V knize mimo jiné odhaluje jednu z největších regionálních záhad, a to pád letadla v roce 1947 nedaleko Lomnice nad Popelkou. Přestože při nehodě Rumunského dopravního letadla zemřelo nejméně osm lidí, byla nehoda odstraněna ze všech statistik leteckých nehod, takže letecké neštěstí se oficiálně nikdy nestalo a všechny podstatné archivní dokumenty zmizely. Autor leteckou nehodu dává do souvislosti se skutečností, že se na palubě letadla našlo významné množství ukrytého zlata.

Pro čtenáře jsou připraveny i další velice zajímavé případy. Jmenujme například záhadnou trojnásobnou vraždu tří mladých trampů ve Hřensku, která je i dnes uzavřena jako vražda kulovým bleskem. Dále záhadné zmizení dvou stopařek a podivná souvislost se zmizelou zpěvačkou Pavlínou Braunovou ze skupiny Minessengři a jak se k případu dostala osoba, kterou v roce 2001 nechal zlikvidovat mafiánský boss František Mrázek.

Pro většinu čtenářů bude neznámá kauza teroristických výbuchů z konce osmdesátých let minulého století, kdy na území Česka vybuchlo několik předem připravených náloží, které způsobily z tehdejšího pohledu astronomické škody.

V neposlední řadě kauza smrti Jana Masaryka, která v současnosti opět hýbe ledy. Autor poodhaluje, kolik osob v souvislosti s podivným úmrtím ministra zahraničí zemřelo a proč záhadné sebevraždy v období Pražského jara nejsou náhodné. 

Ondřej Krotil