VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LIBOR JAKUBEC

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Krajské silnice jsou po zimě nadranc, bude to drahé

Liberecký kraj – Nákup nové pneumatiky a hliníkového ráfku osobního auta stály Václava Noska z Liberce sedm tisíc korun. Byl to účet za vjetí do díry v silnici ve Vesci. Kdo ví, kolik dalších řidičů rozbitá vozovka v okrajové části krajského města vytrestala. Přitom Liberec je na tom, co se týká stavu silnic druhé a třetí třídy, vůbec nejlépe v Libereckém kraji.

Na kontě pro Haiti je přes 213 tisíc

Turnov– Více než 213tisíc korun poslali lidé na konto humanitární sbírky, kterou vyhlásil sbor Jednoty bratrské vTurnově.

Řidiči rolby spadl kámen ze srdce, spáchal přestupek

Semily– Sedmadvacetiletému Vladimíru Kutnarovi zRokytnice spadl kámen ze srdce. Jeho podíl na nehodě přetížené taxi rolby, při níž se loni 14.února vrokytnickém skiareálu Horní Domky zranilo 14ze 17pasažerů včetně dětí, ohodnotil vpondělí 8.března Okresní soud Semily jako přestupek a postoupil případ správnímu odboru Městského úřadu Jilemnice.

Žádost má šanci, pokud peníze chtějí i Poláci

Semily – Mít partnera v Polsku, který chce totéž, vymyslet společný projekt a získat na něj peníze z Evropské unie. O tuto taktiku se pokoušejí česká a polská města, díky unijnímu programu česko – polské přeshraniční spolupráce.

Muzeum chce horolezeckou stěnu

Turnov – Zatímco taťka studuje fotografie horolezců ve vitrínách, ratolesti řádí na lezecké stěnce. Tak by to za pár let mělo vypadat v Muzeu Českého ráje Turnov, které by chtělo svou nabídku obohatit o expozici z historie českého horolezectví. Její součástí má být i umělá horolezecká stěna.

Dlaskovým statkem vonělo vepřové

Dolánky uTurnova /FOTO/ – Porcí vepřového masa ze zabíjačky zaháněli hlad a zimu návštěvníci sobotního folklorního masopustu na Dlaskově statku vDolánkách uTurnova. Na první letošní návštěvní den vpamátkově chráněném skanzenu se přišlo podívat pět stoveklidí.

Statek bude plný masek i jídla

Dolánky – Nejznámější staročeská usedlost v Libereckém kraji, Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova, se v sobotu 20. února poprvé v tomto roce otevře veřejnosti.

Turnovské muzeum zpřístupnilo sklepní klenotnici

Turnov– Tam, kde před 20lety hnily brambory, jsou dnes vystavené šperky ze zlata, stříbra a drahých kamenů.

Město mění zářivky a šetří za elektřinu

Semily – Úsporu více než 50 tisíc korun ročně si plánuje město Semily díky výměně veřejného osvětlení za méně energeticky náročná svítidla. Podle propočtů radnice by se výměna svítidel měla projevit i snížením objemu škodlivého plynu do ovzduší.

Jednota bratrská podpoří Američany pomáhající Haiti

Turnov – Finančně podpořit trojici přátel, s nimiž v minulosti spolupracovali a kteří nyní obětavě pomáhali obětem zemětřesení na Haiti, se rozhodli členové a příznivci turnovského sboru Jednoty bratrské.

Hasiči si postaví stan díky evropským penězům

Čistá u Horek – Úspěšný boj o dotace z evropských fondů svedli během loňského roku dobrovolní hasiči v nejvýchodnější obci Libereckého kraje, Čisté u Horek. Díky dotačním penězům se jim podařilo nakoupit vybavení pro pořádání společenských a kulturních akcí venku i pod střechou.

V Krkonoších platí třetí lavinový stupeň

Krkonoše - V těchto dnech platí v Krkonoších třetí stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové stupnice. Říká, že nebezpečí pádu lavin je značné.

