají

Trutnov - Pokračování legendárního undergroundového festivalu je stále v oblacích. Zatímco loni otevřeně bojovali s mladobuckou radnicí a po konci na trutnovském Bojišti chtěli rozestavět stany na loukách tamního městyse, letos organizátoři Trutnoff Open Air informace o konání festivalu nepodávají.

Královédvorský safari park má největší volavku na světě

Dvůr Králové nad Labem -  Návštěvníci Safari Parku Dvůr Králové se mohou těšit na nová lákadla. Pracovníci zahrady si z Plzně přivezli dvě volavky obrovské, jediné živočichy svého druhu ve střední Evropě. Největší druh volavky dorůstá výšky až 150 centimetrů, díky jejich velikosti se jim říká také volavka goliáš.

V bylinkové zahradě se střetává celý svět

Kuks - Kouzlení a znalosti pětice zahradníků v Kuksu s rozpukem jara začínají probarvovat areál Hospitalu. Volně přístupná zahrada rozkvétá. Mísí se v ní barvy, stejně jako rozličné vůně bylin, zeleniny i ovoce.

Kasy zejí prázdnotou. Sportovci chtějí změnu

Trutnovsko – Až 94 procent sportovních klubů a tělovýchovných jednot nemá v současné době dostatek finančních prostředků na ohodnocení trenérské práce. Sportovní funkcionáři si stěžují na nedostatečnou podporu od státu, klubům podle České unie sportu chybí peníze na základní fungování oddílů, ale i třeba na výchovu mládeže.

Roztrpčení v Žacléři. Slibovaná silnice letos nebude

Žacléř – Velké roztrpčení zažívají lidé v Žacléři. Letos se měli dočkat dlouho vyhlížené opravy průtahu městem, silnice vedoucí z Trutnova na Královec.

Úpice rozestaví tenisový areál. Opozice kritizuje cenu zázemí

Úpice – Poptávka po tenisu přesvědčila úpickou radnici. Začíná budovat moderní areál v místě zanedbaného škvárového hřiště.

Bahno se řítilo na Hajnici. Hasiči stavěli zátarasy

Hajnice - Prudký déšť, který zasáhl východní Čechy, připravil perné chvíle hajnickým dobrovolníkům. Jednotku ve čtvrtek večer čekal nevšední zásah. Na Hajnici se totiž z okolních polí a luk řítilo velké množství bahna, které stékalo po suché zemi.

Most přiváděl na úpický fotbal tisíce lidí. Teď hrozí pádem

Úpice - Firma Juta musela uzavřít veřejností využívaný most, který spojoval úpickou část Sychrov a Havlovice.

Na silnicích řádí, pokuty ale neplatí

Trutnovsko - Pokud zahraniční řidič nezaplatí za prohřešek policistům na místě, nezaplatí často vůbec.

Do Úpice se vrátí „Bujarka“. Region zaplaví cyklisté i kapely

Úpice - Po sedmileté pauze, kdy byly „Jestřebí hory“ součástí seriálu Kolo pro život, se do Úpice příští týden vrátí cyklistické závody.

Dřevěnka prochází závěrečnými opravami. Lidem se otevře v září

Úpice - Přestavba nejstarší úpické památky Dřevěnky se blíží k cíli. Unikátní stavba má být hotová v červnu.

Připomenou konec 2. světové války

Dvůr Králové - Na mnoha místech regionu si v úterý lidé připomenou konec 2. světové války. Jedním z míst je také Dvůr Králové.

Babičku pronásleduje Václav Havel. Organizované pochody stále baví

Trutnov - Mají mnohaleté i rodící se tradice. Organizované pochody v Podkrkonoší přichází na scénu právě na jaře.

Vybydlené domy děsí sousedy a hanobí Úpici. Radnice je na spekulanty krátká

Úpice - Soukromé budovy spekulantů hyzdí Úpici. Diskuse s majiteli v exekuci neprobíhají, město je nemůže dohledat.

Dvůr Králové má nové znaky. Umělecký skvost zkrášlil nový most

Dvůr Králové - Tři měsíce soustavné práce uměleckého kováře Pavla Vágnera dokrášlily zrekonstruovaný most Jana Palacha ve Dvoře Králové. Zástupci radnice tu společně s autorem odhalili nové plakety se znakem města.

Kasper posouvá strojírenské možnosti umění. Vyrábí žraloka z nerezu

Trutnov – Podnikatel a milovník umění Rudolf Kasper společně se sochařem Michalem Gabrielem připravují gigantickou sochu žraloka. Z centimetrových nerezových lamel ji nyní dokončují svářeči.

Skřítek v Trutnově. Jan Macek ho uplácal z proutí a hlíny

Trutnov – Dračí rokli prosvětlila socha skřítka. Do jindy poklidného zákoutí s potokem a lesním porostem umístil své dílo Jan Macek, umělec, jemuž učaroval tzv. land art.

Sport živoří. Kluby zachraňují dotace radnic, úroveň přináší sponzoři

Trutnov - Bez podpory obecních pokladen by řada sportovních oddílů stále zanikala. Kluby i svazy spoléhají na radnice. Ty sportovcům často nahrazují výpadek způsobený krachem Sazky v roce 201

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT