Tento závod je zařazen do seriálu akcí České unie sportu a jeho mediálním partnerem je Deník.

„Letošní ročník jsme z důvodů dodržování vládních epidemických opatření kvůli covidu rozdělili do dvou dnů. Jednotlivé třídy budou startovat samostatně podle předem připraveného harmonogramu. Pokud jde o příchozí účastníky z řad veřejnosti, ti mohou chodit na start samozřejmě průběžně,“ uvádí Petr Chmelík, jeden z organizátorů pořádajícího Tatranu Hostinné.

Kameny zmizelých. Ilustrační snímek.
Další dva kameny zmizelých popraveným sokolům odhalí v Malých Svatoňovicích

Všechny účastníky čeká v Tyršových sadech společná trať dlouhá 400 metrů. Většinou vede po asfaltu, jen krátký úsek tvoří šotolina. Po oba dny se startuje od sportovní haly v čase od 9 do 13 hodin – a na stejném místě je také cíl.

„Nejde nám ani o rekordy, ani o vítěze. Důležité je po téměř roční pauze děti a mládež opět rozpohybovat a vrátit ke sportování. Každá přihlášená třída nebo skupina může běžet pohromadě. Všichni závodníci obdrží speciální buton s názvem akce, nápoj a tatranku, starší děti navíc ještě propisku. Pro nejmladší aktéry jsou zase připraveny pastelky,“ říká Petr Chmelík a dodává: „V posledním ročníku se do akce zapojilo 770 běžců, což je dosavadní rekord. Letos očekáváme účast opět přes sedm set účastníků.“

Při v pořadí jedenáctém předávání Cen ředitele Správy KRNAP se laureáty stalo sedm význačných osobností či institucí, které přispěly k rozvoji Krkonoš a povědomí o našich horách.
FOTO: Cenu ředitele Správy KRNAP za rok 2020 získalo sedm oceněných

Běh za zdravé Hostinné navazuje na tradici Běhu Terryho Foxe, který se ve městě konal v roce 2000. O osm let později se přejmenoval na Běh naděje a od roku 2014 už nese nejmasovější sportovní událost v Hostinném současný název.

Vladimír Zemánek