V Turnově začnou stavět dopravní terminál

Turnov – Jedna odbavovací hala pro cestující vlakem i autobusem, sociální zázemí odpovídající 21. století, navazující cyklotrasy, parkoviště pro osobní auta. To vše na jednom místě. Taková je vize Turnova o budoucí podobě prostoru u dnešního vlakového nádraží, po Liberci druhém nejdůležitějším dopravním uzlu v kraji.

Dlaskův statek získá nejvyšší stupeň ochrany

Dolánky uTurnova– Tři sta let starý Dlaskův statek vDolánkách, jedinečně zachovalá ukázka patrového roubeného domu Pojizerského typu, se dostane na prestižní seznam 274památek vČeské republice, které se těší nejvyššímu stupni státní ochrany.

Na silnicích je od roku 2001 nejméně obětí

Liberecký kraj – Loni přišlo o život při dopravních nehodách v kraji 25 lidí. Toto smutné číslo přesto znamená obrat k lepšímu. Je to nejmenší počet obětí na silnicích od roku 2001.

2010 v Pojizeří: rok výkopů

Pojizeří– Letošní rok bude pro obyvatele inávštěvníky dvou největších měst na horním toku Jizery zkouškou trpělivosti. Centrální části obou měst hned od jara rozruší výkopy a stavební práce vulicích.

Parky, před sto lety okrasa, dnes čekají na milionovou obnovu

Semily, Turnov – Časy nedělního korza v městském parku dávno zmizely. Často zmizely i ty parky. A tam, kde zůstaly, teď radnice stojí před problémem, jak sehnat miliony na jejich nutnou obnovu.

Na přejezdu půjde o život!

Libštát – Chcete z dosud bezpečných železničních přejezdů udělat nebezpečné, rozčilovali se obyvatelé Libštátu na zástupce firem, kteří jim ve středu večer na obecní úřad přišli vysvětlit, jak si představují modernizaci železniční trati mezi Starou Pakou a Železným Brodem.

Opilý mladík chtěl ujet policejní hlídce

Turnov– Ozběsilý úprk před policejní hlídkou se pokusil osmnáctiletý řidič Opelu Vectra vsobotu krátce před půl třetí ráno vturnovské Nádražní ulici. Adobře věděl, proč. Byl totižopilý.

Policejní vyjednavač: Hovořit s lidmi v krizi je můj koníček

Liberecký kraj – V sobotu zachránil lidský život. Zoufalému 37letému muži dokázal po třech hodinách rozmluvit sebevraždu skokem ze železničního viaduktu ve Smržovce.

Při požáru skladu v Semilech zahynul člověk

Semily /FOTO/ – Pětatřicetiletý muž přišel oživot vsouvislosti spožárem, který vypukl vpátek 22.ledna krátce po půlnoci ve skladišti nábytku vcentruSemil.

Bude-li jednou dálnice R 35, povede pod Troskami

Liberecký kraj – Již je to téměř jisté. Pokud jednou spojí Turnovsko a Jičínsko plánovaná rychlostní komunikace R 35, povede údolím mezi Troskami a Kozákovem.

Jak se hraje fotbal pod ledem

Jesenný /FOTO/ – Fotbal pod ledem rozhodně není zábava pro masy. Ani diváci si sledování zápasu moc neužijí; hráče nevidí a „vsítěný“ gól poznají jen podle toho, že z díry v ledu vyskočí míč.

Sněhu v Krkonoších je málo, běžkaři mají smůlu

Krkonoše– Vnejvyšších českých horách je nedostatek přírodního sněhu. Kvůli tomu jsou dosud mimo provoz některé sjezdovky vlyžařských areálech západních Krkonoš a běžecké tratě se nedají udržovat technikou.

Potápěči sehrají fotbal pod ledem

Jesenný– Tři, maximálně čtyři stupně Celsia má nyní voda pod ledem vzatopeném lomu vJesenném na Semilsku, kde vsobotu 16.ledna speciálně vycvičení potápěči sehrají fotbalový turnaj.

