Hudba na hradě
KDY: 27. srpna
KDE: Havlovice

Malý hudební festival na hradě Vízmburk se koná v sobotu od 14 hodin. Vystoupí kapely: Nchantjazz šanzon a jazz, The Last Bad Day alternative metal, Symmeria metalová symfonie, Schock´o´late funk rock, Benjaming´s Clan rock, punk, Kane country, folk, rock. Koncerty skončí pozdě v noci. Hrad bude přístupný po celý den. 

Trh nabídne oblečení a rukodělné výrobky
KDY: 28. srpna
KDE: Hradec Králové

Srpnový ponor do půdních pokladů aneb otevřený bleší trh v centru krajského města se uskuteční v neděli 28. srpna dopoledne od 9.00 do 12.00 hodin pod Pražským mostem v Hradci Králové. Nábleší je otevřeno všem prodejcům bez předchozí registrace a bez poplatků. Povolen je pouze prodej zboží z druhé ruky či rukodělných výrobků. 

2. víkend s Hurvínkem
KDY: 27. - 28. srpna
KDE: Martinice v Krkonoších

Proč přijít: Po lokálce mezi Martinicemi v Krkonoších a Rokytnicí nad Jizerou se bude pohybovat historický motoráček M 131.1541, tzv. Hurvínek. Ve stanici Martinice v Krkonoších se v sobotu chystá také doprovodný program pro děti.

Hradozámecká noc na zámku Častolovice
KDY: 27. srpna od 19 hodin
KDE: Častolovice
ZA KOLIK:

V sobotu bude možné zavítat na zámek netradičně i v noci. Prohlídky zámecké expozice s praskajícím ohněm v barokním krbu Rytířského sálu se budou konat od 19 hodin do půlnoci. Noční atmosféru zámku a posezení na nádvoří vám od 20 do 22 hodin zpříjemní poslech tónů francouzských šansonů v podání Nos Dames. Zámecká kavárna na nádvoří bude otevřena do 01:00 hodin. Doporučuje se rezervace termínu prohlídek na emailu: info@zamek-castolovice.cz.

Pouťová Pecka, mše i setkání nad novou knihou
KDY: 26. - 28. srpna
KDE: Pecka

Sedmý ročník tradiční Bartolomějské pouti. V sobotu od 20 hodin se uskuteční pouťová zábava na sále hasičské zbrojnice v Pecce. Nenechte si ujít také nedělní mši svatou ve zdejším kostele či setkání s Františkem Kolouchem nad jeho knihou o rodáku z Pecky panu Josefu Štemberkovi, které se uskuteční v neděli od 17 hodin na hradě Pecka.

Pohádkový pochod
KDY: 27. srpna ve 13:30 hodin
KDE: Bílá Třemešná
ZA KOLIK:

Ženy z TJ Sokol Bílá Třemešná zvou malé i velké na 15. ročník Pohádkového pochodu. Startuje se od 13.30 do 14:30 hodin hodin na hřišti u základní školy. Značení na stromech vás zavede do lesa plného pohádek. V cíli bude na účastníky čekat překvapení.

Hrané noční prohlídky opočenského zámku
KDY: 27. srpna
KDE: Opočno

V tento sobotní nevšední večer máte šanci přenést se více jak o 200 let zpět do minulosti, do příběhu historicky úzce spojeného s opočenským zámkem. Do doby, kdy se na Opočně setkali tři pánové rakouský ministr zahraničí Klemens Václav Metternich, pruský král Fridrich Vilém III. a ruský car Alexandr I.. Vtipný příběh tří aktérů a jejich blízkých vás přenese v čase a učiní z Vás svědky doby roku 1813, éry napoleonských válek. Vstupenky si lze zakoupit v pokladně zámku či online. Časy prohlídek: 19.00, 19.30, 20.00, 20.30, 21.00, 21.30.

Vydejte se Na Bílou věž s polednicí
KDY: 27. srpna od 14 do 15 h.
KDE: Hradec Králové

Věž přesně jako z pohádky tajemná i kouzelná zkrátka taková, jakou ji neznáte! Přijďte ji objevit a spolu s polednicí řádně prozkoumat. Polednice svým skřehotavým hlasem dětem povypráví tak trochu jinou historii Bílé věže. Vhodné pro děti školkového věku a první stupeň základní školy. Sraz je před Bílou věží a dítě musí jít s doprovodem dospělé osoby. Vstupenky lze zakoupit v turistickém informačním centru nebo formou eVstupenky.

