K tomu jim dopomůže komunitní terapeutická zahrada  prostor, který při pěstování zeleniny a společenských akcích propojí svět lidí s handicapem a bez něj. Prostor, kde pomocí přírodních prvků rozvinou osoby s handicapem klíčové dovednosti pro život. S vaší pomocí vytvoříme ekozahradu v centru Vrchlabí!

Lidé s mentálním postižením a fyzickým handicapem často žijí v péči jiných osob. Pokud včas nezískají vhodnou podporu v podobě terapeutických nácviků, tak se jim nepodaří osamostatnit se, mít vlastní bydlení a práci. I tito lidé jsou součástí komunity. Často však zažívají vyčlenění z běžného života, jelikož se jich veřejnost obává.

Ve Vrchlabí a okolí neexistuje vhodné místo, kde by se společně oba „světy“ potkávaly a poznávaly. V dolním centru Vrchlabí vznikají četné stavby. Chybí zde podnětný přírodní venkovní prostor, kde by se mohli místní obyvatelé volně potkávat, relaxovat s dětmi a trávit volný čas.

„Práce na zahradě se mi líbí. Jsem rád, když vidím, jak zelenina roste. Jak se o ni starám, učím se nové dovednosti. Nechci být závislý na mamince. Chci být samostatný a poznat nové kamarády,“ říká dvaadvacetiletý klient Lukáš.

Zahrada je stále ve fázi výstavby. Ve výstavbě nás můžete podpořit i vy. Podpořte nás buď pomocnou rukou jako dobrovolník na jarní výsadbě, nebo nám zašlete finanční příspěvek do naší kampaně na Donio.cz.

https://www.donio.cz/TerapeutickaZahrada

Daniela Rejzková, Diakonie ČCE středisko Světlo ve Vrchlabí