Do konce základní části Chance ŽBL zbývají už jen dvě kola. Trutnov nejprve v pátek přivítá brněnské Žabiny, o týden později se představí v hale odvěkých rivalek Hradeckých lvic.

Chance ŽBL: Sokol Hradec Králové (v bílém) - KP TANY Brno.
Lvice doma nestačily na KP, ale postup do skupiny A1 mají stále ve svých rukách

Úvod středečního utkání se nesl v minisouboji dvou trutnovských hráček s přesilou. Slezanky vedly 3:0, pěti body stav otočila Brookshireová. Následovala další proměněná trojka soupeřek, aby pěti body kontrovala Finka Rokkanenová.

logo ženského týmulogo ženského týmuZdroj: bktrutnov.czUž tato pasáž hry vlastně ukázala, o koho se tentokrát budou domácí hráčky opírat. Devětadvacetiletá Američanka během utkání posbírala 21 bodů a 8 doskoků, o dva roky mladší Finka 14 bodů a k oběma tahounkám se přidala Bulharka Konstantinova (13 bodů, 6 doskoků). Na druhé straně hrála prim skvělá Adéla Smutná, autorka šestadvaceti bodů.

Co je však hlavní. Od stavu 10:8 už Východočešky své vedení ani jednou nepustily. Úvodní čtvrtinu vyhráli rozdílem jedenácti bodů, v průběhu druhé vedli až o 16 a pouze na konci třetí desetiminutovky nechaly soupeřky přiblížit se na rozdíl jediného koše.

O zaslouženém vítězství nakonec Kara rozhodla nástupem do poslední čtvrtiny. Ze stavu 48:46 byl během chvilky náskok 61:48 a tuto ztrátu už Ostravanky nedohnaly.

Souboj brněnského KP TANY s trutnovskou Karou byl rozhodnut velice brzy. Domácí celek byl střelecky jednoznačně lepší.
Pátá prohra v řadě. Úspěšný účastník EuroCupu nedal Trutnovu sebemenší šanci

„Vítězství je velmi důležité. Velký význam má i po psychické stránce, je to pro hráčky vzpruha po sérii našich porážek. Jsem velmi rád, že se to holkám povedlo, zápas odmakaly a dočkaly se vítězství,“ pronesl po vítězném duelu Richard Kucsa, trenér Kary Trutnov.

Příjemná je i konečný výše středečního výsledku. V polovině listopadu totiž Kara v Ostravě prohrála po prodloužení „jen“ o čtyři body a se soupeřkami tak má lepší vzájemnou bilanci.

Chance liga – 16. kolo

KARA Trutnov – SBŠ Ostrava 73:60 (24:13, 40:33, 51:46)

Body: Brookshireová 21, Rokkanenová 14, Konstantinova 13, Králová 9, Gaislerová 8, Rusiňáková 5, Linhartová 2, Borsová 1 – Smutná 26, Paganová 13 (11 doskoků), Káňová 5, Motyčáková 4, Selcová, Szabóová, Válková a Rašková 3. Rozhodčí: Perlík, Peterková, Hecl. Fauly: 20:22. Trestné hody: 25/19 – 16/11. Trojky: 6:9 (Smutná 6!). Technické chyby: 1:0 (trenér domácích). Diváci: 320.

Další výsledky 16. kola: Žabiny Brno – Slavia Praha 88:80 po prodloužení, Hradec Králové – KP TANY Brno 64:85, Slovanka – Chomutov 59:91. Dohrávka 7. kola: Brandýs nad Labem – USK Praha 52:105.

10. Slovanka 16 3 13 1058:1370 18

Program 17. kola – pátek 16.30: Brandýs nad Labem – Slavia Praha. 17.30: KP TANY Brno – Slovanka. 18.30: Trutnov – Žabiny Brno. 19.00: Chomutov – USK Praha. Neděle 18.00: Ostrava – Hradec Králové.

Středeční utkání 16. kola základní části Chance ŽBL přineslo mimo jiné výhru trutnovských basketbalistek nad Ostravou.Středeční utkání 16. kola základní části Chance ŽBL přineslo mimo jiné výhru trutnovských basketbalistek nad Ostravou.Zdroj: Jan Bartoš