Zámecký masopust
KDY: 4. února
KDE: Hořice

V sobotu 4. února v 9 hodin vyjde od hořického zámku již pošesté tradiční průvod maškar, který projde centrem města, zastaví se před radnicí, u fary a na dalších místech, kde si účastníci písničkou, tancem a vinšem všeho dobrého obvykle vyslouží něco na posilněnou na další cestu. Akci pořádá Strozzi – spolek přátel hořického zámku, přijede opět folklórní soubor Barunka z České Skalice a dudák Michael Pospíšil z Prahy. Zábava bude zajištěna a o plné žaludky se postará hořický řezník Lumír a hořický pivovar JungBerg. Masky jsou vítány! Od 12 hodin proběhne na nádvoří tradiční program – porážení kobyly a tlučení kohouta. Během průvodu si budou moci zájemci zatančit s medvědem a dalšími maškarami a odpoledne zahraje country kapela Lumírovci. Kdo přijde, nebude prý  litovat!

Závody na historických lyžích & zabijačkové hody
KDY: 4. února v 10 hodin
KDE: Koupaliště a Kemp Pecka

Tradiční závody na historických lyžích a zabijačkové hody. Těšit se můžete na spoustu pochoutek, točené pivo a v neposlední řadě skvělou zábavu v podání lyžníků!  Restaurace bude otevřena od 9:00 hodin a od 12:00 hodin vám k poslechu bude hrát country kapela Náhoda Prezentace účastníků závodu na historických lyžích bude probíhat od 13:00 a ve 14:00 bude odstartován samotný závod, kterého se mohou zúčastnit muži, ženy i děti.

1. Mini Festival - Náchod
KDY: 4. února od 18 do 22 hodin 
KDE: Náchod

Historicky první Mini Festival v náchodské Restauraci Na koupališti. Příjemný mix country folku a bluegrassu zahraje hudební sdružení Damtrio. Dále uslyšíte neotřelý folk v podání skvělého písničkáře Víti Troníčka (Marien) a jeho Tria a na závěr večera vystoupí svěží bluegrassová skupina K band, se kterou si budete moci zazpívat například písně legendárního Blanketu.V průběhu večera se můžete občerstvit nebo jen tak poslouchat a pobavit se s přáteli. Vzhledem k omezené kapacitě je vhodné si místa rezervovat dopředu na tel. 777 052 953 nebo emailem: pepamalina@seznam.cz

Workshop: Masky a kreatury
KDY: 4. února ve 14 hodin
KDE: Klášter Broumov - Dětská galerie Lapidárium
ZA KOLIK: 80 Kč / výtvarník

Na venkově se tradičně dodržuje masopustní průvod masek. Jak by vypadaly kostýmy inspirované estetikou života panelákového sídliště? Během workshopu si vytvoříte masky inspirované výstavou Panelstory. Předprodej vstupenek: sms ticket, více informací na tel.: 603 271 426.

Ve stopě první středoevropské padesátky
KDY: 4. února
KDE: Vysoké nad Jizerou

46. ročník lyžařsko-turistické akce. Kratší trasa bude připravena pro rodiče s dětmi, delší trasy pro ty zdatnější.
Vybrat si můžete trasy: 10 km, 25 km, 50 km a 55 km. Jednotlivé trasy budou včas přizpůsobeny aktuálním sněhovým podmínkám. Každý účastník obdrží v cíli pamětní list. Akce se koná za každého počasí.
Start: 7:00–10:00 
Start a cíl Středoevropské padesátky je v hasičské zbrojnici.
Info tel: 721 975 070

Lyžařský přejezd Rýchor
KDY: 4. února
KDE: Žacléř 

Oddíl turistiky TJ Baník Žacléř zve příznivce bílé stopy na tradiční zimní akci Lyžařský přejezd Rýchor.
Start v 7 až 8:30 od Národního domu v Žacléři. Přihlášky na autobus lze uskutečnit telefonicky nebo emailem.  Odjezd autobusu je v 8:30 hodin. Cíl a zakončení akce v Národním domě v Žacléři od 12 do 17 hodin.

Historický závod rohaček – Memoriál Josefa Tylše
KDY: 5. února od 10 hodin
KDE: Malá Úpa

Tradiční závod historických saní rohaček je zimní zábava, která baví nejen soutěžící, ale také diváky v areálu U kostela. I letos se budete moci zúčastnit historického závodu, který se skládá ze sjezdu na rohačkách, svozu slámy, přeříznutí polínka starou pilou kaprovkou, ale také z hodnocení nejhezčího historického kostýmu celého týmu.  Těšte se na tradiční kostýmy, krásné historické rohačky, hudbu, místní krkonošské pokrmy a spoustu další zábavy! Posádky se mohou hlásit na info@pomeski.cz nebo volat na tel.: 775 580 395.

Severské hry
KDY: 3. února od 7:30 hodin
KDE: Jičín 
ZA KOLIK: 350 korun

Tradiční pololetní klání o prázdninách v jičínském K-klubu se Škodíkem a Pimpi. Sraz v Káčku od 7:30, ukončení v 15:00. Oběd zajištěn a možná budou i medaile. Přihlásit se můžete na webu www.kackojicin.cz. 

Vědecké odpoledne
KDY: 3. února od 14 do 17 hodin
KDE: Hvězdárna Jičín 

Hvězdárna zve na Vědecké odpoledne s možností pozorovat sluneční aktivitu. Za jasného počasí uvidíte přímo v dalekohledu sluneční skvrny a při zatažené obloze se o Slunci dozvíte zajímavosti přímo v hvězdářské kopuli. Dále budou na Hvězdárně pro děti připraveny hry s astronomickou tematikou, dílnička a půlhodinové pásmo optických pokusů začínající v 14:30 a 15:30. Vysvětlí vám, proč je nebe modré, a nebo kde se berou barvy.

Safari park připomene Mezinárodní den zeber
KDY: 3. února 
KDE: Dvůr Králové nad Labem

Vydejte se v pátek 3. 2. ve 12.00 podívat k expozici zeber bezhřívývh a dozvíte se všechno o jejich životě ve Dvoře i v Africe. Na školáky čeká zábavný zebří kvíz. Na nejúspěšnější řešitele čeká návštěva Darwinovy stanice a setkání s hady, leguány nebo želvami, kteří ji obývají. Mlsouny, kteří přinesou vysvědčení, čeká palačinka se šlehačkou za 25 korun. Více info najdete na: https://safaripark.cz/…/den-zeber-a-pololetni-prazdniny

Charitativní skautský ples
KDY: 4. února od 19 hodin 
KDE: Červený Kostelec
ZA KOLIK: Vstupné zdarma

3. charitativní skautský ples v sokolovně v Červeném Kostelci.Součástí plesu bude i dražba výrobků od skautů a skautek na podporu organizace Lékaři bez hranic, která poskytuje zdravotnickou a humanitární pomoc v konfliktních oblastech, po přírodních katastrofách a při epidemiích ve více než 70 zemích světa. Přijďte si zatančit, pobavit se, dozvědět se něco nového a podpořit dobrou věc.