„Polovinu vybraného vstupného za víkend dáme postiženým obcím na jižní Moravě a především Zoo v Hodoníně, kterou též tornádo poškodilo. Rádi oplácíme, co jsme i my dostávali v době krize naší farmy, v době pandemie,“ vysvětlili chovatelé a majitelé farmy Martin Weber a Martin Netík.

Bylo zajímavé z kolika různých míst naší republiky se návštěvníci sešli. Byli zde lidé z Liberce, Hronova, Trutnova, Úpice, Teplic nad Metují, Malých Svatoňovic, Kolína i Nového Bydžova. Potěšující bylo, že jsme se zde mohli setkat i se zahraničními návštěvníky z italského Bolzana i Minneapolisu v USA. 

Na slavnostním předání handicapovaní lyžaři dostali svůj vysněný automobil a ještě o víkendu jeli trénovat do Rakouska.
Handicapovaní lyžaři dostali svůj vysněný automobil

Zoo farma Wenet se po rozvolnění protiepidemických opatření opět stala středem zájmu lidí, kteří mají rádi zvířata. Jak mi řekl pan Martin Weber, jsou rádi, že se jejich činnost opět mohla rozjet naplno. Můžete se zde setkat s různými zvířaty domácími i exotickými – najdete zde lamy, oslíky, velbloudy, pštrosy. Můžete si je pohladit a nakrmit, pouze však krmením, které připravili pracovníci farmy. Prodává se u pokladny. 

Přes týden navštěvují zdejší farmu školy a školky, v pracovní dny jednotlivci, o víkendech už je to teď také mnohem lepší s návštěvností. Škoda, že návštěvnost lidí z Broumova je stále slabá. 

Mateřská škola Kytičky v Trutnově uspořádala rozlučkovou slavnost pro děti, které v září nastupují do prvních tříd základních škol.
FOTO: V Mateřské škole Kytičky pořádali slavnost pro předškoláky

Během pandemie farmě nejvíce pomohla sbírka od lidí, přinášeli krmivo, posílali finanční dary. Farma letos dostala i příspěvek od města. 

"Jsme rádi, že se náš zoo park opět rozšířil a přibyla nová zvířátka. Přibyly například lamy, oslíci, jehňata a  kůzlata. S narůstajícím počtem zvířat však mnohdy nastaly problémy s krmením. I špatné počasí udělalo své," uvedli chovatelé, které ale zároveň potěšilo, že ve městě přibylo několik nových poutačů, které na farmu pozvou více návštěvníků.

Broumovsko láká návštěvníky především na krásnou přírodu a historické památky. Pokud sem zavítáte, navštivte i farmu Wenet, budete mile překvapení.

Petr Cirkl, Broumov