Loučení s prázdninami divadlo v Herní krajině Pecka
KDY: 27. srpna
KDE: Pec pod Sněžkou

Přijďte se podívat na První krkonošské divadlo Járy Dostálka. Divadelní představení v Herní krajině Pecka bude příjemným rozloučením s prázdninami. Vedle divadla na vás čeká také doprovodný dětský program.

Letní jarmark
KDY: 27. srpna od 9 do 16 h.
KDE: Jičín
ZA KOLIK: 20 korun

Přijďte si užít den do Knihovny Václava Čtvrtka v Jičíně. Bohatý kulturní program, občerstvení, řemeslní prodejci.

Hradozámecká noc v Ratibořicích
KDY: 27. srpna
KDE: Ratibořice

Výjimečně budete mít možnost spatřit zámecké interiéry ve večerních hodinách. Procházku absolvujete v doprovodu samotného pana správce, případně se vám bude věnovat vševědoucí komorník vévodkyně, nebo všetečná a upovídaná komorná. Během prohlídky také vyslechnete krátké hudební vystoupení. Začátky prohlídek: ve 21.00, 21.15, 21.30, 21.45 a ve 22.00 hodin. Časové vstupenky je nutno rezervovat předem, nebo zakoupit online na www.zamek-ratiborice.cz.

Hradecké nábřeží piva
KDY: 27. srpna od 12 do 22 hodin
KDE: Hradec Králové 

Pivovar Hradecký Klenot ve spolupráci s Hostincem Malý Růžek připravili hradecké rozloučení s létem! Všichni jjsou zváni na náměstí Osvoboditelů ("u tanku"), kde se na závěr prázdnin pobavíte, vypijete nějaký ten škopek, najíte a poveselíte u živé hudby! Kdo zahraje? Od 14:00 do 15:30 - Mahoganyo, dále od 16:30 do 18:00 - Nadoraz a od 20:00 do 21:30 - Čí je to vina? Připravena bude i zábava pro děti (skákací hrad, cukrová vata, balónky).

Xavier Baumaxa
KDY: 28. srpna
KDE: Prachov
ZA KOLIK: Vstupné 150 korun. Vstupenky pouze na místě.

Koncert geniálního litvínovského písničkáře a kytaristy na Turistické chatě na Prachově.

Dětský den se zvířátky
KDY: 27. srpna od 14 do 17 h.
KDE: Náchod - Běloves
ZA KOLIK:

V areálu Vily Komenský v Malých lázních se můžete těšit na papoušky, králičí hop, projížďky na koních a další zábavné aktivity.

Hradozámecká noc na náchodském zámku
KDY: 27. srpna od 20 hodin
KDE: Náchod

Netradiční noční prohlídka nejkrásnějšími náchodskými interiéry. Kostýmovaná prohlídka se zámeckými obyvateli doby baroka a rokoka.

Maloskalické posvícení
KDY: 26. - 29. srpna
KDE: Česká Skalice 

Atrakce budou v provozu v pátek od 15 do 24 hodin, v sobotu od 9 do 2 hodin, v neděli a v pondělí od 9 do 24 hodin.

Doprovodný program na posvícenském parketu:
sobota 27. srpna 2022
14 hodin - POHÁDKA Z KRKONOŠ - Loutková pohádka v podání Jaroslavy Nárožné a Romana Kordy z Divadélka Romaneto. Mocný a spravedlivý vládce hor pan Krakonoš potrestá lakomého a panovačného zlého pana hospodáře a všechna zvířátka v jeho horském království si opět mohou v lese začít vesele hrát a zpívat. Autorská úprava příběhu známých postav z pohádek, Ančí, Kuby a pana Myslivečka.

