Nechyběl zde skákací hrad, jízda na koních, malování na obličej, střelba vzduchovkou, či stezka plná úkolů. Hudební program byl též pestrý. Zahrály kapely Brok, Agregát, Barbarella, Jam & Bazar a kapela VzHáčka.

Jelikož nebylo krásné počasí, báli jsme se, jak to dopadne. Ale celé dětské odpoledne nespadla ani kapka a večer byly jen mírné přeháňky. Ohňostroj jsme odpálili hned při setmění, protože jsme se obávali deště a mlhy. Velký lákadlem byly napečené koláče od místních žen, dam a obyvatelek. Letos bohužel i přes velké přemlouvání nedonesl koláč žádný muž. Ale měli jsme jeden koláč upečený od Stelly, která chodí do 8. třídy. Soutěže se zúčastnilo 10 žen a také Hotel Česká Farma. Zapojili se i místní podnikatelé, což nás těší.

Soutěž Krakonošův guláš přilákala jako tradičně do Pece pod Sněžkou velké množství diváků. Ochutnávali, co jim na velkých uvařili třeba herci Saša Rašilov, Pavel Nový nebo Jan Dolanský.
V Krkonoších zažijete spoustu akcí i v září

Hlavní cenu za nejlepší „pudingáče“ získala paní Stodolová s plným počtem 25 bodů. Na druhém místě se umístila Nikol Bílá se svým koláčem „metro“, ale jelikož byla organizátorkou akce, ceny se vzdala a předala ji paní Petrželové, která měla jen o jediný bod méně. O třetí místo se poprala paní starostová, Erika Strnadová a již zmiňovaný Hotel Česká Farma. Koláče byly vystavené, nakrájené okolo 14. hodiny a v 17.00 nebylo již co ochutnávat.

Nikol Bílá