Laterna magika má světové renomé. Je synonymem pro inovativní divadelní zážitky. Bývá označovaná jako první multimediální divadlo na planetě. Nyní bude vůbec poprvé v historii veřejně vystupovat v Trutnově. „Spojuje tradiční prvky s moderní technologií, vytváří tak jedinečné umělecké projekty, které oslovují diváky všech věkových kategorií,“ vysvětluje ředitel Uffa Libor Kasík.

V inscenaci Krajina těla se povedlo spojit zdánlivě neslučitelné žánry - vzdušnou a pozemní akrobacii, balet, breakdance, současný tanec, fyzické divadlo, pantomimu a filmové technologie. Divák sleduje fascinující svět, kde tělo komunikuje beze slov a vypráví příběh plný emocí a nápadů. „Je to jiný pohled na fyzické a taneční divadlo, než jsme byli zvyklí, pohled básnickou formou. Zároveň experimentuje s dramaturgií,“ říká umělecký šéf souboru, režisér a choreograf Radim Vizváry.

Ilustrační foto
Výstava Tváře muklovského Vatikánu v Městském muzeu Žacléř

Ústředním motivem inscenace je lidské tělo. Desítka umělců na jevišti poukazuje na jeho krásu, možnosti a hranice. Makrofotografie na obrazovkách umístěných na scéně ho přirovnávají ke krajině. „Krajina těla je pro vnímavého diváka, který má rád poezii a pohybové umění. Stejně jako UFFO je experimentální a boří standardní stereotypy,“ zdůrazňuje Radim Vizváry.

Český mim a performer patří mezi stálé a pravidelné hosty nabitého programu trutnovského Uffa. Zaujal například komediální pantomimou Sólo, nonverbální pohádkou Paperboy a rovněž ústřední rolí v inscenaci Heroes, které sehrál společně s populárním novocirkusovým souborem Losers Cirque Company. „Všechna tato představení měla v Uffu úspěch. Trutnovští diváci jsou díky Liboru Kasíkovi a jeho festivalu Cirk-Uff výjimeční. Jsou zkušení a poučení. Proto si myslím, že Krajina těla je inscenace právě pro ně,“ dodává Radim Vizváry.

Nástrojová obsazenost
FOTO: ZUŠ Trutnov vychovává nové „dechaře“

Představení Krajina těla zařadilo trutnovské UFFO do kategorie Nové divadlo. Na programu je v pondělí 29. ledna od 19:00 hodin. Vstupenky je stále možné zakoupit přímo na Inforecepci UFFO anebo na webu www.uffo.cz.

Romana Malá