Společné strážní služby působí na návštěvníky Krkonoš i na místní obyvatele pozitivně. Posilují pocit bezpečnosti na horách. Nezanedbatelným aspektem je ale i to, že přítomnost policistů zvyšuje i pocit bezpečnosti samotných strážců Správy KRNAP při výkonu jejich služebních povinností.

Jsme rádi, že Policie reaguje na aktuální situaci v regionu a vybavuje svá pracoviště odpovídající technikou. Čtyřkolky na pásech, resp. vybavení policistů skialpovou výbavou je v horách již více méně nezbytností. Díky tomu mají policisté možnost nejenom vyřešit více přestupků, ale také jsou blíže samotným občanům a návštěvníkům Krkonošského národního parku. Jsme přesvědčeni o tom, že pokud nás veřejnost vidí společně na lyžích, vnímá naši přítomnost v lyžařských střediscích a na hřebenech hor pozitivněji,“ říká Radek Hofman, metodik strážní služby Správy KRNAP.

Další informace o aktuálním dění na území Krkonošského národního parku i v jeho okolí najdete na facebookovém profilu http://www.facebook.com/spravakrnap.