Deník na návštěvěZdroj: DeníkJsem člověk, který miluje přírodu. Nedokážu si představit žít ve velkoměstě. Ráno se probudit pohledem do oken protějšího domu mi připadá deprimující. Bydlím v úpickém paneláku. Každý den se dívám do stráně. Na jaře pučí světle zelené lístky, v létě se vlní sytá zeleň. Podzim stráň zabarví od tmavě zelené přes hnědou až do fialové. V zimně sleduji, jak sníh schová stráň pod bílou peřinu.

Jako v každém městečku máme obchody s potravinami, oblečením,  elektronikou. Také u nás najdete několik cukráren s výbornými zákusky i několik hospůdek a restauraci.

Dobře vím, jak je dnešní doba složitá. Snažíme se vychovávat děti s nejlepším svědomím, aby z nich vyrostli šťastní a spokojení dospělí. Snažíme se je vést k zodpovědnosti a úctě ke stáří.

O online výuce ani nemluvím, pořád řeším připojení. Aby měli všechny úkoly včas hotové, abychom na něco nezapomněli…

Aktivity trutnovského klubu vozíčkářů.
Trutnovský klub vozíčkářů uvítá pomoc. Přispět můžete ve sbírce

Každý člověk má své klady i zápory. Stejně tak se to dá říct o městech. Všude najdete něco krásného, ale i ošklivého. To je v pořádku. Protože co člověk, to jiný názor. Jednomu se líbí třeba socha na náměstí. Jiný vám řekne, že je stará a ošklivá. Já jsem u nás spokojená. Zařídila jsem si život, jak jsem chtěla. Rodiče mi ukázali cestu a bylo jenom na mně, jestli tou cestou půjdu. V Úpici bych uvítala lepší informační systém o dění a aktuální situaci ve městě. Zajímalo by mě také, jakou pravomoc má městská policie v řešení problémů s nepřizpůsobivými občany… 

Lada Kubová