Při letošní sbírce dárci dostanou ke kytičce s fialovou stužkou i informační letáček o prevenci nádorových onemocnění reprodukčních orgánů, konkrétně děložního čípku a varlat. U rakoviny děložního čípku se jedná o účinné očkování proti HPV viru, který je původcem až 99 procent onemocnění. Rakovinu varlat mohou muži odhalit při samo vyšetřování ještě v raném stadiu, a nastoupit tak včasnou léčbu.

Ve středu 11. května tisíce dobrovolníků ve žlutých tričkách vyrazí do ulic nabízet kytičky a letáčky. Minimální příspěvek za jednu kytičku činí 20 korun. Náš spolek organizuje již po mnoho let tuto charitativní sbírku i v Trutnově, kde se jí úspěšně účastní několik středních škol. Přímo na náměstí v Náchodě najdete v tento den od 9 do 18 hodin stánek Ligy proti rakovině Náchod, kde bude také možné zakoupit symbolické kytičky. Pokud lidé „svého“ dobrovolníka nepotkají, mohou podpořit aktivity Ligy proti rakovině i na dálku. Stačí odeslat dárcovskou SMS ve tvaru: DMS KVET 30 nebo DMS KVET 60 nebo DMS KVET 90 na číslo 87 777.

V loňském roce se v našem regionu zapojilo do sbírky 32 skupin dobrovolníků, z toho 12 středních škol. Náchodská Liga proti rakovině dosáhla historicky nejlepšího výsledku a v počtu prodaných kytiček s výsledkem 12 833 kusů se s velkým náskokem nečekaně ocitla na 1. místě v celé České republice! Proto pevně doufáme, že i tentokrát se jako každoročně budeme moci spolehnout na podporu a vstřícný přístup veřejnosti! 

Renata Lelková, Liga proti rakovině Náchod 

Český den proti rakovině.Český den proti rakovině.Zdroj: archiv Ligy proti rakovině Náchod