Konkrétně na webové stránce: https://www.znesnaze21.cz/sbirka/podporme-tezce-nemocnou-lenku-v-jeji-lecbe

Lenka se narodila na začátku 6. měsíce těhotenství. Celý organismus byl těžce nevyzrálý, což si vybralo svou daň v podobě závažného zdravotního stavu, se kterým se celý život potýká. Protože jí v plicích chyběla látka zvaná surfaktant, plíce to poznamenalo po zbytek života tím, že má těžký, katastrofický refraktivní otok plic. Bohužel, při extrémní dušnosti může být průběh fatální, navíc se jí v plicích tvoří hustý hlen a pokud se ho nedaří vykašlat, usídlují se v něm rády bakterie a plísně. Dále se léčí s imunodeficitem na imunoglobulinech, malasimilačním syndromem slinivka netvoří trávicí enzymy, musí užívat Kreon + malabsorpce v tenkém střevě) a celiakií (finančně náročná bezlepková dieta), kwashiorkorem (umělá výživa kvůli proteinům k normální stravě s vysokým obsahem bílkovin, sacharidů a tuků).

V Rudníku se rozsvítil vánoční strom a v kočáře přijel Mikuláš.
FOTO, VIDEO: V Rudníku se rozsvítil vánoční strom a v kočáře přijel Mikuláš

Dále se potýká s diabetem 1. typu na pumpě, Bartterovým syndromem, polyneuropatií. Denně musí doplňovat ve velkém minerály: Na, K, Cl, ale i Mg a Ca a všechny vitaminy rozpustné v tucích/ ve vodě (jinak nastává rozvrat minerálů a deficit vitaminů). Po extrémních dávkách kortikoidů, aby vůbec mohla dýchat, prodělala operaci šedého zákalu + má těžkou osteoporézu a odnáší to nejenom kosti, ale i páteř, která se bortí. Je však důležité, aby se co nejméně často sypalo dýchání a nemusely se používat velmi vysoké dávky injekčních kortikoidů (2 Dexamedy + 2 Diprophosy), aby se stav kostry nezhoršoval, protože když se zbortí páteř, ochrne. Samozřejmě zabránit tomu nelze a dýchání má pak přednost před kostrou kvůli přežití.

Prodělala také operaci nádoru velikosti fotbalového míče v břišní dutině. Kvůli imunodeficitu a vážně nemocným plicím trpí velmi častými infekcemi dýchacích cest, kvůli kterým užívá velmi často kombinaci různých antibiotik a k tomu vždy systémová antimykotika.

Prořezávka stromů. Ilustrační snímek.
Stromům ve vrchlabském zámeckém parku se dostává odborné péče

Celý život užívá hromadu léků na denní bázi to znamená spoustu inhalací, nebulizací, a také dechovou rehabilitaci. Léčba je finančně velmi náročná i proto, že Lenka nemůže strávit tablety, a tak musí všechny léky dostávat v pediatrické formě a dražší sirupy se značně projevují na doplatcích za léky.

Jak sbírka pomůže?

Hustý lepkavý hlen je problém vykašlat z plic, což usnadňuje Simeox. Pomáhá vylepšovat spirometrii tím, že se v plicích nehromadí hlen, ve kterém se množí bakterie či plísně, a pomáhá redukovat otok plic. Simeox Lence pomáhá nejenom přežít, ale současně chrání páteř před velmi vysokými dávkami injekčních kortikoidů. Simeox nefunguje bez náhradních sad TUB25, proto pořádáme pro Lenku tuto sbírku na finančně velmi náročnou léčbu. Výtěžek sbírky půjde na účty v lékárně, náhradní sady TUB25 k Simeoxu a na další výdaje spojené s léčbou.

Pojďme společně Lence ulehčit a přispět jí na léčbu, kterou nemůže nikdy zvládnout sama. 

Nadační fond Úsměv nejen pro Kryštofa