Vydejte se v podvečer na okouzlující putování korunami stromů, kde vás odborný průvodce ze Správy Krkonošského národního parku provede podmanivou lesní říší. Prohlídka vám poskytne fascinující vhled do života národního parku a osvětlí tajemné chování živočichů přizpůsobené nočnímu cyklu. Porozumíte například tomu, proč se jeleni rozhodují být aktivní ve dne a jindy v noci, ponoříte se do zkoumání světa opeřenců a vlastností jejich peří. A možná se setkáte i s nepolapitelným a vzácným nočním zvířetem, které ožívá se západem slunce.

 Až se večerní dobrodružství začne blížit ke svému konci, vystoupáte na vrchol vyhlídkové věže, kde se vám otevře úchvatný panoramatický výhled na okolní krajinu. Zde očekávejte malé lahodné občerstvení a sklenku prosecca či nealko sektu. Aby byl večer dokonalý, podmanivou atmosféru podtrhne proslulé smyčcové kvarteto Trutnoforte, které předvede fascinující živé vystoupení.

První večerní prohlídka se koná 2. srpna od 19:45. Čas začátku každé středeční prohlídky závisí na momentu západu slunce, kterým je prohlídka Stezky zakončena. Vstupenky jsou k zakoupení na e-shopu Stezky a pro zachování výjimečné komorní atmosféry je kapacita omezená. V ceně je průvodce, občerstvení, živý koncert a sklenka prosecca či nealko sektu.

O Stezce

Stezka korunami stromů Krkonoše se nachází na okraji Janských Lázní v Krkonoších. Jedná se o zážitkovou a naučnou Stezku v celkové délce 1 511 metrů, která je zakončena výstupem na 45 metrů vysokou vyhlídkovou věž. Návštěvníci se na trase Stezky vydají od kořenů, přes visutý chodník a unikátní podzemní jeskyni až ke korunám stromů na vrcholu vyhlídkové věže. Na rozdíl od běžného výletu do lesa jim Stezka korunami stromů Krkonoše ukáže les z jiné perspektivy a jedinečná podzemní expozice nabídne možnost prostudovat mikrosvět půdy. Z vrcholu Stezky je možné si vychutnat výhledy do korun stromů smíšeného krkonošského lesa i do krajiny kolem. Cesta dolů pak může být výrazně urychlena jízdou v tobogánu, jehož tubus o průměru jeden metr je dlouhý 80 metrů. Původně byl tobogán určen dětem, ale hojně jej využívají všichni návštěvníci, včetně seniorů. Zatím nejstaršímu jezdci na tobogánu bylo úctyhodných 85 let. Za pěkného počasí lze dosáhnout v tobogánu rychlosti až 30 km/h, za špatného počasí tobogánem sjet možné není. Rychlost, které by bylo možné dosáhnout (s podporou napršené vody), by mohla totiž dosáhnout až 80 km/h.

Stezka je vhodná pro všechny ty, kdo se zajímají o českou přírodu, vyhledávají aktivní odpočinek, dobrodružství a rádi se dozví nové a zajímavé informace. Jelikož je Stezka v celé své délce bezbariérová, mohou ji navštívit i návštěvníci s hendikepem či rodiny s dětmi v kočárku. Pro děti je také v areálu Stezky vybudováno interaktivní hřiště Emilův lesní svět, kde mohou využívat skluzavky, houpačky, pískoviště a prolézačky všeho druhu či navštívit kozí ohrádku.

Hedvika Přibová