V minulém roce otevřelo své dveře dokořán přes 40 výtvarníků a institucí nejrůznějších oborů a zaměření. Návštěvníci mohli zavítat jak do renomovaných galerií, tak i do dílen malířů, hrnčířů, sochařů, fotografů, řezbářů ale i designérů v Královéhradeckém kraji.

S řemeslníky regionální značky KRKONOŠE originální produkt® se můžete tentokrát osobně setkat přímo v jejich dílnách a podívat se pod pokličku, co se nového ve Vrchlabí, Rudníku, Trutnově nebo v Malé Úpě chystá. Můžete se těšit na ukázky tavení skla a mozaiky, foukání vinutých perlí, bižuterii, předení na kolovratu a tkalcovském stavu či originální textilní tvorbu.

Díky minulému ročníku, který se konal pod hlavičkou Místní akční skupiny Krkonoše na kolonádě v Janských Lázních, se podařilo propojit Mistryni tradiční rukodělné výroby Lenku Špetlovou Máslovou z Hostinného zabývající se paličkovanou krajkou a sklářku Evu Edler z Rudníku. Jejich spolupráce vyvrcholí společnou putovní výstavou ve Františkářském klášteře v Hostinném dne 23. září 2022. Skvělé propojení se podařilo i mezi Danou Augustovou z tvořivé dílny Nadechni se z Malé Úpy a Evy Edler. Obě sklářky zahájily tvorbu na společném projektu Síla krajiny v nás, která vzdává holt české krajině.

Albrecht z Valdštejna v Jičíně.
TIP NA VÝLET: Historie hrou s novou mapou Po stopách Albrechta z Valdštejna

„Svoji zručnost si návštěvníci akce budou moci vyzkoušet přímo na místech, kde kreativci čerpají svoji inspiraci a tvoří. Seznámí vás s technologickými postupy výroby, představí dané řemeslo a pomohou při výrobě vlastního uměleckého díla. Fantazii se meze nekladou. Nákupem děl a regionálních výrobků podpoříte nejen samotného řemeslníka, ale pomůžete dál investovat např. do nových technologií, designu či obalového materiálu produktů“, sděluje k akci koordinátorka regionální značky Krkonoše originální produkt® Petra Hartmanová.

Tento rok se můžete těšit i na novou tvář Pavlínu Šťastnou, která tvoří ve svém kreativním recy ateliéru ve Vrchlabí - Hartě. Dekorovaný ateliér na kolečkách si můžete prohlédnout s autorkou, která si domeček vyšperkovala pomocí přeměny starého mobiliáře v něco nového a funkčního. Dozvíte se také, co kreativní upcyklace znamená a čeká na vás i minigalerie a ukázka procesu výroby kovových soch s dalšími materiály.

Petra Hartmanová, Místní akční skupina Krkonoše