Její ředitel Miloš Pochobradský zve nejen všechny školy a školky, ale zejména rodiče se svými dětmi, aby se přišli podívat na vše, čím se lesník 21.století zabývá, co musí umět a jak pracuje.

Děti si mohou vyzkoušet práci se sekyrou či pilou „kaprovkou“ tak, jako v loňském roce, každý si může vyzkoušet práci s hydraulickou rukou na vyvážecí soupravě, ale nejdříve si to může přijít vyzkoušet na trenažér, uvidí ukázku práce s motorovou pilou a mnoho dalších činností. Ukázka lesní pedagogiky přiblíží dětem nejen přírodu, ale také les trochu jinak a když budete mít přes den hlad, určitě se něco dobrého najde i v místních stáncích.

A nakonec pro chvíle pohody bude hrát i Městská dechová hudba Krakonoška a vše zpestřují i trubači. Z fotografií si můžete připomenout rok 2023, kdy každý návštěvník z této akce odcházel s pocitem radosti a poznání. Vše se bude odehrávat v prostorách školního polesí v Horním Starém Městě.

Ředitel Miloš Pochobradský se těší na všechny i budoucí zájemce o studium na České lesnické akademii v Trutnově a je připraven se svým týmem odpovídat na jakékoliv dotazy.

Josef Vavřík