Zahradu mohou tradičně využívat jak klienti Diakonie, tak veřejnost. Slavnostní otevření zahrady bude doprovázet bohatý kulturní program pro všechny generace.

Nebude chybět oblíbený Swap sazenic a květin, novinkou bude společné zdobení slovanskébohyně jara Vesny. Veřejnost bude mít možnost seznámit se na akci se službou sociální rehabilitace Spirála. Klienti střediska budou obsluhovat v kavárně a čajovně, kde připraví čaje z bylinek, které sami vypěstovali.

Na místě budou také stánky s občerstvením a možnost opékání špekáčků. Hudební doprovod celého odpoledne zajistí vrchlabská kapela Acoustic Front. Součástí slavnostního otevření zahrady bude také vrchlabský Zelený Swap sazeniček a květin, kde si kdokoli může přinést, nebo odnést zajímavé květiny a sazenice na letošní sezonu a vyměnit si zahrádkářské zkušenosti.

Terapeutická zahrada slouží především klientům střediska Světlo. Každoročně na ní pěstují zeleninu a pečují o zahradu. Zahrada je ale až do podzimu otevřená také veřejnosti a slouží jako další odpočinkové místo v centru města.

„Zahrada je místo, kde se potkávají lidé s handicapem a osoby ze sousedství a vzájemně seobohacují při pěstování zeleniny, odpočinku na hřišti a kulturních akcích,” říká Daniela Rejzková z vrchlabské Diakonie. Terapeutická zahrada se nalézá na křižovatce ulic Chelčického a Českých bratří ve Vrchlabí,v blízkosti autobusového nádraží.

Slavnostní otevření je v plánu na 27. dubna 2024od 14 do 17 hod.

Daniela Rejzková