Na programu se budou střídat díla pro smyčce a pro lesní roh se smyčci. Na úvod zazní Divertimento F dur W. A. Mozarta KV 138, dále výběr Písní beze slov F. Mendelssohna-Bartholdyho v úpravě pro lesní roh a smyčce, Meditace na staročeský chorál Svatý Václave J. Suka a Koncert pro lesní roh a smyčce od G. Donizettiho. Koncert zakončí Smrt a dívka od F. Schuberta v úpravě pro smyčcový orchestr.

Pražští komorní sólisté jsou nejdéle působícím smyčcovým orchestrem svého druhu v Čechách. U zrodu tělesa stáli v roce 1961 violista Symfonického orchestru hl.m. Prahy FOK Hubert Šimáček a legendární dirigent Václav Neumann. Pražští komorní sólisté za dobu své existence koncertovali v nejvěhlasnějších koncertních sálech Evropy, v Japonsku, Kanadě a zároveň se představili na významných hudebních festivalech. Uměleckým garantem Pražských komorních sólistů je v současné době Radek Baborák.

Hornista a dirigent Radek Baborák patří mezi nejvýraznější osobnosti klasické hudební scény. Za více než 25 let sólové kariéry oslovil svým mimořádným muzikantským projevem posluchače v nejvýznamnějších kulturních centrech po celém světě. Je hostem prestižních festivalů jako Salzburger Osterfestspiele, Maggiomusicale Fiorentino, Pacific Music Festival, International music festival Utrecht, Jeruzalem chamber music festival, Smetanova Litomyšl, Pražské jaro a mnoho dalších. Řadu let působil na prestižní postu sólohornisty Berlínské filharmonie.

Ještě během října je možné zakoupit cenově zvýhodněnou abonentní vstupenku na všechny zbývající koncerty. Jednotlivé vstupenky je také možné rezervovat nebo zakoupit online (https://www.hankuv-dum.cz/prazsti-komorni-soliste-a-radek-baborak/rezervace-1230). Na koncert jsou všichni srdečně zváni. Více na www.hankuv-dum.cz.