Rodiny malých školáků zažívají s příchodem nového školního roku velký zásah do rodinného rozpočtu. Nákup školních pomůcek se v některých domácnostech stává až neúnosnou finanční zátěží, kterou si nemohou dovolit. Diakonie se snaží znevýhodněné rodiny aktivně podporovat, a proto již druhým rokem pořádá sbírku Školákům od srdce. Ta v loňském roce pomohla 6 730 školákům, kterým pracovníci Diakonie předali více než 45 000 školních pomůcek. Z toho jich 4 400 putovalo dětem z Královehradeckého kraje. Letošním cílem je tento počet ještě navýšit.

„Situace spojená s koronavirem a následná ekonomická krize spojená s výraznou inflací způsobila, že nejen samoživitelé, ale i některé rodiny s oběma rodiči mají hluboko do kapsy a na školní pomůcky jim buď zcela nezbývají peníze, nebo si na ně musí složitě půjčovat. Po loňském úspěchu sbírky Školákům od srdce bychom rádi pomáhali dál, neboť počet rodin ve složité finanční situaci neklesá, a proto se Diakonie i letos rozhodla podpořit malé školáky. Systém pomoci je velice jednoduchý. Lidé koupí školní pomůcky v prodejně Tesco ve svém okolí a hned za pokladnou je předají našim dobrovolníkům. Diakonie následně zajistí jejich distribuci ve spolupráci s dalšími organizacemi, které v daném regionu dlouhodobě pracují s rodinami v obtížné životní situaci. S kolegy věříme, že i letos přinesou vybrané pomůcky do rodin radost a úlevu a nástup nového školního roku bude pro rodiče i děti méně zátěžový,“ říká Zdeňka Marešová, vedoucí oddělení péče o dárce Diakonie ČCE.

„TV Nova je každý den v úzkém kontaktu se svými diváky, a tak víme, že začátek školního roku představuje pro rodiče školáků velkou finanční zátěž. Proto chceme i letos těm nejpotřebnějším pomoci. Tentokrát sbírku prodloužíme na celý víkend a bude probíhat na více prodejnách. Pod hlavičkou projektu Nova pomáhá podpoří TV Nova sbírku nejen komunikačně a organizačně, ale také materiálním darem a je již tradicí, že se zapojí i TV Nova tým,“ uvedla Klára Brachtlová, jednatelka TV Nova.

„Pomáhat potřebným má smysl. Například naše společnost Tesco se již deset let zapojuje do národních potravinových sbírek, které organizujeme pravidelně po celé České republice na pomoc lidem v nouzi. Obě zmíněné aktivity jsou nedílnou součástí našeho dlouhodobého závazku pomáhat místním komunitám a být dobrým sousedem všude tam, kde provozujeme naše obchody,“ dodává Katarína Navrátilová, generální ředitelka Tesco pro Českou republiku.

Kdokoliv může o víkendu 2. - 3. září od 10:00 do 18:00 přijít na pobočku jednoho z 97 hypermarketů a supermarketů Tesco a zakoupit školní a výtvarné potřeby, jako jsou penály, psací potřeby, sešity, obaly na sešity, štětce, tempery, pravítka, kružítka či lepidla. Ty lze hned po zaplacení předat dobrovolníkům ze sbírky Školákům od srdce.