Město Semily ušetří za nákladnou opravu náměstí

Semily– Konkurenční boj se může vyplatit. Předvedla to na přelomu roku semilská radnice, které se podařilo díky výběrovému řízení snížit cenu za rekonstrukci Riegrova náměstí zhruba opětinu původně předpokládaných výdajů.

Hledá se zimní foto roku 2009

Liberecký kraj – Dárkový balíček v hodnotě tisíc korun jistě nebude tou hlavní motivací pro zapálené fotografy, aby se pokusili zvítězit v internetové soutěži Libereckého kraje o nejlepší zimní snímek roku 2009. Vítězná fotka bude vystavena na webových stránkách kraje.

Turnov obnoví školní zahrady

Turnov– Téměř pět milionů korun investuje letos turnovská radnice do obnovy zeleně na městských hřbitovech, vparcích a na školních zahradách. Městu se loni podařilo uspět sžádostmi oevropské dotace na celkem tři projekty revitalizace zelenýchploch.

Prognóza: Dětí v Turnově bude ubývat

Turnov - Úbytek dětí, stěhování škol, smysluplnost investic do oprav školních budov, to vše jsou problémy, snimiž se vypořádává nová koncepce školství vTurnově. Město si nechalo vloňském roce vypracovat strategický plán vzdělávání od týmu nezávislých odborníků.

Semily chtějí vrátit sadům zašlou krásu

Semily– Palackého sady, dříve okrasa Semil, dnes zanedbaný les, by mohly znovu získat přitažlivost odpočinkové a vycházkovézóny.

Turnov odložil prodej pozemků na Hruštici

Turnov– Příliš vysoké domy smnoha byty, nahuštění zástavby na úkor zeleně a nedodržení technických omezení ze strany developerské společnosti při návrhu podoby budoucí bytové zóny na Hruštici a Károvsku bylo jedním zdůvodů, proč město Turnov projekt stavby nové čtvrti na čas zastavilo.

Muzeum otevře sejf na šperky

Turnov – Návštěvu sejfu či spíše speciální klenotnice nabídne od února Muzeum Českého ráje Turnov.

Žeň kapsářů právě vrcholí, častějšími oběťmi jsou ženy

Pojizeří – Každý rok je to stejné. Na poslední chvíli sháníme vánoční dárky v přeplněných obchodech. Naší nejdůležitější pomůckou je peněženka, kterou neustále vytahujeme a zase schováváme.

Lidem se nelíbí prodej bytů

Turnov – Několik desítek bytů v Bezručově ulici, v nichž žijí nájemníci převážně ze sociálně slabších vrstev, chce během příštího roku město Turnov prodat, aby doplnilo krizí ztenčený rozpočet na investice.

ČISTÁ JIZERA: Peníze na kanalizaci dorazily

Pojizeří – Zpožďování plateb stavitelským firmám a finanční nejistota jsou pryč. Investorovi miliardového kanalizačního projektu Čistá Jizera spadl kámen ze srdce. Na sklonku roku, kdy jsou ulice pěti měst v Pojizeří rozrušeny výkopy, se mu konečně podařilo zajistit třistamilionový úvěr od banky, bez něhož by města nemohla průběžně splácet desítky milionů korun za již provedené práce.

Pozdní podzim ovlivňuje kriminalitu

Turnovsko – Atmosféra končícího podzimu ovlivňuje počet a druh nezákonných aktivit obyvatel Turnovska. S tímto poznatkem nepřicházejí psychologové, nýbrž policisté.

SEMILY: Starosta podal trestní oznámení

Semily – „Vážení, rád bych oznámil, že od nového roku dostanou všichni pracovníci MÚ přidáno. S pozdravem Mgr. Jan Farský, starosta Města Semily.“ Potěšující oznámení tohoto znění obdrželi někteří pracovníci semilské radnice 9. prosince odpoledne do schránek elektronické pošty. Problém je v tom, že sdělení dopisu je lež. Semilský starosta takový mail nikdy nerozeslal.

