Velkolepá akce se v Harrachově koná již po 76. Návštěvníci se mohou těšit opět na bohatý program, Krakonošovu losovačku, stánkový prodej, dětské dílničky, malování na obličej, skákací hrad a soutěže pro děti i dospělé.

V centru města proběhnou zdravice Krakonoše, starosty, hraběte Harracha a hostů. Vystoupí mažoretky z Poniklé, Jablonce a Rokytnice nad Jizerou. Den zakončí večerní koncert kapely Kompress.

Dopravní omezení

V čase akce dojde k úplné uzavírce od křižovatky hotelu Karolína směr centrum města až ke křižovatce k lanové dráze Delta. „Silnice bude po dobu uzavírky využita jako pěší zóna pro zajištění průjezdu Krakonoše a bezpečnosti návštěvníků,“ sdělila mluvčí harrachovské radnice Hana Veselá.

K dopravě mohou zájemci využít posílenou soupravu historických motorových vlaků, které je do Harrachova přivezou po nejstrmější a jediné ozubnicové železnici v republice. Jízda je nevšední zážitek, především díky specifickému přístupu průvodčích, kteří cestou vypráví o historii a zajímavých místech podél dráhy, rozdávají dětské jízdenky a nechávají děti, aby si procvakli jízdenku starými kleštěmi.

Do centra Harrachova se v době konání akce nedostanou ani autobusy. Nebudou obsluhovány zastávky Centrum a U Ducha hor.
„Na vyhrazených parkovištích před penziony a restauracemi nesmí stát žádné motorové vozidlo. Prosíme návštěvníky, aby parkovali na centrálním parkovišti, kam se dostanou po objízdné trase přes obchvat města,“ dodala Veselá.

Jan Sedlák