Festivalové ozvěny Sportfilm Festivalu Liberec se letos premiérově vydávají na cesty a přinesou sport, kulturu a zábavu i do Trutnova. Zájemci všech generací si tak mohou užít celodenní maraton se sportovními hvězdami. Chybět nebude oblíbený parkour, téma duševního zdraví, zlaté Nagano i vzpomínka na legendu Věru Čáslavskou. Festivalové ozvěny se uskuteční ve pátek 10. května v kině Vesmír. Jako hlavní hvězda ozvěn se představí herec Zdeněk Piškula, představitel basketbalisty ve filmu Zlatý podraz. Vstup je zdarma.

„Připravili jsme pro naše příznivce tzv. Festivalové ozvěny – jednodenní program plný filmů, besed, výstav a záznamů z konferencí. Nabídneme speciální bloky pro děti, seniory a dospělé, aby si každá generace našla něco pro sebe,“ představuje projekt ředitelka festivalu Renata Balašová.

close Herec Filip Březina a moderátor Jakub Bažant. info Zdroj: Sportfilm.cz zoom_in Herec Filip Březina a moderátor Jakub Bažant.

Děti se mohou během dopoledního programu pro školy těšit na filmy jako Foul play on sustainability, o udržitelnosti ve sportovním odvětví, nebo Paris: Mecca of ParCour, snímek o dobrodružné výpravě několika parkouristů. Filmovou přehlídku pak doplní sestřih besedy na téma Mental Health. O duševním zdraví ve sportu si povídala lyžařka Šárka Strachová se zajímavými hosty – Gabrielou Soukalovou, tenistkou Helenou Sukovou a basketbalistkou Ilonou Burgrovou.

Dále se mohou těšit děti na zajímavý sestřih České televize o životním příběhu Věry Čáslavské. Odpolední blok pro rodiny nabídne film Děti Nagana, při kterém si společně mohou všichni připomenout zlaté časy našich hokejistů. Den zakončí projekce filmu Martin Škrtel: Buď, alebo z fotbalového prostředí. Nedílnou součástí festivalových ozvěn bude i výstava fotografií manželů Zátopkových z celé jejich úspěšné olympijské kariéry.

close program SportFilmu v Trutnově info Zdroj: SportFilm.cz zoom_in program SportFilmu v Trutnově

Programem diváky provede sportovní novinář a komentátor České televize a současně programový ředitel Sportfilmu Jakub Bažant. Těšit se mohou fanoušci zejména na jeho besedu s hercem Zdeňkem Piškulou, který si zahrál ve filmu Zlatý podraz, vítězném snímku Sportfilmu 2019. Zdeněk svůj sportovní talent předvedl ve Stardance, kde v roce 2016 zvítězil.

Pojďte společně s námi nasát atmosféru filmového festivalu. Pro všechny návštěvníky bude vstupné zdarma a rezervaci míst v sále je možné provádět na emailu: rezervace@sportfilm.cz. Podrobnější informace o programu jsou k nahlédnutí na webových stránkách Sportfilmu www.sportfilm.cz. Pro všechny návštěvníky bude vstupné zdarma.

Renata Balašová, ředitelka festivalu