Jednodenní závod, pořádaný pod záštitou Musher Clubu Český Ráj, byl určený jak pro úplné začátečníky za podmínek, že znají pravidla chování na mushingových závodech, tak i pro zkušené závodníky napříč různými musherskými kluby.

Závodilo se v kategoriích canicross (běžec se psem), scooter (jezdec na koloběžce se psem) a bikejoring (jezdec na kole se psem). Kategorie byly dále rozděleny na muže a ženy a některé i dle váhy přihlášených pejsků. Závod byl měřen profesionální čipovou časomírou a zúčastnilo se ho zhruba 90 závodních týmů. Zájem byl sice větší, ale nechtěli jsme si po covidové pauze, kdy jsme závody nepořádali, ukousnout moc velké sousto. Registrace jsme raději uzavřeli s předstihem.

V sobotu 7. května se uskutečnil již 45. ročník pochodu Babička.
FOTO: Koně, kočár i vzácná návštěva: Pochod Babička potěšil i pobavil

Všechny týmy, včetně začátečníků, se na trati chovaly naprosto profesionálně, o čemž svědčí pouze jeden podaný protest, který byl vyřešen domluvou a poučením závodnice.

Po závodě bylo pro všechny připravené bohaté občerstvení, vyhlášení vítězů a tombola.

Soudržnost nejen členů MC Český Ráj byla opravdu úžasná. Ráda bych touto cestou poděkovala všem, kdo se na konání akce podíleli. Ať už to byli rodinní příslušníci, členové MC Český Ráj, přátelé z jiných musherských klubů, kteří si brali pracovní volna či přijeli bez nároku na odměnu, aby mohli být nápomocní při přípravách a v sobotu ráno u doznačování trati, přes registrace, kontroly na trati, občerstvování v cíli až po vyhlášení vítězů. Dle ohlasů účastníků po akci věřím, že jsme dokázali, že jsme schopni společně uspořádat opravdu kvalitní závod, čehož si opravdu vážím a hřeje mně to u srdce.

Poděkování si zaslouží i všichni sponzoři za krásné ceny, které nám od nich byly poskytnuty a zvedly nepochybně kvalitu a úroveň našeho závodu. 

Veronika Lesiuková, MC Český Ráj