VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LIBOR JAKUBEC

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Krajské silnice jsou po zimě nadranc, bude to drahé

Liberecký kraj – Nákup nové pneumatiky a hliníkového ráfku osobního auta stály Václava Noska z Liberce sedm tisíc korun. Byl to účet za vjetí do díry v silnici ve Vesci. Kdo ví, kolik dalších řidičů rozbitá vozovka v okrajové části krajského města vytrestala. Přitom Liberec je na tom, co se týká stavu silnic druhé a třetí třídy, vůbec nejlépe v Libereckém kraji.

Na kontě pro Haiti je přes 213 tisíc

Turnov– Více než 213tisíc korun poslali lidé na konto humanitární sbírky, kterou vyhlásil sbor Jednoty bratrské vTurnově.

Řidiči rolby spadl kámen ze srdce, spáchal přestupek

Semily– Sedmadvacetiletému Vladimíru Kutnarovi zRokytnice spadl kámen ze srdce. Jeho podíl na nehodě přetížené taxi rolby, při níž se loni 14.února vrokytnickém skiareálu Horní Domky zranilo 14ze 17pasažerů včetně dětí, ohodnotil vpondělí 8.března Okresní soud Semily jako přestupek a postoupil případ správnímu odboru Městského úřadu Jilemnice.

Žádost má šanci, pokud peníze chtějí i Poláci

Semily – Mít partnera v Polsku, který chce totéž, vymyslet společný projekt a získat na něj peníze z Evropské unie. O tuto taktiku se pokoušejí česká a polská města, díky unijnímu programu česko – polské přeshraniční spolupráce.

Muzeum chce horolezeckou stěnu

Turnov – Zatímco taťka studuje fotografie horolezců ve vitrínách, ratolesti řádí na lezecké stěnce. Tak by to za pár let mělo vypadat v Muzeu Českého ráje Turnov, které by chtělo svou nabídku obohatit o expozici z historie českého horolezectví. Její součástí má být i umělá horolezecká stěna.

Dlaskovým statkem vonělo vepřové

Dolánky uTurnova /FOTO/ – Porcí vepřového masa ze zabíjačky zaháněli hlad a zimu návštěvníci sobotního folklorního masopustu na Dlaskově statku vDolánkách uTurnova. Na první letošní návštěvní den vpamátkově chráněném skanzenu se přišlo podívat pět stoveklidí.

Statek bude plný masek i jídla

Dolánky – Nejznámější staročeská usedlost v Libereckém kraji, Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova, se v sobotu 20. února poprvé v tomto roce otevře veřejnosti.

Turnovské muzeum zpřístupnilo sklepní klenotnici

Turnov– Tam, kde před 20lety hnily brambory, jsou dnes vystavené šperky ze zlata, stříbra a drahých kamenů.

Město mění zářivky a šetří za elektřinu

Semily – Úsporu více než 50 tisíc korun ročně si plánuje město Semily díky výměně veřejného osvětlení za méně energeticky náročná svítidla. Podle propočtů radnice by se výměna svítidel měla projevit i snížením objemu škodlivého plynu do ovzduší.

Jednota bratrská podpoří Američany pomáhající Haiti

Turnov – Finančně podpořit trojici přátel, s nimiž v minulosti spolupracovali a kteří nyní obětavě pomáhali obětem zemětřesení na Haiti, se rozhodli členové a příznivci turnovského sboru Jednoty bratrské.

Hasiči si postaví stan díky evropským penězům

Čistá u Horek – Úspěšný boj o dotace z evropských fondů svedli během loňského roku dobrovolní hasiči v nejvýchodnější obci Libereckého kraje, Čisté u Horek. Díky dotačním penězům se jim podařilo nakoupit vybavení pro pořádání společenských a kulturních akcí venku i pod střechou.

V Krkonoších platí třetí lavinový stupeň

Krkonoše - V těchto dnech platí v Krkonoších třetí stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové stupnice. Říká, že nebezpečí pádu lavin je značné.

V Turnově začnou stavět dopravní terminál

Turnov – Jedna odbavovací hala pro cestující vlakem i autobusem, sociální zázemí odpovídající 21. století, navazující cyklotrasy, parkoviště pro osobní auta. To vše na jednom místě. Taková je vize Turnova o budoucí podobě prostoru u dnešního vlakového nádraží, po Liberci druhém nejdůležitějším dopravním uzlu v kraji.

Dlaskův statek získá nejvyšší stupeň ochrany

Dolánky uTurnova– Tři sta let starý Dlaskův statek vDolánkách, jedinečně zachovalá ukázka patrového roubeného domu Pojizerského typu, se dostane na prestižní seznam 274památek vČeské republice, které se těší nejvyššímu stupni státní ochrany.