20 hodin - FURT FAJN, PRASEČÍ FARMA, KRKONOŠSKÉ MATKY A NUKLEÁRNÍ HOVADA
Kapely Furt Fajn a Prasečí farma patří již mezi českoskalické rockové legendy. Punkrocková kapela Nukleární hovada pochází z Jičína a rocková parta Krkonošské matky jsou ze Dvora Králové nad Labem. Vstupné 150 korun.

neděle 28. srpna 2022 
14 hodin- DVANÁCT MĚSÍČKŮ - Loutková pohádka pro děti v podání Ivany Bílkové z Divadla Drak. Maruška žije v malé chaloupce se svou macechou a nevlastní sestrou. Ty s k ní nechovají vůbec hezky. Vrcholem pak je, když nebohou Marušku pošlou na mráz, aby jim přinesla třeba jahody: „A bez nich se nevracej!“. Co si chudák Maruška teď počne? Venku zuří sněhová vánice, psa by nevyhnal a k tomu ten nesplnitelný, hloupý úkol. Každý přece ví, že jahody v lednu nerostou. Nebo už to nikdo dávno neví?

neděle 28. srpna 2022 
15 hodin - ZUZANA BUBÍLKOVÁ A RADIM FLENDER - Vystoupení známé komičky, moderátorky a publicistky doplní písničky Radima Flendera, kytaristy, zpěváka, kterého znáte z muzikálů.
18–22 hodin - COMEBACK - Živá hudba pro všechny generace z Českoskalicka.

pondělí 29. srpna 2022 
19 hodin - DYNAMIC - Živá hudba pro všechny generace z Opočna.

THEATRUM KUKS 2022 - 21. ročník multižánrového festivalu
KDY: 26. - 28. srpna 
KDE: Kuks

Barokní a barokem inspirované umění všemi smysly.
Multižánrový festival THEATRUM KUKS už po jednadvacáté vrací do Kuksu živé umění. Od 24. do 28. srpna 2022 vás čeká divadlo, vážná hudba, tanec, opera, loutkové divadlo a spousta dalších neopakovatelných zážitků! Letošním 21. ročníkem se bude prolínat téma vody jako připomínka 330letého výročí založení lázní Kuks - a vodu budeme ochutnávat všemi smysly.
Na programu jsou:
Geisslers Hofcomoedianten
Andrea Miltnerová
JEDL
Lovesong orchestra
Ensemble Damian
Divadlo DRAK
České saxofonové kvarteto a David Eben
Cantar alla Viola (Španělsko/USA)a spousta dalších…
Bohatý doprovodný program:- barokní menu od finalisty MasterChefa- dopolední skicování s Jitkou Nejedlou- barokní profumarium- Divadlo DNO a jejich polévkové divadlo- celodenní výlet po okolí- zážitek Theatrum mundi Kuks- XX. Bibliotheca Abbé Libanského- výstavy. Kompletní program a další informace:www.theatrum-kuks.cz

Festivalové finále
KDY: 26. - 27. srpna
KDE: Broumov

V pátek 26. 8. a sobotu 27. 8. plánuje festival pokračovat v nastaveném experimentu z minulého roku v podobě Festivalového Finále. Koncentrovaný dvoudenní doprovodný program představí regionální umělce v různých akustikách a prostředích, které nabízí samotný areál broumovského kláštera (kostel sv. Vojtěcha, zahrada, Sál Dřevník). Hudební program doplní profesionálními divadelními představeními pro děti a prohlídkami spojenými s hudebním vystoupením zaměřenými na otisky barokního umění v broumovském klášteře, včetně prohlídky refektáře, knihovny s mnoha vzácnými tisky a barokního kostela sv. Vojtěcha.

Program najdete ZDE.

Největší sraz fanoušků Hot Wheels
KDY: 27. srpna od 10 hodin 
KDE: Hradec Králové

V sobotu odstrartuje největší sraz fanoušků Hot Wheels ve východních Čechách. Park před Futurem zaplaví auta, silnice a zatáčky, prostě mega herní zóna. O zábavu se postará DJ a exhibiční vystoupení. Budou připraveny soutěže a dárečky.

39. Mezinárodní horolezecký filmový festival
KDY: 26. - 28. srpna
KDE: Teplice nad Metují

39. ročník Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu v Teplicích nad Metují navazuje na tradici oslavy lezení a komunity stejně naladěných lidí, kteří vedle svých výkonů a vysokých stěn obdivují i východy a západy slunce, hory a přírody. Letos pro vás pořadatelé připravili program plný zahraničních i domácích horolezeckých špiček, dobrodružných filmů, hudebních předstanení, bouldrových, běžeckých a trickline závodů, předávání cen, výstav, outdoorových stánků a hlavně slavnostní festivalovou atmosféru.