Nový vůz bude havlovickým dobrákům sloužit pro přepravu osob, věcných prostředků, při pomoci zdolávání požárů, pro zajišťování běžných technických zásahů a při živelných pohromách. Je uzpůsoben pro řidiče, velitele a dalších 6 hasičů.

Dopravní automobil je dlouhý 5,9 metrů, široký dva metry a jeho výška s výstražným zařízením je 2,9 metru. Celková hmotnost je 3,5 tuny. Přeplňovaný naftový motor o výkonu 140 kW s manuální šestistupňovou převodovkou a pohonem 4x4 (připojitelný pohon předních kol - elektronický systém 4ETS, rozložení 35:65).

Sprinter disponuje tažným zařízením, výstražným světelným a zvukovým zařízení fi. Holomý modré barvy, v zadní části vozu oranžovou sváděcí alejí, vnějším LED osvětlením, světelnou rampou, nezávislým topením a klimatizací. U dveří řidiče je 12V zásuvka pro dobíjení a konzervaci akumulátorů, v zadní části vozidla jsou umístěny 12V zásuvky pro magnetický požární světlomet. Pro spojení slouží radiostanice Motorola DM 2600 doplněná dvojicí ručních radiostanic Motorola v dobíjecích úchytech. Mezi další výbavu patří výjezdový tablet , vozidlová kamera, ruční svítilny, VRVN (variabilní ruční vyprošťovací nástroj), přenosný hasící přístroj CO2 a práškový. V prostoru pod zadními sedačkami jsou umístěny přepravní boxy.

Jednotka je zařazena do kategorie JPO III.

Poděkování patří především MAS KJH za poskytnutou dotaci, obci Havlovice za dofinancování a v neposlední řadě veliteli jednotky Martinu Dvořáčkovi za zpracování žádosti. Samozřejmě také dalším členům jednotky, kteří se na pořízení podíleli.

Libor Tohola