Pokud vám nově představovaný model CX-80 přijde velmi povědomý, je to samozřejmě tím, že jde v praxi o prodlouženou variantu dříve představené CX-60.

Oba vozy sdílí platformu i značnou část techniky, liší se ovšem především rozvorem, který je u CX-80 o plných 250 milimetrů delší (celkem 3 120 milimetrů) a celé prodloužení se týká zadních dveří, prostoru pro druhou řadu sedadel a kufru.

Celkovou délkou pak vůz atakuje hranici pěti metrů – má 4 995 milimetrů. Pořád je ovšem rozměry poměrně vzdálený od delšího a širšího modelu CX-90, představeného pro americký trh.

Mazda CX-80 a unikátní sedadlové varianty

Jak už padlo, zvětšovalo se hlavně na úrovni zadních sedadel a výsledkem je, že kromě daleko větší porce místa oproti CX-60, bude CX-80 také dostupná pouze v šestimístném nebo sedmimístném provedení. Vždy je tu dvojice sedadel třetí řady, která se sklápí do roviny v kufru o základním objemu 687 litrů, a pak si lze vybrat z tří možných provedení druhé řady.

Základní variantou je klasická třímístná lavice, případně je tu dvojice samostatných polohovatelných „kapitánských“ křesel, mezi kterými může být volný průchod k zadním sedadlům nebo odkládací stolek.

Mazda CX-80 na oficiálním videu. Lze zapnout i české titulky:

| Video: Youtube

Přední část interiéru zůstala oproti CX-60 beze změn – jedná se tedy o elegantní, prémiově obestavěný prostor, pochopitelně doplněný velkým displejem infotainmentu uprostřed a dalším displejem v kapličce před řidičem.

close Mazda CX-80 info Zdroj: Se svolením Mazda zoom_in Interiér nové Mazdy CX-80.

Dva typy motorizací

K dispozici bude pro CX-80 dvojice motorizací. Zákazníci mohou volit plug-in hybrid e-Skyactiv PHEV, který kombinuje čtyřválcový benzínový motor s elektromotorem a baterií. Ta má celkem 327 koní, 500 Nm točivého momentu, vůz zrychluje z nuly na sto za 6,8 sekundy a uhání rychlostí až 195 km/h (ta je omezená kvůli otáčkám elektromotoru). Zároveň je možné ujet až 60 kilometrů na čistě elektrický pohon s nabitou baterií.

Milovníkům starých pořádků však bude více imponovat řadový šestiválcový turbodiesel 3,3 litru e-Skyactiv D, kterému vypomáhá jen mild-hybridní 48V startér-generátor.

Tento motor má 254 koní výkonu, z nuly na sto zrychluje za 8,4 sekundy, ale má vyšší maximální rychlost 219 km/h. Uváděná spotřeba je 5,8 litru na sto kilometrů. Oba motory jsou standardně vybaveny osmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech čtyř kol, který kvůli jízdním vlastnostem upřednostňuje pohon zadní nápravy.

Kolik bude nová Mazda stát?

Vedle toho, že je Mazda CX-80 větší než sourozenec s číslovkou 60, měla by být také pohodlnější a nabízí velmi slušnou hmotnost taženého přívěsu až 2,5 tuny. Je nicméně otázkou, jaký bude cenový rozestup mezi oběma modely. Mazda české ceny zatím nezveřejnila, takže lze pouze odhadovat, o kolik bude CX-80 dražší než CX-60, která v současnosti startuje na částce 1 257 590 korun.