Prvním takovým „lékem proti trudnomyslnosti“ nepochybně bylo představení Natěrač, se kterým vystoupil soubor DS Vojan Desná Mladá haluz. Diváci se výborně bavili a minimálně během těch devadesáti minut určitě nemysleli na nic špatného a o to nám šlo především! Proto jsme se rozhodli toto představení uspořádat, přestože jsme nevěděli, jestli diváci najdou odvahu a přijdou. Ale našli, přišli a byli skvělí! Potvrdilo se nám, že v této době do divadla přijde opravdu jen někdo, kdo ho miluje a představení si chce užít!

A ještě o jeden poznatek se s vámi chceme podělit. Pamatujeme si, že ještě třeba na premiéře hry Tchýně na zabití minulý říjen se hned po začátku představení, když se setmělo v sále, hledištěm rozeznělo typické pokašlávání mezi diváky… To je běžné, nejedná se o nic nenormálního a herci s tím dokonce počítají a dávají si větší pozor, aby je bylo dobře slyšet. O uplynulém víkendu to ale bylo jinak. A ačkoliv diváků nebylo zas o tolik méně než v dobách bez viru když se v sále zhaslo, nekašlal nikdo!

Cirk-UFF 2020, středa
OBRAZEM: Ve středu začal trutnovský Cirk-UFF

My chceme moc poděkovat všem přítomným divákům za jejich zodpovědný přístup, za roušky i za používání dezinfekce. Ale děkujeme i našim divákům, kteří tentokrát nepřišli, protože se třeba necítili úplně fit. Nebojte, přijdete příště, až vám zase bude dobře divadel pro vás máme připravených ještě dost! A to příští už v sobotu 24. října od půl osmé večer, kdy k nám přijede Divadlo TJ Sokol Roprachtice s komedií (Ne)prodejné manželky.

Radek Šmíd, vedoucí Divadelního souboru Tyl Slaná