„Dýňobraní bude oslava letošní úspěšné sklizně. Akcí chceme ocenit hlavně klienty střediska, kteří se o zahradu celý rok starali. Návštěvníci ochutnají jídla z vypěstovaných plodin,” říká Daniela Rejzková z Diakonie Vrchlabí.

Terapeutická zahrada slouží především klientům střediska Světlo. Každoročně na ní pěstují zeleninu a pečují o zahradu. Zahrada je od jara do podzimu otevřená také veřejnosti a slouží jako další městský park.

Součástí slavnostního uzavření zahrady bude soutěž ve vaření dýňové polévky. Do soutěže se zapojí tým klientů ze sociální rehabilitace a dva týmy složené z místních firem, které středisko podporují. Hudebník Václav Balint zajistí hudební doprovod. Klienti střediska budou obsluhovat v kavárně, kde ke kávě připraví pokrmy z dýně, kterou sami vypěstovali.

Veřejnost bude mít možnost seznámit se také se službou sociální rehabilitace SPIRÁLA, Služba ukáže, jak se vyrábí semínkové bomby. Ty si budou moct vyzkoušet vyrobit i návštěvníci akce.

„Zahrada je místo, kde se potkávají lidé s handicapem a osoby ze sousedství a vzájemně se obohacují při pěstování zeleniny, odpočinku na hřišti a kulturních akcích,” dodává Rejzková.

Dýňobraní proběhne na terapeutické zahradě ve Vrchlabí v sobotu 16. září od 13 hodin. Letošní sezonu ukončíme v 16 hodin, kdy klienti Diakonie symbolicky zamknou záhony. Zahradu naleznete na křižovatce ulic Chelčického a Českých bratří ve Vrchlabí.

PozvánkaPozvánkaZdroj: Archiv