Předcházely mu sice několikaměsíční přípravy, alečas investovaný do nich se znamenitě zúročil. Setkání si pochvalovalovšech bezmála 50 účastníků a někteří jeho přátelskou atmosférudokonce označili za téměř rodinnou…

Z pestrého programu naše přihlášené víkendové účastníky, vystupující hosty, ale i zájemce z řad veřejnosti zaujala hned vernisáž přehlídky studentské fotografie „Distanc 2020/21“, opentlená pozoruhodnými hudebními výstupy dvou žáků. Školní Galerie Jednoroh tak s novým školním rokem opět ožila studentským uměním a činorodostí“, aby plnila své ideové poslání a zamýšlené kulturní krédo školy „Studentisobě!“

Několik studentských přednášek, besed a výstupů zaměřených zejména na debatní dovednosti a fungování studentských parlamentů asamospráv prostřídaly dva klíčové programové body, a to živá debata na téma „Jak koronavirus ovlivňuje školství a jaký má vliv na psychiku dětí“ a potom také předvolební debata pozvaných zástupců politických stran (před nadcházejícími říjnovými volbami do PSPČR).

Parlamentní víkendové setkání.Parlamentní víkendové setkání.Zdroj: archiv Matěje VoňkyPozoruhodnou třešinkou na pestrém programovém dortu, servírovaném na našem víkendovém setkání, se bezesporu stalo slavnostní zahájení Duálního studia americké maturity. I u něho byli přítomni naši letošní vzácní debatní hosté a odborníci na školství: Jana Berkovcová, Jiří Drahoš, Petr Just, Viktor René Schilke, Jan Sobotka, Arnošt Štěpánek a Martin Úlovec. Právě za nimi míří naše velké upřímné poděkování za přijaté pozváník nám a za jejich věcné a moudré podebatování na zadané aktuální téma.

Svou vděčnost ale též směrujeme ke všem zúčastněným divákům a posluchačům, někdy i odvážně přebírajícím roli glosátorů, diskutérů či tazatelů. Děkujeme moderátorovi obou debat Štěpánu Svobodovi, ale v neposlední řadě též všem našim laskavým sponzorům, kteří se podíleli na finančním zajištění akce. Naší školní jídelně děkujeme za chuťově vytříbený i vizuálně pohledný slavnostnísobotní oběd, vedení školy za trpělivost, projevenou empatii a maximální podporu, panu učiteli Jaroslavu Dvorskému za pomoc připřípravách celé akce a za víkendový dozor nad ní a celému realizačnímu týmu Studentského parlamentu Krkonošského gymnáziaa SOŠ za povedenou, ba dokonalou souhru s výsledkem plynulého abezproblémového průběhu našeho Parlamentního víkendovéhosetkání.

Za Studentský parlamentKrkonošského gymnázia a Střední odborné školyMatěj Voňka, předseda