Tyto závody měly premiéru v polovině měsíce června pod názvem Canicross Krkonoše. Po organizačních změnách jsme závod přejmenovali na Dog run. Akce se uskuteční opět v běžeckém areálu Vejsplachy, kde se závodníci a fandící veřejnost může těšit i na stánky nejen s canicrossovým vybavením. Firma, která je hlavním partnerem celé události, poskytne nejen věcné ceny na stupně vítězů, ale také velký pojízdný stánek, který potěší hlavně naše psí parťáky. Na akci zavítá také psí fyzioterapeutka Jana Samková, u které bude možnost nechat si ošetřit pejska bez ohledu na to, jestli se účastnil závodů.

Naším cílem je vytvořit hezké závody jak pro závodníky z celé ČR, tak hlavně pro místní sportovce a veřejnost. Přesto, že máme ve Vrchlabí podmínky přímo ideální, podobné závody nám tady chyběly a jsme moc rádi, že díky podpoře města, fotbalového hřiště a areálu Vejsplachy pro vás můžeme závody pořádat.

Start prvního závodníka se uskuteční v 9.30 hodin. Dopoledne bude probíhat závod pro běžce a canicross, po obědě odstartují dětské a juniorské kategorie. Pokud ještě nemáte natrénováno, jste srdečně zváni se za námi dorazit podívat. Předpokládaný konec závodu je ve 14 hodin.Závod má nově i kategorie pro děti a juniory – děti do 7 let poběží 500 m, junioři do 15 let běží běh na 1500 m. Běžecké kategorie poté doplní běh na 5 km a 10 km pro muže a ženy. Canicrossové kategorie jsou opět na 5 a 10 km, rozdělené na váhu psů: do 22,9 kg a nad 23 kg.

Díky našim skvělým sponzorům se můžete těšit na opravdu krásné ceny jak pro kategorii běžců, tak canicrossu. Každého bude při prezenci čekat taška s dárkovými předměty a vzorky od našich partnerů. Po vyhlášení canicrossové a běžecké kategorie bude kolem 12:30 hodin probíhat pro veřejnost ukázka psích sportů jako jsou agility, dogfrisbee a dogdancing. Tato ukázka nám zahájí závod pro dětské kategorie.

A co je to vlastně ten canicross? Jedná se o velmi oblíbený psí sport. Je to terénní běh, při kterém je pes napojený na běžce pomocí speciálního postroje a vodítka, který mu umožňuje pohodlně běžet a být v tahu. Díky tomu může pes svou silou pomáhat zrychlit běh svého majitele. Psi jsou na tuto disciplínu speciálně trénovaní a na závodech přesně vědí, co mají dělat a řídí se pokyny svého majitele. Nejčastěji se na canicrossových závodech setkáte s ohaři, evropskými saňovými psy, ale také border koliemi, belgickými ovčáky nebo kříženci. Canicross je zkrátka pro každého, kdo tráví svůj čas rád aktivně venku, po boku svého psího parťáka.

Více informací o nedělních závodech najdete také na webu www.dogrunvrchlabi.cz.

Za pořadatelský tým Bára Štefanová, Adam Prášek a Vlasta Fišer