VYBRAT REGION
Zavřít mapu

TOMÁŠ PLECHÁČ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Volit je pro mě povinnost, říká cestovatel Leoš Šimánek

Rtyně vPodkrkonoší– Mnoho času tráví na cestách po celém světě, volby vČeské republice si ale nechá ujít jen málokdy.

ZVON suverénně obhájil vítězství

Vrchlabí– Triumfální vítězství sdružení starosty Jana Sobotky Zvon, velké neúspěch ODS a fiasko zelených iKSČM. Takový je výsledek voleb ve Vrchlabí.

Ozdravovny zejí prázdnotou

Špindlerův Mlýn – Je to paradoxní situace. Ostrava a další česká velkoměsta se v těchto dnech dusí inverzním smogem, dětské ozdravovny v Krkonoších ale zejí prázdnotou.

Skauti v sobotu pořádají Africký den

Hostinné – Upozornit na problematiku vzdělávání a školství v Etiopii se rozhodli zdejší skauti, kteří v sobotu od 9 do 13.30 hodin ve skautském domě pořádají Africký den.

Bazén opět slouží veřejnosti

Jilemnice - Po několikaměsíční přestávce zaplnili tento týden návštěvníci bazén v jilemnickém Sportovním centru.

Kanalizační akce Čistá Jizera jako první skončila v Jilemnici

Jilemnice– Výstavba a rekonstrukce kanalizace vpodkrkonošském městě za zhruba 60milionů korun skončila.

Největší kupní síla je ve Vrchlabí

Vrchlabí– Největší koupěschopnost mají ve srovnání hlavních měst trutnovského a okolních regionů obyvatelé Vrchlabí. Vyplývá to ze studie společnosti GfK Incoma, jejíž výsledky má redakce Krkonošského deníku kdispozici.

Festival přivítal ocenění Liou-Siao poa

Trutnov– Čerstvé udělení Nobelovy ceny míru čínskému disidentovi Liou-Siao poovi uvítali také organizátoři trutnovského Open Air Music Festivalu.

Bývalý pivovar se proměnil na moderní kulturní stánek

Jilemnice– Nové prostory pro pořádání kulturních akcí má od nynějška kdispozici podkrkonošské město.

Za péči o zeleň získali stříbro

Studenec – Velkého úspěchu v evropské soutěži Entente Florale Europe, hodnotící péči o životní prostředí, dosáhl Studenec.

Náměstí v Hostinném mění podobu

Hostinné - Během září začala rekonstrukce náměstí v Hostinném.

Vrchlabí má novou kanalizaci

Vrchlabí – Velký úkol jménem Čisté horní Labe si vrchlabská radnice může odškrtnout. Stavební práce po 17 měsících skončily.

Nejdřív stezka, teď muzeum

Černý Důl– Velmi hrdě se vposlední době Černý Důl hlásí ke své dávné hornické tradici.

Téma: Špindl hostil veletrh horských technologií

Špindlerův Mlýn– Výrobci lanových drah a vybavení pro skiareály, vlekaři ipodnikatelé se od úterka do středy sešli ve Špindlerově Mlýně na 10.ročníku mezinárodního veletrhu horských technologií. Jedinou přehlídku tohoto druhu unás pořádal ubedřichovského Harmony Club Hotelu Svaz provozovatelů lanovek a vleků (SPLV).

Stoletý stav obnovil výrobu

Jilemnice– Po takřka patnáctileté přestávce se znovu rozběhl stuhařský tkalcovský stav Ludorf zroku1903.

Cyklobusy tento týden ukončí sezonu

Vrchlabí – Krkonošské cyklobusy tento týden vyjedou naposledy. Zájemce do horských středisek rozvezou ještě ve čtvrtek, v sobotu a neděli.

Na společné cestě: Projekt završilo setkání spolků

Pilníkov– Poslední akcí ovíkendu vyvrcholil přeshraniční projekt Vítězné, Pilníkova a polského Marciszówa Na společné cestě.

Špindlerův Mlýn hostí tradiční veletrh zimních technologií

Špindlerův Mlýn– Desátý ročník veletrhu zimních a horských technologií InterMountain proběhne vúterý a ve středu (21.– 22.září) vhalách ušpindlerovského Harmony Club Hotelu.

Festival představí indickou kulturu

Jilemnice – Do třech měst regionu zavítá počátkem příštího týdne Festival indické kultury.

Pitná voda už je bez uranu

Horní Kalná– Problémy spitnou vodou, která nesplňovala nové limity na přítomnost hmotnostního uranu, podkrkonošská obec vyřešila.

Vrchlabí zatočí s elektroodpadem

Vrchlabí – Na důležitost recyklace použitých elektrospotřebičů dnes obyvatele brány Krkonoš upozorní osvětová akce Zatočte s elektroodpadem

Studie řeší trasy pro cyklisty

Vrchlabí – Jakým směrem se bude ubírat rozvoj cyklodopravy ve městě, už ví díky nově zpracované studii vrchlabská radnice. Její koncept v týdnu za účasti projektanta veřejně projednala.

Zítra začíná Evropský týden mobility

Turnov, Jilemnice – Řadu akcí pro veřejnost nabídne Evropský týden mobility, který začíná ve čtvrtek a potrvá do středy 22. září.

Do školky se opět vrátily děti

Horní Kalná /FOTO/ – Dárek v podobě kompletně opravené mateřské školy dostaly na začátku nového školního roku děti z Horní Kalné. Zmodernizovaný objekt obec v neděli slavnostně otevřela.

Zmapují bariéry na Labské stezce

Špindlerův Mlýn– Vnejvětším krkonošském středisku vpondělí 13.září úvodním prologem odstartuje devítidenní jízda cyklistů a vozíčkářů po Labské cyklostezce.

Projekty se obcím asi prodraží

Trutnov – Ještě hlouběji do svých už tak napjatých rozpočtů budou muset podle všeho sáhnout zdejší samosprávy při realizaci projektů, na které získaly peníze z regionálního operačního programu.

Doma na Malém Labi: Přes šedesát let žijeme pospolu

Lánov – Účast okolo dvou tisíc rodáků a přátel obcí na Malém Labi očekává zítra a v sobotu lánovský starosta Jiří Vancl. Právě v Lánově se uskuteční hlavní část dvoudenního programu.

Třídění je hra odstartuje v Semilech

Semily – Putovní zábavná road show na podporu recyklace odpadu a vyřazených elektrozařízení Třídění je hra zítra začne v Semilech.

Majetek i účty zablokovány

Harrachov – Do velkých problémů se dostalo západokrkonošské středisko. Exekutor městu zablokoval příjmový účet i veškerý majetek. Radnice má peníze na chod města zhruba na dva měsíce.

Účet za povodně na Liberecku je už 5,4 miliardy

Liberecký kraj - Škody po srpnových povodních se v Libereckém kraji vyšplhaly už na více než pět miliard korun.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT