Do finálové pětadvacítky dobrovolných hasičských jednotek z celé ČR byli letos odbornou porotou nominováni i dobrovolní hasiči z Horního Maršova. Ti tak zastupují nejenom pětici nominovaných za oblast východní Čechy, ale samozřejmě i Trutnovsko, kde v rámci územní působnosti zasahují.

Porotu zaujal zimní zásah u požáru rekreačního objektu v nedostupném terénu, kdy byl poprvé použit zasněžovací systém lyžařské sjezdovky na přímé hašení. Událost urychlila výrobu certifikovaného zařízení na odběr hasební vody ze zasněžovacích systémů. Tím jsou pro blízkou budoucnost vytvořeny podmínky pro snadnější zásah hasičů v horských oblastech.

Již samotná účast ve finále je úspěchem a oceněním odvedené práce, celkové pořadí ale určuje hlasování veřejnosti. Získané hlasy tak mohou znamenat umístění „na bedně“, které je podpořeno hodnotnými cenami včetně finanční podpory na potřebné vybavení. To pak může pomoci u dalších zásahů.

Pokud chcete zástupce naší oblasti podpořit svým hlasem, můžete zaslat SMS ve tvaru: HASICI(mezera)JVC3 na telefonní číslo 9007706 (cena SMS je 6 korun). Hlasovat můžete i přes: www.adhr.cz/hlasovani-jednotky/.

Hlasování končí půlnocí 20. října 2020.

Více na: www.hasicihornimarsov.cz

Tadeáš Hlinka