Když její základní část v roce 2005 spatřila světlo světa, nikdo netušil, že se jí v budoucnu dostane takové pozornosti a vstoupí i do historie našeho města a naší rodné vlasti. Zájmem turistů všech věkových kategorií, kterých můžeme počítat v posledních letech na tisíce, se dostává do podvědomí těch, kteří rozhlednu ještě nenavštívili. Navíc její oblíbenost je v posledních letech často prezentována i v médiích (Český rozhlas, Česká televize, TV Nova, v tisku atd.).

Asi tím pomyslným vrcholem bylo loňské natáčení a letošní odvysílání šestidílného humorného dokumentu „Stopy Járy Cimrmana“ na ČT2 s protagonisty Divadla Járy Cimrmana, kde ta naše, nouzovská, byla v druhém díle nazvaném „Rozhledny a sochy“. Odvysílání předcházelo otevření celého tohoto projektu přímo v Divadle JC v Praze, kam jsme byli pozváni a které patří do takových těch nezapomenutelných zážitků. Navíc ve společnosti takových osobností, jako jsou například páni Svěrák, Brukner, Hraběta, Táborský, Čepelka, Rumlena a všech ostatních. Vzniklo i krásné a milé přátelství s panem Patrikem B.Ulrichem (režisér projektu) a jeho přítelkyní Jolantou Lipkovou. Ti u nás strávili prodloužený víkend s výlety po našem kraji a historických památkách.

Návštěvní kniha vypovídá o zážitcích lidí a jejich dojmech. Pro nás, kteří se o rozhlednu staráme a pečujeme o ni, i potěšující slova o tom, jak je udržovaná. Nápad s úpravou louky před parkovištěm, který vznikl při loňském natáčení ČT, jsme se rozhodli zachovat a nápis JC bude i v letech následujících. V příštím roce rozhlednu obohatíme o nové exponáty, ale zatím nebudeme nic prozrazovat.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem turistům, kteří rozhlednu navštívili. Za jejich ohleduplnost a jejich krásná slova uznání, ať už uvedená v Návštěvní knize nebo nám osobně. Pro nás je to nesmírná čest a i taková živá voda, že se o rozhlednu a její okolí nestaráme zbytečně.

Blíží se konec roku a tak nám dovolte, abychom Vám všem popřáli klidné a bohaté svátky vánoční a v tom dalším roce hodně zdraví, štěstí a jen samé krásné sluníčkové dny, v srdci i na duši.

A závěrem? PŘIJĎTE POBEJT.

Marie Farská a Ladislav Bruckner