Na silnicích je od roku 2001 nejméně obětí

Liberecký kraj – Loni přišlo o život při dopravních nehodách v kraji 25 lidí. Toto smutné číslo přesto znamená obrat k lepšímu. Je to nejmenší počet obětí na silnicích od roku 2001.

2010 v Pojizeří: rok výkopů

Pojizeří– Letošní rok bude pro obyvatele inávštěvníky dvou největších měst na horním toku Jizery zkouškou trpělivosti. Centrální části obou měst hned od jara rozruší výkopy a stavební práce vulicích.

Parky, před sto lety okrasa, dnes čekají na milionovou obnovu

Semily, Turnov – Časy nedělního korza v městském parku dávno zmizely. Často zmizely i ty parky. A tam, kde zůstaly, teď radnice stojí před problémem, jak sehnat miliony na jejich nutnou obnovu.

Na přejezdu půjde o život!

Libštát – Chcete z dosud bezpečných železničních přejezdů udělat nebezpečné, rozčilovali se obyvatelé Libštátu na zástupce firem, kteří jim ve středu večer na obecní úřad přišli vysvětlit, jak si představují modernizaci železniční trati mezi Starou Pakou a Železným Brodem.

Opilý mladík chtěl ujet policejní hlídce

Turnov– Ozběsilý úprk před policejní hlídkou se pokusil osmnáctiletý řidič Opelu Vectra vsobotu krátce před půl třetí ráno vturnovské Nádražní ulici. Adobře věděl, proč. Byl totižopilý.

Policejní vyjednavač: Hovořit s lidmi v krizi je můj koníček

Liberecký kraj – V sobotu zachránil lidský život. Zoufalému 37letému muži dokázal po třech hodinách rozmluvit sebevraždu skokem ze železničního viaduktu ve Smržovce.

Při požáru skladu v Semilech zahynul člověk

Semily /FOTO/ – Pětatřicetiletý muž přišel oživot vsouvislosti spožárem, který vypukl vpátek 22.ledna krátce po půlnoci ve skladišti nábytku vcentruSemil.

Bude-li jednou dálnice R 35, povede pod Troskami

Liberecký kraj – Již je to téměř jisté. Pokud jednou spojí Turnovsko a Jičínsko plánovaná rychlostní komunikace R 35, povede údolím mezi Troskami a Kozákovem.

Jak se hraje fotbal pod ledem

Jesenný /FOTO/ – Fotbal pod ledem rozhodně není zábava pro masy. Ani diváci si sledování zápasu moc neužijí; hráče nevidí a „vsítěný“ gól poznají jen podle toho, že z díry v ledu vyskočí míč.

Sněhu v Krkonoších je málo, běžkaři mají smůlu

Krkonoše– Vnejvyšších českých horách je nedostatek přírodního sněhu. Kvůli tomu jsou dosud mimo provoz některé sjezdovky vlyžařských areálech západních Krkonoš a běžecké tratě se nedají udržovat technikou.

Potápěči sehrají fotbal pod ledem

Jesenný– Tři, maximálně čtyři stupně Celsia má nyní voda pod ledem vzatopeném lomu vJesenném na Semilsku, kde vsobotu 16.ledna speciálně vycvičení potápěči sehrají fotbalový turnaj.

Město Semily ušetří za nákladnou opravu náměstí

Semily– Konkurenční boj se může vyplatit. Předvedla to na přelomu roku semilská radnice, které se podařilo díky výběrovému řízení snížit cenu za rekonstrukci Riegrova náměstí zhruba opětinu původně předpokládaných výdajů.

Hledá se zimní foto roku 2009

Liberecký kraj – Dárkový balíček v hodnotě tisíc korun jistě nebude tou hlavní motivací pro zapálené fotografy, aby se pokusili zvítězit v internetové soutěži Libereckého kraje o nejlepší zimní snímek roku 2009. Vítězná fotka bude vystavena na webových stránkách kraje.

Turnov obnoví školní zahrady

Turnov– Téměř pět milionů korun investuje letos turnovská radnice do obnovy zeleně na městských hřbitovech, vparcích a na školních zahradách. Městu se loni podařilo uspět sžádostmi oevropské dotace na celkem tři projekty revitalizace zelenýchploch.

Prognóza: Dětí v Turnově bude ubývat

Turnov - Úbytek dětí, stěhování škol, smysluplnost investic do oprav školních budov, to vše jsou problémy, snimiž se vypořádává nová koncepce školství vTurnově. Město si nechalo vloňském roce vypracovat strategický plán vzdělávání od týmu nezávislých odborníků.

Semily chtějí vrátit sadům zašlou krásu

Semily– Palackého sady, dříve okrasa Semil, dnes zanedbaný les, by mohly znovu získat přitažlivost odpočinkové a vycházkovézóny.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT