V Janských Lázních tak bude spolek rozdávat smích vůbec poprvé. Soubor vypravil děj hry originálními dobovými kostýmy a vizuálně velmi atraktivní dekorací scény, o čemž se můžete přesvědčit v přiložené fotogalerii.

Autoři, producenti a zúčastnění herci uvádějí, že se jedná o nejúspěšnější a nejhranější ze všech divadelních her v České republice. Její atraktivnost se skrývá především v lehkosti žánru, nadsázce, využitých tématech a také v hereckém obsazení.

Autorem komedie je František Ringo Čech. Napsal ji už v roce 1986 a od té doby se komedie stále hraje a publikum na ni pořád chodí. „Dívčí válku jsem psal českému národu na míru. Jde především o jemu blízký styl humoru a oblasti, kterých se dotýká, například erotika a politika. Navíc jde o odpočinkový žánr, v jehož rámci přinášíme hodokvas těch nejkrásnějších žen, kterými naše zubožená vlast disponuje. O úspěchu Dívčí války svědčí naplněné sály po celé naší republice,“ říká autor bláznivé komedie vzniklé na motivy staré pověsti od Aloise Jiráska.

Martin Müller

Mohlo by vás zajímat: Trutnov má dračí symfonii. Poprvé zazněla při slavnostech a měla úspěch

Zdroj: Pavel Cajthaml