Prostřednictvím videokonferencí každý den několik desítek žáků a studentů základních a středních škol diskutuje o energetické budoucnosti. S lektory z českých vysokých škol, výzkumných pracovišť i energetického byznysu hledají odpovědi nejen na to, jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých zdrojů energie, ale i na složitější otázky.

Například, jestli je reálné zvyšovat životní úroveň lidí bez růstu spotřeby energie, jaké zdroje umožní uspokojovat rostoucí energetický hlad lidstva, aniž by to vedlo ke zničení planety, nebo zda je udržitelné, aby 20 procent lidí žijících na Zemi spotřebovávalo 80 procent energie, kterou lidstvo dokáže vyrobit. A v souvislosti se současnou situací diskutují také o tom, jak důležité je v krizové situaci udržet ve spolehlivém provozu energetickou soustavu státu.

Školy, které mají zájem  zapojit se do projektu, který se zároveň snaží podporovat mládež v zájmu o přírodní a technické vědy, si mohou bezplatnou on-line besedu objednat na adrese besedyonline@hejlservis.cz, nebo na telefonním čísle 606 472 428.

Martina Drábková