Na soutěž vyrazili tři trutnovští lezci ze dvou oddílů, Alena Ježková v kategorii U20, Jindra Ježek v kategorii U16 oba z HK Excentric Trutnov a Kája Vondráčková v kategorii U10 z Yetti club Trutnov.

V závodě všichni závodníci lezou dvě kvalifikační cesty a osm nejlepších postupuje do finále, kde se leze jedna cesta. Pořadí ve finálové cestě určí konečné pořadí závodníků.

Alena potvrdila roli favoritky a již v první kvalifikační cestě se ujala vedení, které si udržela i po druhé kvalifikační cestě, ve které zalezla až třetí nejlepší výkon. Ve finále, soustředěným výkonem, dosáhla téměř topu, čímž přelezla soupeřky o několik kroků a zaslouženě obsadila první místo.

Jindra by velmi zklamaný po smolném uklouznutí v první kvalifikační cestě. Ve druhé si na malé stupy dával o to větší pozor a skončil, jako většina závodníků, na těžkém místě, které přelez jen jeden lezec. Z děleného 4. až 5. místa postoupil do finále, kde do toho dal všechno a na vítěze ztratil pouhý jeden krok. Druhé místo je Jindrův dosavadní nejlepší výsledek.

Pro Káju to byly úplně první velké závody a jela hlavně sbírat zkušenosti, ale hned v první kvalifikační cestě, kterou „topla“ (vylezla až k poslednímu chytu), se zařadila mezi finalistky.

V technicky náročné finálové cestě pochopila co po ní stavěč cesty chtěl a skončila dva chyty před topem, kde jí již došly síly, což stačilo na krásné druhé místo. První závodnice dolezla do stejného místa, jako Kája, takže pořadí určilo její lepší umístění v kvalifikaci.

Závod pro trutnovské lezce dopal velmi skvěle což dokládají dvě druhá místa a jedno první. Velká gratulace všem!

Karel Ježek