Porotu pod vedením loňského držitele titulu EY Podnikatel roku České republiky Jakuba Havrlanta oslovily mimořádné úspěchy i neustálý vývoj nových řešení, se kterými CRYTUR na trh přichází. Firma pod vedením skupiny vědeckých pracovníků konstruuje technologie v optice, elektrotechnice nebo CNC obrábění s přesností v měřítku pouhého mikronu, což představuje světový unikát. Na velkém množství projektů spolupracuje také s českými a slovenskými univerzitami.

„Jde o prestižní soutěž s dlouholetou tradicí a je mi velkou ctí, že jsem se mohl stát vítězem v Libereckém kraji. Rád bych poděkoval své rodině a čtyřem stovkám kolegů, kteří svými špičkovými výkony k tomuto úspěchu zásadně dopomohli,“ podělil se o své první dojmy vítěz Jindřich Houžvička.

„Jindřich Houžvička navazuje na tradici drahokamového průmyslu v tomto regionu ve zcela jiném pojetí. Jeho úspěchy jsou naprosto mimořádné. Staví na znalostech týmu odborníků, kteří ve firmě působí často od jejího počátku a zároveň je propojuje s mladými talenty. I proto patří ve svém oboru ke světové špičce,“ upřesnila důvody udělení titulu Martina Kneiflová, vedoucí partnerka EY Česká republika.

„Liberecký kraj byl odjakživa místem, kde působili úspěšní podnikatelé. Ti jsou nedílnou součástí našeho regionu a mají obrovský podíl na jeho rozvoji a stavu zaměstnanosti. Po dlouhých desetiletích devastace podnikatelské sféry za dob socialismu nastala obroda a mnozí dnešní podnikatelé si v úspěšnosti v ničem nezadají se svými legendárními historickými předchůdci. Jsem velice rád, že se jako kraj můžeme opět k této prestižní soutěži připojit a poskytnout jí podporu,“ uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

(mk)