Studenec staví chodník podél rušné silnice

Studenec – Bezpečí pro chodce i cyklisty na frekventované silnici chce zajistit obec Studenec na Jilemnicku. Letos na podzim se pustila do stavby chodníku, který povede ve více než čtyřsetmetrovém úseku podél rodinných domů směrem od křižovatky Na Špici vedle silnice druhé třídy směrem na Vrchlabí.

Velitel strážníků je nevinen, podle soudu o bombě nelhal

Turnov– Velitel turnovských strážníků Luboš Trucka si nevymyslel přijetí anonymního telefonátu ohlašujícího bombu vbance.

Nový územní plán Turnova nebude počítat s dálnicí

Turnov– Dálnici tu nechceme, řekla většina turnovských zastupitelů při hlasování oúzemním plánu města. Osmnáct ze sedmadvaceti zastupitelů odmítlo, aby jakákoli zvariant rychlostní silnice R 35mezi Rádlem na Liberecku a Úlibicemi na Jičínsku zasahovala do katastru Turnova.

Sportoviště v Maškovce jde k ledu. Město začne odznova

Turnov– Několikrát upravovaný projekt, hodiny a hodiny diskuzí zastupitelů a dokonce rozkol mezi bývalým a současným vedením Turnova má za sebou záměr vybudovat vbývalých Maškových zahradách areál veřejných sportovišť a odpočinkovézóny.

Město hledá investora bytové zóny

Turnov – Obytná zóna v turnovské čtvrti Hruštice se nejspíš v nejbližších letech stavět nebude.

Policie dopadla zloděje a hledá další svědky

Turnov – Policistům z turnovského oddělení Policie ČR se podařilo dopadnout 31letého muže, který je podezřelý z okradení 80leté ženy.

Harrachovští otestovali osvětlení

Harrachov – Světelnou generálku na Světový pohár ve skocích na lyžích absolvovali provozovatelé areálu velkých skokanských můstků na úpatí Čertovy hory v Harrachově.

TURNOV: Zastupitelé budou jednat o Maškovce

Turnov – Vznikne v turnovském areálu bývalých Maškových zahrad sportovně rekreační areál? Jak by měl vypadat? Tato pro Turnovany nepochybně zajímavá otázka bude jedním z hlavních bodů jednání na veřejné schůzi zastupitelů města ve čtvrtek 26. listopadu od 17 hodin ve velkém sále KC Střelnice.

FLORIÁN: V Karlovicích nejdřív byly čtyři sbory

Karlovice – Historie hasičského sboru v Karlovicích u Turnova se začala psát v roce 1922, kdy zřízení sboru obci uložil okresní úřad v Turnově.

Olympijské medaile pro děti budou z Turnova

Turnov, Liberec – Je jí osmnáct a už má za sebou dva výrazné úspěchy v uměleckém řemesle. Studentka čtvrtého ročníku uměleckého odlévání na Střední umělecko průmyslové škole Turnov Barbora Štefánková zvítězila v celorepublikovém konkurzu na návrh medailí pro IV. Zimní olympiádu dětí a mládeže (ODM), která proběhne na přelomu ledna a února příštího roku v Libereckém kraji.

TURNOV: Přijde-li povodeň, pomůže nový jez

Turnov – Více než dvojnásobné množství vodní masy oproti dřívějšku se nyní vejde do koryta Jizery nad jezem v Turnově, aniž by hrozilo vylití řeky z břehů. Nový vakový jez za téměř 65 milionů korun dokáže sám regulovat výšku vodního přepadu: teče–li korytem více vody, jez se sníží a umožní vodě rychlejší odtok z města.

Semilská nemocnice omezila návštěvy

Semily – Nemocnice s v Semilech po konzultaci s hygieniky rozhodla o omezení návštěv hospitalizovaných pacientů do odvolání.

FOTO: Levý hák, pravý hák - box poprvé v Turnově

Turnov - Koncentrace, rychlost, taktika. A samozřejmě vydržet se silami déle než soupeř. To je úkol boxera v ringu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT