Fitmin Dog run Benecko hostil program celého dopoledne, který byl velmi nabitý. Už od brzkého rána závodnici docházeli na prezenci, navštívili stánek od Halka Café, stánek eshopu vrchlabského zverimexu kockapes.com a někteří si procházeli trať předem. Závodnici vyrazili na trať se svými pejsky a mohli si vybrat canicrossové tratě buď na 2 km nebo na 4 km. kategorie byly rozdělené do 13 kg, do 23 kg a nad 23 kg psa.

Závodníci proběhli trať opravdu rychle, nejrychlejší čas na 4km zaznamenal Ondřej Svěchota (Fitmin, CaniX team) , který se svým pointrem Amálkou dosáhl času 11 minut a 46 sekund. Na trati 2km si vyběhl zlato Radek Bekr (Marp, Behejsepsem, Cyklospinn) s krásným časem 7 minut 32 sekund.

U žen na 4km zaznamenala nejrychlejší čas Petra Kůrová (Musher club Český ráj) 15 minut 46 sekund. U trasy 2 km dominovala Karolína Ulčová, která obsadila jak 1., tak i 2. místo, opravdu suprový výkon! První místo s časem 7 minut 36 sekund a druhé místo 7 minut 43 sekund.

Po doběhu na závodníky čekala sladká odměna v podobě domácích buchet a ovoce, doplnění energie pak opět mohli závodníci v kafé stánku s výběrovou kávou od Hálka Kafé, také na ně čekalo i občerstvení v podobě grillu a čepovaného piva.

Na závodech také bylo možné zakoupit sortiment Non-stop Dogwear, od vrchlabského zverimexu Kockapes. Tímto děkujeme i všem sponzorům za podporu, a to hlavně hlavnímu partnerovi Fitmin, který na závod dodal ceny a reklamní produkty.

Budeme se těšit na dalších závodech, již 8. června na závodů Trutnovská 10ka a v září 29. září na již tradičním Dog run Vrchlabí.

Vojtěch Kohout